بهترین راه های تبلیغ اپلیکیشن موبایل چه هستند؟

بهترین راه های تبلیغ اپلیکیشن موبایل چه هستند؟

در سال های اخیر میلیون ها اپلیکیشن موبایل در سراسر دنیا ساخته و منتشر شده اند. در حال حاضر رقابت بسیار شدید است و اگر کسی بخواهد در این رقابت پیروز شود باید استراتژی مخصوص به خود را داشته باشد. شاید از خود بپرسید که بهترین راه های تبلیغ اپلیکیشن چه هستند؟ این سوالیست که باید پیش از ساخت برنامه از خود بپرسید و برای آن برنامه هایی مدون داشته باشید. تبلیغات آنلاین برای بهتر دیده شدن و افزایش نصب برنامه ها به کمک شما خواهند آمد اما اگر ساختار به خوبی چیده نشده باشد برنامه ریزی های شما با شکست مواجه می شود. اگر هنوز برنامه ریزی را شروع نکرده اید ، در ادامه چند راه بسیار کاربردی برای تبلیغ و پیشبرد اپلیکیشن به شما معرفی خواهیم کرد.

 

بهترین راه های تبلیغ اپلیکیشن موبایل

۱. داشتن وب سایت

هنگامی که یک برنامه موبایل را توسعه می دهید در کنار آن باید راه کار هایی برای حضور پر رنگ خود در بستر اینترنت بیاندیشید. این به چه معناست؟ مردم باید به به شما اعتماد کنند پس اگر با کمی جست و جو به اطلاعات چندانی در مورد شما دسترسی نداشته باشند این اعتماد به سختی شکل می گیرد.

برای برند های شرکتی و بزرگ بهتر است اپلیکیشن به همراه یک وب سایت ارائه شود. بر روی سئو وب سایت خود کار کنید و در صفحات اصلی سایت به صورتی که محسوس باشد از اپلیکیشن خود بیشتر بگویید. استفاده از یک ایکون یا فونت های کوچک نمی تواند کمک چندانی به شما بکند.

مقالات مرتبط:

تبلیغات در گوگل چیست (Google Ads)؟

۲. فعالیت درشبکه های اجتماعی

حضور در شبکه های اجتماعی یک الزام برای هر توسعه دهنده است. دو راه برای ارتباط گرفتن با مخاطبانتان از طریق شبکه ی اجتماعی وجود دارد: بازدید ارگانیک و تبلیغات.

بازدیدکنندگان ارگانیک: کسانی هستند که به صورت طبیعی شما را دنبال می کنند و شما برای حضور آن ها هزینه ای پرداخت نکرده اید. دسترسی به دنبال کنندگان این چنینی سخت نیست فقط کافیست محتوای مرتبط و جذاب در حیطه ی کاری خود ایجاد کنید. پس از آن در شبکه های اجتماعی مانند توییتر، اینستاگرام و فیسبوک فعالیت کنید. در تمامی شبکه های اجتماعی اکانت بسازید و افراد را دنبال کنید. بدون شک مخاطبانی که شما به دقت هدف گذاری کرده اید، مشتریان بالقوه شما خواهند بود.

تبلیغات پولی: در تمامی شبکه های اجتماعی امکان تبلیغ پست ها تعبیه شده است. با پرداخت مبالغی شما می توانید تبلیغ در توییتر، تبلیغ در فیسبوک و تبلیغ در اینستاگرام انجام دهید. اگر مبالغ قابل توجهی برای تبلیغ برند خود و معرفی برند خود در نظر بگیرید هیچگاه پشیمان نخواهید شد. در این پلتفرم ها اطلاعات دقیق کاربران را دارند و به شما امکان هدفگذاری دقیق تر و بهتر را خواهند داد.

مقالات مرتبط:

انواع تبلیغات اسپانسر اینستاگرام

۳. استفاده از امکانات ارتباط های جمعی

اگر به عنوان یک مجموعه ی منسجم کار خود را ارائه می دهید، بد نیست که در رویداد های بزرگ شرکت کنید و فعالیت های اجتماعی خود را به صورت آنلاین و آفلاین گسترش دهید راه های زیادی برای انجام اینکار وجود دارد که چند مورد از از آن ها را نام می بریم:

  • حضور در مطبوعات
  • برگزاری رویداد ها، شرکت در همایش ها و اسپانسر شدن
  • مصاحبه با روزنامه ها و بلاگ های معروف
  • قرار دادن پست های مهمان

 راه های تبلیغ اپلیکیشن

۴. بهینه سازی برای فروشگاه های اپلیکیشن

بهینه سازی برای فروشگاه های اپلیکیشن یا ASO، مانند سئو در دنیای اپلیکیشن های موبایل عمل می کند. برای اینکه جایگاه بهتری در مارکت ها داشته باشید، باید به چند نکته توجه کنید. در ادامه برخی از موارد را خواهیم گفت:

نام اپلیکیشن: آیا اسمی که انتخاب کرده اید منحصر به فرد است؟

استفاده از کلید واژه ها: از کلمه های مرتبط استفاده کنید اما حواستان باشد بیش از حد از کلمات استفاده نکنید.

توضیحات: کمی به توضیحات برنامه توجه کنید، آیا این توضیحات به روز رسانی شده اند؟ آیا می توانند به خوبی ارزش کار شما و نقاط تمایزتان را بیان کند؟

امتیاز بندی: آیا از قابلیت های سیستم امتیاز دهی استفاده می کنید؟

مقالات مرتبط:

انواع تبلیغ در گوگل چه هستند؟

۵. تبلیغ در گوگل

اگر می خواهید بدون دردسرو به صورت مستقیم به مخاطب خود برسید بهتر است از تبلیغات گوگل استفاده کنید. تبلیغ در گوگل یکی از بهترین راه های تبلیغ اپلیکیشن است. شما می توانید به ازای پرداخت هزینه در فروشگاه های اپلیکیشن گوگل پلی تبلیغ کنید. شیوه ی کار به این صورت است که برای کلیدواژه های مرتبط تبلیغ خود را تعریف می کنید و زمانی که کاربر آن عبارت یا عبارت های مرتبط را جست و جو می کند تبلیغ شما به آن نمایش داده می شود.  تبلیغ اپلیکیشن نصب به دیگر انواع تبلیغ قدمت کمتری دارد اما تحقیقات نشان داده است که ۵۰٪ از کسانی که تبلیغ را می بینند بر روی آن کلیک می کنند. برای تبلیغ اپلیکیشن می‌توانید از تبلیغ در یوتیوب نیز استفاده کنید.

کلام آخر

در این مقاله با بهترین راه های تبلیغ اپلیکیشن آشنا شدید. امروزه برای برنده شدن در رقابت های سخت میان کسب و کار ها بهتر است که آن ها را به خوبی بشناسید. انواع تبلیغ گوگل می تواند شما را به سمت معرفی بیشتر و بهتر راهنمایی کند. تبلیغ در گوگل و شبکه های اجتماعی به کسب و کار شما اعتبار می بخشد بنابراین برای شما به عنوان یک فرصت تلقی می شود. برای شروع تبلیغات شما باید نحوه ی صحیح کار با این پلتفرم ها را بدانید. چنانچه به خوبی با این پلتفرم ها آشنایی ندارید می توانید از خدمات شرکت هایی که به صورت تخصصی در این زمینه فعالیت می کنند استفاده کنید. آژانس تبلیغاتی افراک با ۹ سال تجربه در زمینه ی دیجیتال مارکتینگ شما را در این زمینه راهنمایی می کند. برای استفاده از مشاوره ی رایگان تماس بگیرید.

امتیازی ثبت نشده است

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید