چگونه اکانت گوگل ادز خود را بهینه کنیم؟ (همراه با اینفوگرافیک)

چگونه اکانت گوگل ادز خود را بهینه کنیم؟ (همراه با اینفوگرافیک)

گوگل ادز ، از بهترین روش‌های تبلیغات آنلاین است! این ادعا منطقی به نظر می‌رسد؛ چرا که سایت گوگل، پربازدیدترین سایت در ایران (و البته در اکثر کشورهای دنیا) است. بنابراین با تبلیغات در گوگل ، افراد بسیار زیادی از محصولات و خدمات کسب‌وکار شما مطلع می‌شوند و اگر این تبلیغات گوگلی ، بهینه و جذاب باشند، می‌توانید مشتریان زیادی جذب کنید. تبلیغات در گوگل توسط گوگل ادز (که سابقا با گوگل ادوردز شناخته می‌شد) صورت مي‌گیرد؛ پس نتیجه می‌گیریم موفقیت تبلیغات شما در گوگل، در گرو بهینه سازی اکانت گوگل ادز شماست. در این مطلب به این نکته می پردازیم که چگونه اکانت گوگل ادز خود را بهینه کنیم؟ با افراک همراه باشید.

بیشتر بدانید: تبلیغات در یوتیوب

پنج قدم مهم در بهینه سازی اکانت گوگل ادز

پیش از این که به صورت مفصل‌تر به موضوع بهینه سازی اکانت گوگل ادز بپردازیم، ابتدا نگاهی به اینفوگرافیکی در این زمینه می‌اندازیم:

بهینه سازی اکانت گوگل ادز

همانطور که در این اینفوگرافیک مطرح شد، پنج قدم مهم در بهینه سازی اکانت گوگل ادز عبارت‌اند از:

متوقف یا حذف کردن مواردی که بازدهی مناسبی ندارند

اگر می‌بینید تبلیغ یا کلمه کلیدی یا حتی ادگروپی در اکانت گوگل ادز شما بازدهی مناسبی ندارد، سریعا آن را متوقف یا اصلاح کنید. در این زمینه به کم قانع نشوید!

نقاط قوت را تقویت کنید

اگر می‌بینید تبلیغ شما در کلمه کلیدی‌ای خوب عمل کرده است، سعی کنید تبلیغاتی با کلمه کلیدی مشابه اضافه کنید. این مورد به نوع تبلیغات، لحن محتوا و … نیز تعمیم پیدا می‌کند. نقاط قوت کار خود را کشف کنید و از آنها بیشتر استفاده کنید.

در ساختن ادگروپ‌های جدید خسیس نباشید!

اگر قصد تبلیغ درباره محصول یا خدمات یا پیشنهادات مناسبتی جدید را دارید، حتما آنها را در ادگروپ جدید قرار دهید. هرچه ساختار منطقی اکانت گوگل ادز خود را بیشتر حفظ کنید، در آینده بهینه‌ سازی اکانت گوگل ادز شما راحت‌تر و حرفه‌ای‌تر انجام می‌شود.

جایگاه بالاتر، نیازمند هزینه بیشتر است

اگر نیاز دارید تبلیغات شما در کلمه یا کلمات کلیدی خاصی در جایگاه بالایی نمایش داده شوند، هزینه بالاتری برای آن در نظر بگیرید. البته توجه داشته باشید افزایش هزینه اگر به صورت منطقی نباشد، تنها به ضرر شما خواهد بود. بنابراین، در این زمینه حتما با افراد متخصص مشورت کنید تا بهترین نتیجه را از مصرف کردن منابع مالی خود بگیرید.

از کلمات کلیدی منفی غافل نشوید

از موانعی که در مسیر نمایش تبلیغات به مخاطبان مرتبط وجود دارد، نادیده‌گرفتن کلمات کلیدی منفی است. این کلمات در واقع کلماتی هستند که شما صراحتا مشخص می‌کنید تبلیغ شما درباره آنها نیست. این اقدام می‌تواند گام مهمی در نمایش تبلیغ شما در جست‌وجوهای مرتبط و به کاربران مرتبط باشد و به بهینه سازی اکانت گوگل ادز شما کمک زیادی کند.

دیگر استراتژی‌های بهینه سازی اکانت گوگل ادز

اگر از نتایج حاصل از تبلیغات در گوگل خود راضی نیستید، واضح ترین راهکار برای افزایش سودآوری تبلیغات گوگلی این است که تنظیمات نرخ مزایده یا نرخ پیشنهادی (bids) خود را هوشمندانه‌تر انجام دهید. از این راه می‌توانید بدون پرداخت هزینه اضافی، بهینه سازی اکانت گوگل ادز خود را بهتر مدیریت کنید. در ادامه بیشتر به این موضوع می‌پردازیم:

بهبود مزایده‌ها (bids) برای کاهش تعرفه تبلیغات در گوگل

یک استراتژی کارآمد برای کاهش تعرفه تبلیغات در گوگل ، تغییر نرخ مزایده و نرخ پیشنهادی (bids)  هر کلمه کلیدی است. اگر نرخ فروش محصولات خود را از هزینه‌های خود کم کنید، به سود خالص حاصل از فروش می‌رسید. بسیاری از مشتریان ما ۳۰ تا ۵۰ درصد از این سود خالص را به تبلیغات اختصاص می‌دهند.

این مورد به تیم تبلیغات اجازه می‌دهد که هدف بازگشت و هزینه‌های تبلیغات را برای یک محصول در نظر بگیرند. در زمان تعیین نرخ پیشنهادی bid در کمپین‌های فروش و سرچ، می‌توانید با افزایش یا کاهش نرخ پیشنهادی کلمات کلیدی به بازدهی بهتری برسید یا حتی با مهندسی معکوس، هزینه‌های نرخ پیشنهادی حداکثری را به سطح ایده‌آل برسانید.

تنظیم نرخ پیشنهادی کلمات کلیدی برای افزایش میزان سوددهی

کاربران اینترنت زمان ثابتی برای فعالیت در دنیای وب ندارند؛ یعنی ممکن است گروهی از کاربران در بازه‌های زمانی متفاوت در روز، نرخ تبدیل شما را افزایش دهند؛ اما برخی از آنها باعث کاهش این نرخ گردند. همچنین نحوه فعالیت کاربران مجازی بر اساس دستگاهی که استفاده می‌کنند (گوشی، تبلت و…) متفاوت است.

برای انجام تنظیمات نرخ پیشنهادیbid adjustments باید کاربران تبدیل شده و کاربرانی که نرخ تبدیل بسیار پایینی داشته‌اند را با هم در نظر گرفته و میانگین عملکرد آنها را ملاک عمل قرار دهید.

با انجام تنظیمات نرخ پیشنهادی می‌توانید جایگاه تبلیغ خود را برای کاربران با نرخ تبدیل بالا بهبود بخشیده و میزان ترافیک وب‌سایت‌تان را برای این کاربران افزایش دهید. نتیجه کلی این کار، افزایش نرخ تبدیل شما خواهد بود.

کلام آخر

بهینه سازی اکانت گوگل ادز ، باعث افزایش بازدهی تبلیغات گوگلی شما و در نتیجه افزایش مشتریان و سود کسب‌وکار شما می‌شود. اما این کار نیاز به تجربه و تخصص دارد. با نکاتی که در این مطلب مطرح کردیم، می‌توانید بهینه سازی اکانت گوگل ادز خود را انجام دهید؛ اما اگر در این زمینه، تجربه و تخصص کافی ندارید، پیشنهاد ما این است که از کارشناسان متخصص در این حوزه کمک بگیرید.

از آنجایی که آژانس‌های تخصصی تبلیغات در گوگل (مانند افراک) با روش‌های مدیریت هزینه تبلیغ در گوگل آشنا هستند، می‌توانند باعث صرفه‌جویی در منابع مالی شما شوند. با این کار در زمان خود صرفه‌جویی می‌کنید و می‌توانید تمرکز خود را به کسب‌وکارتان معطوف کنید تا تبلیغات در گوگل.

برای سفارش تبلیغات گوگلی و بهره‌گیری از متخصصان این حوزه، یک مشاوره رایگان در این زمینه را مهمان افراک باشید!

درخواست مشاوره رایگان

چگونه اکانت گوگل ادز خود را بهینه کنیم؟ (همراه با اینفوگرافیک)
گوگل ادز ، از بهترین روش‌های تبلیغات آنلاین است! این ادعا منطقی به نظر می‌رسد؛ چرا که سایت...
5 از 1 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید