تبلیغ در گوگل چگونه است ؟

تبلیغ در گوگل چگونه است ؟

بسیاری از کسب و کار ها در دهه ی اخیر آنلاین شده اند و توانستند از محیط اینترنت به خوبی برای چند برابر کردن درآمد خود استفاده کنند. قابلیت های دیجیتال مارکتینگ به ما اجازه می دهد که پر رنگ تر در بستر وب ظاهر شویم. تبلیغ در گوگل، تبلیغ در لینکدین، تبلیغ در اینستاگرام و تبیلغ در توییتر از مهم ترین این قابلیت هاست. شاید از خود بپرسید چرا برای حضور در این پلتفرم های رایگان باید هزینه کنیم؟ در ادامه با ما همراه باشید تا بگوییم تبلیغ در گوگل چگونه است و چه اهمیتی دارد؟

تبلیغ در گوگل چگونه است؟

روزانه در گوگل میلیون ها جست و جو انجام می شود و این یعنی یک فرصت طلایی برای حضور در این بستر. اما درست است که داشتن سایت و دیجیتال مارکتینگ مهم است اما شرط کافی برای موفقیت نیست. اما چرا؟ شما باید در دید مشتری بالقوه باشید پس فعالیت های ساده و با فواصل زمانی دور از هم شما را در دید مشتری قرار نمی دهد. 80 درصد افراد به صفحه ی اول گوگل توجه می کنند و به صفحات بعدی نمی روند اینجاست که سئو و تبلیغ در گوگل اهمیت پیدا می کند.

اگر باور دارید که در گوگل می توانید درآمد خود را چند برابر کنید باید به صفحه ی اول راه پیدا کنید. سئو یه راه کم هزینه اما طولانی است. هیچ سایتی به سرعت یک ماهه نمی تواند در گوگل بالا باشد. پس باید وقت و هزینه برای آن صرف شود. اما تبلیغ در گوگل چگونه است ؟ گوگل این امکان را در اختیار شما قرار داده است تا شما را به ازای دریافت هر هزینه در لینک های اول نمایش دهد. آیا به نظرتان ارزش دارد؟

انواع تبلیغات گوگل چه هستند؟

برای اینکه دقیق تر بتوانیم بگویم تبلیغ در گوگل چگونه است باید انواع تبلیغ گوگل را بشناسید. گوگل راه کار های کاربردی و جالبی برای نمایش شما به مخاطب در نظر گرفته است که تنها یک نمونه از آن نشان دادن شما در صفحه ی اول گوگل است و دیگر روش ها به شما در آگاهی از برند و فروش بیشتر کمک خواهند کرد. انواع تبلیغ گوگل به شرح زیر است:

تبلیغات متنی (نمایش در لینک های اول)

وقتی وارد پنل ادوردز می شوید از شما می خواهد که نوع تبلیغ خود را انتخاب کنید. تبلیغ متنی مرسوم ترین نوع تبلیغ است که شما به ازای پرداخت هزینه در لینک های صفحات اول و دوم نمایش داده می شوید. اما سوال اینجاست که اگر شما هزینه کنید و رقیبتان نیز هزینه کنید آن وقت تکلیف چه می شود؟ سیستم پرداخت این تبلیغ مزایده ایی است یعنی هر کسی بیشتر هزینه کند جایگاه بهتری می گیرد اما فاکتوری مانند امتیاز کیفی نیز در این مورد تاثیر به سزایی خواهد داشت.

شارژ اکانت گوگل ادز

سفارش

تبلیغات فروشگاهی

یک فرصت مناسب برای سایت های فروشگاهی این است که از تبلیغات فروشگاهی گوگل استفاده کنند. البته که تبلیغات متنی نیز برای سایت های فروشگاهی مناسب است اما با تبلیغات فروشگاهی هر محصول به صورت مجزا نمایش داده می شود و در اصل در این نوع تبلیغ محصول تبلیغ می شود نه سایت پس نرخ تبدیل بالاتری وجود خواهد داشت.

تبلیغات ویدئویی

تبلیغات ویدئویی یکی از بهترین نوع تبلیغات این بستر است. در سال 2006 گوگل یوتیوب را خریداری کرد و آن را به یک موتور جست و جوی فوق العاده برای تبلیغات تبدیل کرد. تبلیغ در یوتیوب را می‌توانید با گوگل ادز انجام دهید؛ تا در میان کلیپ‌های جذاب این پلتفرم، تبلیغات خود را نمایش دهید.

تبلیغات موبایل

گوگل برای هر کسب و کاری یک راه کار تبلیغاتی دارد. تبلیغات موبایل نیز در نوع خودش بسیار کاربردی است. نحوه ی کار به این صورت است که با فرمت های تبلیغاتی خود گوگل کاربران را به نصب و دانلود برنامه ها ترغیب می کند. اگر شما به تازگی یک اپلیکیشن راه اندازی کرده اید بهترین نوع تبلیغ برای شما تبلیغات موبایل است.

خرید اکانت گوگل ادز

شروع کنید

تبلیغات نمایشی

تبلیغات نمایشی به گونه ایی است که شما قسمتی از سایت خود مانند متن، ویدئو یا عکس را در معرض دید مخاطب قرار می دهید و او را به باز کردن لینک ترغیب می کنید. تبلیغات نمایشی در ایران زیاد طرفدار ندارید زیرا کمتر کسی به نمایش دادن در سایت های خارجی هدف گذاری می کند.

کلام آخر

گفتیم تبلیغ در گوگل چگونه است ؟ اما بد نیست به نحوه ی پرداخت برای این تبلیغات نیز اشاره کنیم. برای پرداخت در این شبکه شما به یک از کارت های اعتباری خارجی نیاز دارید. از آنجایی که ایرانیان به این کارت ها دسترسی ندارند باید این خدمات را توسط شرکت های واسط انجام دهند. برای پرداخت در گوگل ادز و مشاوره رایگان با افراک تماس بگیرید.

تبلیغ در گوگل چگونه است ؟
بسیاری از کسب و کار ها در دهه ی اخیر آنلاین شده اند و توانستند از محیط اینترنت...
5 از 1 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید