تبلیغ در گوگل چیست؟

تبلیغ در گوگل چیست؟

تبلیغ در گوگل چیست ؟ تبلیغات گوگلی میتوانند باعث افزایش سود یک کسب و کار شوند؟ تبلیغات در گوگل یا گوگل ادز دریچه ایی است که, دنیای دیجیتال مارکتینگ به روی کسب و کارها باز کرده است که بتوانند محصولات و خدمات خود را معرفی کنند و سود خود را افزایش دهند. گوگل ادز میتواند باعث افزایش ترافیک سایت شود. افراد بیشتری را به سمت سایت شما هدایت میکند. نحوه تبلیغ در گوگل ادز با افراک.

تبلیغ در گوگل چیست

تبلیغ در گوگل چیست؟

به زبان ساده شما مبلغی را به گوگل میدهید تا هر زمان که کاربری در مورد محصول یا خدمات شما جستجو کرد، سایت شما را نشان دهد. این هزینه برای جایگاه شما نیست. چرا که گوگل، شما را در صفحه اول قرار میدهد، اما به ازای هر کلیک کاربر وانجام عملیاتی مانند خرید، مقداری هزینه مشخص شده کسر خواهد کرد.
اغلب افراد زمانی که میخواهند چیزی را در گوگل جستجو کنند از لینک های واقع در صفحه اول استفاده میکنند. بنابراین گوگل سایت شما را به ازای هزینه ایی که پرداخته اید در مدت زمانی که میخواهید در صفحه اول نمایش میدهد. برای این امر باید از سرویس تبلیغ در گوگل یا به عبارتی گوگل ادوردز (Google Ads) استفاده کنید.

بیشتربدانید: تبلیغ در یوتیوب

آیا تبلیغ در گوگل رایگان است؟

تبلیغات گوگلی رایگان فقط برای نمایش شما در گوگل است. ساخت اکانت گوگل ادز و نمایش سایت شما در گوگل به صورت رایگان انجام میشود. اما برای تاثیر گذاری و بازدهی تبلیغات به ازای هر کلیک کاربر و انجام عملیاتی در سایت هزینه ایی از شما کسر خواهد شد. ارزش بازدهی تبلیغات کلیکی بیشتر از میزان هزینه ایست که میپردازید. هزینه تبلیغ در گوگل چقدر است؟ هزینه های تبلیغات گوگلی تحت تاثیر فاکتورهای بسیاری است. فاکتور هایی که به کسب و کار شما مرتبط است. استراتژی های مزایده و رقبای شما میتوانند به میزان هزینه ایی که میپردازید, مرتبط باشند.

تبلیغ در گوگل

تبلیغات گوگل ارزان

تمامی هزینه های تبلیغات از سوی گوگل تعیین میشود و تفاوتی وجود ندارد.

افراک؛ تنها آژانس تبلیغاتی است که به صورت رایگان مدیریت تبلیغات شما را انجام میدهد. این امر بسیاری از هزینه های شما را کاهش میدهد و خیالتان راحت خواهد بود که تبلیغات شما توسط متخصصین با تجربه در امر دیجیتال مارکتینگ انجام میشود.

تعرفه تبلیغ در گوگل

نحوه تبلیغ در گوگل ادز

همانطور که گفته شد تمامی افراد برا جستجوی خدمات و محصولات ابتدا به سراغ گوگل می آیند. بنابراین طبیعی است که افراد بسیاری برای معرفی کسب و کار خود از گوگل استفاده کنند. اغلب پس از جستجوی محصولی لینک های بسیاری نمایان میشوند. در نتیجه رقبایی خواهید داشت.

اما چگونه میتوان بین رقبا تبلیغ خود را ارتقا دهیم؟یکی از مهم ترین فاکتور های گوگل ادز، انتخاب کلمه کلیدی مناسب است. انتخاب کلمه کلیدی در گوگل ادز نه تنها در تعیین هزینه های کلیکی شما تاثیرگذار است, بلکه میتوانید جایگاه خود را در بین رقبا تغییر دهید. کلمات کلیدی میتوانند به صورت سوال و یک عبارت تعریف شوند. به عنوان مثال شرکت فروش کفش برای انتخاب کلمات کلیدی میتواند از کفش زنانه, کفش مردانه, خرید کفش لوکس, نیم بوت و … استفاده کند.

نکته قابل توجه:

برای انتخاب کلمات کلیدی و بررسی آنها میتوانید از ابزار هایی مانند: گوگل سرچ کنسول و کیورد پلنر استفاده کنید.

رنک گوگل ادز چیست؟

پس از اطلاع از اینکه تبلیغ در گوگل چیست ؟ بهتر است در مورد رنک گوگل ادز نیز بدانید. رتبه و جایگاه تبلیغ را رنگ گوگل ادز یا رتبه گوگل ادز مینامند. رتبه تبلیغات گوگلی بر پایه امتیاز کیفی و استراتژی های مزایده مشخص میشود. اگر توجه کرده باشید اغلب چند لینک اول و آخر صفحه برای تبلیغات گوگلی است و نشان AD در کنار لینک ها وجود دارد. هرچه تبلیغات شما مدیریت بهتری داشته باشد، جایگاه بالاتری را کسب میکند. در نتیجه تعداد کلیک ها بر روی سایت شما بیشتر خواهد شد و مشتریان بیشتری کسب خواهید کرد. برای بررسی رتبه سایت خود میتوانید از ابزار الکسا و سایت های جایگزین الکسا استفاده کنید.

تبلیغات در گوگل چیست

خلاصه

تبلیغ در گوگل میتواند یک سایت را به راحتی در اولین جایگاه جستجوی گوگل قرار دهد. افرادی که به تازگی کسب و کار خود را شروع کرده اند و سئو سایت ضعیفی دارند, میتوانند تبلیغ در گوگل ارزان و تاثیر گذاری را داشته باشند. در کنار تبلیغات گوگلی با ابزار های گوگل نیز آشنا خواهید شد که بسیار به آینده سایت شما کمک خواهد کرد. پیرو آنچه گفته شد که تبلیغ در گوگل چیست؟ اگر به دنبال افزایش ترافیک سایت خود هستید,  با گروه افراک تماس بگیرید و از فرصت مشاوره رایگان در زمینه تبلیغات کلیکی بهره مند شوید. برای آگاهی از نحوه تبلیغ در گوگل ادز با افراک همراه باشید.

تبلیغ در گوگل چیست؟
تبلیغ در گوگل چیست ؟ تبلیغات گوگلی میتوانند باعث افزایش سود یک کسب و کار شوند؟ تبلیغات در...
5 از 1 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید