افزایش بازدهی تبلیغات در گوگل با به‌روزرسانی جدید این شرکت

افزایش بازدهی تبلیغات در گوگل با به‌روزرسانی جدید این شرکت

تبلیغات گوگل ادز که سابقاً با تبلیغات گوگل ادوردز شناخته می‌شد، یکی از بهترین روش‌های بازاریابی آنلاین و معرفی برند و در نتیجه افزایش فروش است. این پلتفرم، بخش بزرگی از دنیای دیجیتال مارکتینگ را به خود اختصاص داده است. در هر دقیقه حدود ۲٫۳ میلیون جست‌وجو در گوگل انجام می‌شود که در اکثر صفحات نتایج آنها تبلیغات گوگلی نمایش داده می‌شوند. بنابراین به راحتی می‌توانید با تبلیغ در گوگل به افزایش ترافیک سایت خود کمک کنید. در کنار این مزیت مهم، ظاهر جدیدی که گوگل برای صفحه نتایج جست‌وجوی خود در نظر گرفته است به افزایش بازدهی تبلیغات در گوگل منجر خواهد شد؛ بنابراین اکنون بهترین زمان برای سفارش تبلیغ در گوگل است! موضوعی که در ادامه بیشتر به آن می‌پردازیم. با افراک همراه باشید.

افزایش بازدهی تبلیغات در گوگل همراه با مزیت‌های همیشگی آن

در نیمه دوم ژانویه سال جاری، گوگل از تصمیم برای به‌روزرسانی ظاهر نتایج جست‌وجوی خود خبر داد. این به‌روزرسانی حاکی از آن است که در آینده‌ای نزدیک، آیکون وب‌سایت‌هایی که در صفحه نتایج جست‌وجوی گوگل نمایش داده می‌شوند در کنار این نتایج ظاهر خواهد شد. اما این موضوع چگونه می‌تواند بر بازدهی تبلیغات گوگل اثر داشته باشد؟

افزایش بازدهی تبلیغات در گوگل با آپدیت جدید این شرکت

همان‌گونه که در تصویر بالا می‌بینید، مهم‌ترین نتیجه به‌روزرسانی ظاهری صفحه نتایج جست‌وجوی گوگل، کم‌رنگ شدن تفاوت‌های میان تبلیغات در گوگل و دیگر نتایج ارگانیک است. بر اساس تحقیقات اخیر، این موضوع باعث می‌شود افراد، بیشتر بر تبلیغات گوگلی کلیک کنند و بازدهی این تبلیغات افزایش پیدا کند.

در گذشته، سیاست گوگل بر برجسته‌سازی تبلیغات در صفحه نتایج بود. سیاستی که با روش‌هایی از جمله تغییر رنگ زمینه تبلیغات، سعی در اجرایی کردن آن داشت. موضوعی که در تصویر زیر می‌توانید مشاهده کنید:

ظاهر قدیمی تبلیغات گوگلی

اما رفته رفته تفاوت‌های میان نتایج ارگانیک و تبلیغات گوگلی در صفحه نمایش نتایج جست‌وجو کم‌تر شد و به‌روزرسانی جدیدی که گوگل در فکر پیاده‌سازی آن است، تیر خلاصی بر کمرنگ شدن تفاوت‌های میان نتایج ارگانیک و تبلیغات گوگلی است. بنابراین در آینده نزدیک شاهد افزایش بازدهی تبلیغات در گوگل خواهیم بود.

اما این بازدهی بیشتر، تنها دلیلی نیست که برای استفاده از تبلیغات گوگلی می‌توانید در نظر بگیرید. در واقع این شیوه از تبلیغات آنلاین مزیت‌های بسیاری دارد که می‌تواند مکمل این اتفاق باشد:

چرا تبلیغات در گوگل ادز؟

تبلیغات در یوتیوب و گوگل با استفاده از پلتفرم گوگل ادز امکان‌پذیر است. اجازه بدهید ادعا کنیم گوگل ادز ، از بهترین روش‌های تبلیغات آنلاین است! این ادعا منطقی به نظر می‌رسد؛ چرا که سایت گوگل، پربازدیدترین سایت در ایران (و البته در اکثر کشورهای دنیا) است. بنابراین با تبلیغات در گوگل ، افراد بسیار زیادی از محصولات و خدمات کسب‌وکار شما مطلع می‌شوند و اگر این تبلیغات گوگلی ، بهینه و جذاب باشند، می‌توانید مشتریان زیادی جذب کنید.

علاوه بر این موضوع، گوگل ادز از بهترین ابزارهایی است که برای افزایش آگاهی از برندتان می‌توانید در نظر بگیرید. بهترین کمپین تبلیغاتی که در گوگل ادز برای افزایش آگاهی از برند می‌توانید استفاده کنید، کمپین‌هایی است که به منظور ارتباط مخاطبان با برند ساخته می‌شوند و اصطلاحا brand-engagement نام دارند. هدف این کمپین‌ها ایجاد آگاهی و ارتباط مثبت مخاطبان با کسب‌وکار، محصولات و خدمات آن و در نهایت افزایش آگاهی از برند است.

این مزیت‌ها در کنار افزایش بازدهی تبلیغات در گوگل ، از مهم‌ترین دلایلی هستند که برای سفارش تبلیغات در گوگل می‌توان در نظر گرفت. برای سفارش تبلیغ در گوگل می‌توانید از خدمات افراک استفاده کنید. شما می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان ما در این زمینه بهره مند شوید.

امتیازی ثبت نشده است

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید