لینکدین چیست و چگونه به بازاریابی اینترنتی کمک می‌کند؟ (اینفوگرافیک)

لینکدین چیست و چگونه به بازاریابی اینترنتی کمک می‌کند؟ (اینفوگرافیک)

با در دسترس بودن گزینه‌ها برای کارجویان و کسب‌وکارها، لینکدین (linkedin) از مفیدترین و کاربردی‌ترین شبکه‌های اجتماعی در حوزه کسب‌وکار است. با استفاده از لینکدین شما می‌توانید به جست‌وجوی کار بپردازید یا نیروی کار مستعد جذب کنید. ابزارهایی که لینکدین در اختیار شما قرار می‌دهد، مانند کمپانی‌پیج‌ها، به شما کمک می‌کنند علاوه بر کاربردهای مرتبط با کسب‌وکار، با مخاطبان‌تان نیز در تعامل باشید و مشتریان جدید جذب کنید. پیش از این که به پرسش « لینکدین چیست و چگونه به بازاریابی اینترنتی کمک می‌کند؟ » پاسخ دهیم، بهتر است ابتدا نگاهی به مهم‌ترین آمارهای لینکدین برای بازاریابی اینترنتی داشته باشیم:

لینکدین چیست : اینفوگرافیک آمارهای مهم لینکدین برای بازاریابی اینترنتی

لینکدین چیست و چه اهمیتی در بازاریابی اینترنتی دارد؟

لینکدین،‫ که در سال ۲۰۰۳ تاسیس شد،‫ بزرگ‌ترین شبکه اجتماعی متخصصان است. ‫لینکدین بستری برای حضور حرفه‌ای شما در دنیای آنلاین است و باعث می‌شود ‫با همکلاسی‌ها و دوستانتان در ارتباط باشید، متخصصان هر حوزه و ایده‌های جدید آنها را کشف کنید و فرصت‌های شغلی ‫را در میان شبکه گسترده‌ای از حرفه‌ای‌ها پیدا کنید.‫ دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها ‫شبکه رو به رشد کاربران لینکدین را تشکیل می‌دهند‫.‫

پروفایل لینکدین شما ‫به عنوان رزومه شماست که می‌تواند تخصص،‫ تجربه و تحصیلات شما را نشان دهد. ‫پروفایل شما توسط میلیون‌ها جست‌وجوی روزانه‌ای که در لینکدین صورت می‌گیرد، قابل دسترسی است. ‫برای پیشی گرفتن از رقبا، می‌توانید آمارهای دیگر شرکت‌ها ‫صنایع و اشخاص را دنبال کنید و تصمیمات مرتبط با کسب‌وکار و شغل خود را هوشمندانه‌تر اتخاذ کنید. ‫با خرید اشتراک Premium لینکدین‫، کاربران می‌توانند ‫جست‌وجوی خود را گسترش دهند و با افراد خارج از شبکه خود ارتباط بگیرند.

صفحات کمپانی لینکدین برای کسب‌وکارها این فرصت را فراهم می‌کند ‫که با بزرگ‌ترین شبکه آنلاین کارجویان،‫ کارمندان،‫ مشتریان بالقوه ‫شرکا و‫.‫‫.‫‫.‫ در ارتباط باشند‫. کاربران می‌توانند صفحات کمپانی لینکدین را دنبال کنند ‫و از توسعه شرکت‌هایی که به آنها علاقه‌مند هستند، مطلع شوند؛ ‫همچنین محصولات و خدمات آنها را مقایسه کنند و از فرصت‌های شغلی اطلاع پیدا کنند.

چنانچه قصد گسترش و حرفه ای کردن کسب و کار خود را دارید بهتر است که از لینکدین استفاده کنید. با استفاده از لینک زیر ضمن ثبت درخواست تبلیغات در لینکدین می توانید از مشاوره رایگان افراک نیز بهره مند شوید.

تبلیغات در لینکدین

اهمیت لینکدین در بازاریابی اینترنتی

حال که به پرسش لینکدین چیست پاسخ دادیم، بهتر است اکنون با اهمیت لینکدین در بازاریابی اینترنتی آشنا شویم. ساده‌ترین استفاده‌ای که از لینکدین برای بازاریابی اینترنتی می‌توانید داشته باشید، قرار دادن محتوا در آن و به روز نگه داشتن صفحه کاربری‌تان است. بنابراین برای این که بتوانید از مزایای بازاریابی آنلاین لینکدین که در ادامه معرفی می‌کنیم بهره ببرید، تولید محتوا برای این رسانه اجتماعی را در نظر داشته باشید.

دسترسی آسان به مخاطبین هدف

در حال حاضر لینکدین دارای بیش از ۶۶۰ میلیون کاربر فعال در سطح جهان است. خوشبختانه با استفاده از فیلترهای مختلفی که این شبکه اجتماعی در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد، دسترسی به جامعه مخاطبین هدف کار سختی نخواهد بود.

ساختاری مناسب برای ارتباط با افراد حرفه‌ای

هر شبکه اجتماعی برای یک هدف خاص ایجاد شده است. معمولاً افرادی که در لینکدین عضو می‌شوند، افراد حرفه‌ای اند که به دنبال بهبود شرایط علمی و کاریشان هستند. بنابراین اگر شما بتوانید محتوای مورد نیاز این دسته از افراد را در اختیارشان قرار دهید، شانس اینکه تا ۸۰ درصد مخاطب را به کاربر دائمی‌تان تبدیل کنید، وجود دارد.

مقالات مرتبط :

آموزش صفر تا صد لینکدین

نحوه تبلیغات در لینکدین

انواع تبلیغات در لینکدین

تنوع محتوا در لینکدین

یکی از مواردی که موجب افزایش اهمیت لینکدین در بازاریابی اینترنتی در سال‌های اخیر شده است، تنوع محتوا و روش‌های تبلیغاتی است که در اختیار کاربران قرار می‌دهد. همان‌طور که می‌دانید محتوای بصری مانند فیلم و اینفوگرافیک دارای تأثیر بیشتری در مخاطبین است. به همین دلیل چندی پیش این شبکه اجتماعی روشی مناسب برای اشتراک‌گذاری ویدئو و فیلم در اختیار کاربرانش قرار داده است.

درک نیاز کاربر در لینکدین

یکی دیگر از مواردی که به عنوان اهمیت لینکدین در بازاریابی اینترنتی شناخته می‌شود، درک درست از نیاز کاربران است. این مسئله برای تمامی کسب‌وکارها فارغ از نوع فعالیتشان از اهمیت زیادی برخوردار است. داده‌هایی که لینکدین از مخاطبینش جمع می‌کند، کار شما را برای بازاریابی اینترنتی ساده‌تر می‌کند. چه قصد تولید محتوا برای این پلتفرم را داشته باشید چه تبلیغات، با استفاده از این داده‌ها، به راحتی می‌توانید استراتژی‌تان را بر اساس نیاز کاربران تدوین کنید.

کلام آخر

بازاریابی در لینکدین به نفع شما و کسب‌وکار شماست. اگر در این زمینه به مشاوره یا اطلاعات بیشتر نیاز دارید، یک مشاوره رایگان را مهمان کارشناسان افراک باشید!

 

لینکدین چیست و چگونه به بازاریابی اینترنتی کمک می‌کند؟ (اینفوگرافیک)
با در دسترس بودن گزینه‌ها برای کارجویان و کسب‌وکارها، لینکدین (linkedin) از مفیدترین و کاربردی‌ترین شبکه‌های اجتماعی در حوزه کسب‌وکار است. با...
5 از 1 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید