نحوه تبلیغ در گوگل پلی و اپ استور

نحوه تبلیغ در گوگل پلی و اپ استور

تبلیغ در گوگل پلی و اپ استور یکی از انواع تبلیغات کلیکی است که در دنیای دیجیتال مارکتینگ طرفدارهای بسیاری دارد. پس از طراحی اپلیکیشن شما نیاز دارید آن را با افراد دیگر معرفی کنید. به همین دلیل میتوانید از سرویس تبلیغات گوگل ادز برای تبلیغ اپلیکیشن خود استفاده کنید. باز هم قدرت گوگل ادز برای رشد کسب و کار ها!! این بار با استفاده از گوگل ادز میتوانید تبلیغ اپلیکشن خود را در گوگل پلی و اپ استور نمایش دهید. نصب اپلیکیشن با استفاده از این نوع تبلیغات چند برابر میشود. نحوه تبلیغ در گوگل پلی به چه صورت است؟ با افراک همراه باشید.

نحوه تبلیغ در گوگل پلی و اپ استور

اگر یک اپلیکیشن طراحی شده داشته باشید بی شک باید به دنبال مخاطبینی باشید که اپلیکیشن خود را به آنها معرفی کنید. زمانی که برنامه های گوگل پلی و اپ استور را باز میکنید قسمتی را به اسم پیشنهادات خواهید دید.
در کنار این اپلیکیشن ها علامت معروف تبلیغات “Ad” را خواهید دید. بله این ها کار گوگل ادز است. با راه اندازی کمپین تبلیغات اپلیکیشن میتوانید به راحتی اپ خود را به کاربران واقعی معرفی کنید.

بیشتر بدانید: تبلیغات یوتیوب

برای شروع تبلیغ در گوگل پلی و اپ استور باید مراحل زیر را طی کنید:

 • قبل از هر چیزی فراموش نکنید که اپلیکیشن خود را به گوگل پلی یا اپ استور معرفی کرده باشید.
 • برای شروع کمپین تبلیغاتی ابلیکشن باید اکانت گوگل ادز داشته باشید. اگر هنوز اکانت گوگل ادز ندارید و از این سرویس برای کسب و کار خود استفاده نمیکنید از کارشناسان افراک کمک بگیرید.
 • وارد اکانت گوگل ادز شوید. در صفحه Campaigns  گزینه New campaigns را انتخاب کنید.
تبلیغ در گوگل پلی و اپ استور
 • در این قسمت باید هدف خود از تبلیغات را مشخص کنید.
 • برای تبلیغ در گوگل پلی و اپ استور گزینه App Promotion  را انتخاب کنید.
 • در مرحله بعد نوبت انتخاب اپلیکیشن میرسد؟ اپلیکیشن شما ios است یا Android؟ یکی از این دو گزینه را انتخاب کنید.  سپس در جای خالی نام اپلیکیشنی که در گوگل پلی یا اپ استور معرفی کرده اید را بنویسید و جستجو کنید.
 • مدیریت تبلیغ در گوگل پلی و اپ استور بسیار راحت تر از دیگر کارهای پلتفرم گوگل ادز است اما نیاز به پیگیری و دقت بالا دارد.
  میتوانید اینکار را به کارشناسان افراک بسپارید. گروه افراک مدریت تبلیغات را به صورت رایگان انجام میدهند.
تبلیغ در گوگل پلی
 • ساخت کمپین تبلیغ در گوگل پلی شما به اتمام رسید. در مرحله بعد باید هزینه ایی را برای تبلیغات خود در نظر بگیرید.
  هزینه های تبلیغات شما به ازای هر نصب کاربران است. به همین دلیل میتوانید با هزینه کم تبلیغات موثری داشته باشید.

تبلیغات شما براساس بید (bid) یا مزایده ایی محاسبه میشود. به این معنی است که بر اساس رقبای شما هزینه ایی را تعیین خواهید کرد.

تبلیغ در گوگل پلی

 مزایای تبلیغ در گوگل پلی و اپ استور چیست؟

 • هدفمند: به راحتی میتوانید تبلیغات خود را هدف گذاری کنید. بر اساس فیلتر های جنسیت, زبان, سن و موقعیت جغرافیایی تبلیغات خود را هدفمند و متمرکز کنید.
  فراموش نکنید, که به دلیل تحریم های گوگل نمیتوانید ایران را به عنوان کشور مورد نظر خود انتخاب کنید. به همین دلیل ابتدا تمامی کشور ها را انتخاب کنید سپس زبان را فقط فارسی انتخاب کنید. به این ترتیب کشور های دیگر خود به خود حذف خواهند شد. از طرفی اگر اپلیکیشن شما به گونه ایی طراحی شده است که میتوانید
 • قابل رهگیری: پس از راه اندازی کمپین تبلیغ اپلیکیشن میتوانید تمام مراحل را بررسی و مشاهده کنید. تعداد نمایش, میزان کلیک ها و تعداد دانلود و نصب اپلیکیشن را میتوانید ببینید.
 • مقرون به صرفه: نه تنها هزینه کمی میتوانید بپردازید, بلکه میتوانید این هزینه را براساس هر نصب برنامه تعیین کنید. از طرفی بودجه روزانه و سقف هزینه های تبلیغات خود را میتوانید مدیریت کنید.

خلاصه

تبلیغ در گوگل پلی و اپ استور یک سرویس جدید بر روی پلتفرم گوگل ادز است. طبق آمار گوگل ادز نصب اپلیکیشن های تبلیغاتی دو برابر افزایش یافته است. این به این معنی است که پس از طراحی اپلیکیشن به فکر تبلیغ اپلیکیشن خود باشید. این کار را کارشناسان گروه افراک با هزینه های به صرفه شروع خواهد کرد و مدریت آن را به صورت رایگان برای شما انجام خواهد داد. برای سفارش تبلیغ اپلیکیشن در گوگل پلی و اپ استور تماس بگیرید. 021284262

امتیازی ثبت نشده است

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید