کتابچه راهنمای طراحی کاور ویدیوهای یوتیوب
دانلود

گوگل ریمارکتینگ چیست؟

گوگل ریمارکتینگ چیست؟

برای افزایش بازدید سایت و سود بیشتر در کسب و کار, گوگل ادز راهی بسیار مناسب است. اما بهتر است با قدم بعدی آن آشنا شوید. گوگل ریمارکتینگ یکی از استراتژی های گوگل ادوردز است. همانطور که از نام آن پیدا است, بازاریابی مجدد میتواند باعث هدفگذاری بهتر و افزایش سرمایه شما شود. گوگل ریمارکتینگ چیست؟ در این مطلب با گوگل ریمارکتینگ و نحوه عملکرد گوگل ریمارکتینگ و مزایای گوگل ریمارکتینگ و هزینه های بازاریابی مجدد در گوگل آشنا خواهید شد.

گوگل ریمارکتینگ چیست؟

گوگل ریمارکتینگ نوعی از تبلیغات آنلاین است. این نوع تبلیغات کلیکی, کاربرانی که در گذشته از سایت شما بازدید کرده اند را هدف گذاری میکند و تبلیغاتی را برایشان نمایان میکند. کاربران برای مثال این تبلیغات را زمانی میبینند که در اینترنت در حال جستجو و خواندن خبر هستند یا در یوتیوب در حال تماشای یک کلیپ باشند. با این استراتژی برند خود را به کاربران یادآوری میکنید و این باعث میشود که مجدد به سایت شما سربزنند.
ریمارکتینگ به معنی هدف گذاری مجدد نیز میباشد. چرا که میتواند باعث افزایش نرخ تبدیل و نرخ بازگشت سرمایه (ROI) شود. این به این دلیل است که کاربران با سایت شما آشنایی بیشتری دارند و به برند شما اعتماد کرده اند.
در نتیجه بر تعداد مشتریان شما افزوده میشود و هر فعالیتی در سایتتان ارزشمند خواهد شد.

عملکرد گوگل ریمارکتینگ چیست؟

گوگل ریمارکتینگ

نحوه عملکرد گوگل ریمارکتینگ : اگر همینک از تبلیغ در گوگل استفاده میکنید; آنچه نیاز دارید, اضافه کردن کد های کوچک ریمارکتینگ به وبسایت خودتان است. این کد ها, به عنوان تگ یا پیکسل شناخته شده اند. بنابراین, بازدید کنندگان سایت شما با استفاده از کوکی های جستجو به لیست ریمارکتینگ اضافه میشوند.
همچنین شما میتوانید کدها را در صفحات مختلف بر اساس دسته بندی تعریف شده, سفارشی سازی کنید.
به عنوان مثال: شما یک کسب وکار آنلاین دارید. برای تمام محصولات خود یک فهرست ریمارکتینگ ایجاد میکنید. اگر کاربری از صفحه یکی از محصولات شما بازدید کند, در ادامه آن شما میتوانید تبلیغات هدفمند خود را پیاده کنید. چراکه با یک پیشنهاد خاص این کاربر را به سایت خود برمیگردانید. (به عنوان مثال: ارسال رایگان محصولات)

بیشتربدانید: تبلیغ در یوتیوب

با استفاده از بازاریابی مجدد, میتوانید تبلیغات گوگلی خود را زمانی به بازدید کنندگان قبلی خود نشان دهید, که در حال جستجو میان هزاران سایت در گوگل هستند.
گوگل به کسانی که به تازگی کمپین ریمارکتینگ خود را راه اندازی کرده اند پیشنهاد میکند; افرادی را هدف قرار دهند که از صفحه اول سایت دیدن کرده اند.
فراموش نکنید, این امر باعث افزایش هزینه بازریابی مجدد میشود. چرا که در ابتدا نمیتوانید تبلیغات واقعا هدفمندی داشته باشید. بنابراین افراد زیادی را مورد هدف قرار میدهید. در ادامه کار خود, هدف گذاری های خود را محدود تر کنید. در نتیجه هزینه نرخ کلیک را کاهش میدهید.

هزینه گوگل ریمارکتینگ

هزینه بازاریابی مجدد شما کاملا به همخوانی کمپین ها و استراتژی های تبلیغات آنلاین شما در روند کار بستگی دارد. به علاوه, بازاریابی مجدد یکی از با ارزش ترین کمپین ها در تبلیغات آنلاین است.
به طور میانگین تبلیغات میان رقبای بزرگ میتواند هزینه بر باشد. اما برای پایین نگه داشتن هزینه ها, میتوانید از گوگل ریمارکتینگ استفاده کنید.

کاهش هزینه با بازاریابی مجدد

استراتژی های ریمارکتینگ, مانند: هدفگذاری های متنی, فیلتر های تبدیلی, هدایت مستقیم مشتری و دیگر راهبرد ها میتواند هزینه تبلیغات را کاهش دهد. این امر به شما کمک میکند که کمپین های هدفمند تری بسازید. همچنین شما را به افراد مرتبط با کسب و کارتان نزدیک تر میکند.
از طرفی شما هزینه هر کلیک را در تبلیغات آنلاین میپردازید, در نتیجه تبلیغات شما به افرادی نشان داده خواهد شد که برای خرید و رسیدن به وبسایت شما بر روی تبلیغات کلیک میکنند. بنابراین بیشتر کلیک ها موفق خواهد بود.

مزایای گوگل ریمارکتینگ

 • هدف گذاری به موقع: میتوانید تبلیغات خود را به کاربرانی نشان دهید که قبلا با شما آشنا شده اند و حال برای خرید و جستجو در صفحات دیگر هستند.
  ریمارکتینگ, این کاربران را مجدد به صفحه ایی که برنامه ریزی کرده اید هدایت میکند.
 • تبلیغات متمرکز: شما میتوانید یک لیست بازاریابی مجدد برای اهداف خاص بسازید.
  به عنوان مثال: ساخت یک لیست ریمارکتینگ برای افرادی که محصولات شما را به سبد خرید خود اضافه کرده اند, اما خرید و پرداختی نداشته اند.
 • دسترسی به افراد در مقیاس زیاد: از طریق لیست گوگل ریمارکتینگ خود میتوانید به افراد بسیار زیادی دسترسی داشته باشید.
  افرادی که با موبایل و لپ تاپ های خود, بین بیش از 2 میلیون وبسایت و اپلیکشن های موبایل در حال جستجو هستند.
 • قیمت گذاری کارآمد: بی شک زمانی که هدفمند تر مخاطبان خود را انتخاب کنید هزینه تبلیغات کاهش میابد. میتوانید عملکرد ریمارکتینگ خود را با استفاده از استراتژی های قیمت دهی به صورت اتوماتیک, بهبود ببخشید.
 • اطلاعات کمپین: شما میتوانید گزارشی از عملکرد کمپین خود داشته باشید.

گزارش شامل موارد زیر است:

 1.  چگونگی اجرای کمپین
 2.  مکان نشان دادن تبلیغ
 3.  میزان هزینه ایی که صرف شده

انواع گوگل ریمارکتینگ

روش های متفاوتی در بازاریابی مجدد وجود دارد که شامل موارد زیر است:

 •  استاندارد: در بازاریابی مجدد استاندارد, تبلیغ شما برای افرادی نمایان میشود که در گذشته از وبسیات یا اپلیکیشن شما دیدن کرده اند.
  درست زمانی که در وبسایت های دیگر در حال گردش هستند.
 •  داینامیک (پویا): با استفاده از گوگل ریمارکتینگ پویا عملکرد خود را بهبود ببخشید. روشی که شامل محصولات و خدماتی است که توسط افراد در وبسایت شما دیده شده اند. بازاریابی را به سطح بالاتری هدایت میکند.
 •  لیست ریمارکتینگ برای تبلیغات بر اساس جستجو: زمانی که یک کاربر از سایت شما خارج میشود و به دنبال چیز دیگری است, تبلیغاتی مرتبط با آن برای کاربر نمایان میشود.
 •  ریمارکتینگ ویدئویی: نمایش تبلیغ, به افرادی است که ویدئویی از کسب وکار شما دیده اند. این نمایش هنگام استفاده از یوتیوب و گردش در شبکه های اجتماعی که نمایش ویدئویی دارند, اتفاق می افتد.
 •  لیست مشتریان: برای استفاده از این روش باید اطلاعات ایمیل مشتریان خود را آپلود کنید.
  زمانی که کاربری در جستجوی گوگل وارد حساب کاربری یکی ازمحصولات گوگل خود مانند: گوگل مپ, گوگل ادز, جی میل و… میشود, تبلیغات برای او نمایان میشود.

گوگل ریمارکتینگ

نتیجه

در این مطلب گوگل ریمارکتینگ چیست ، نحوه عملکرد گوگل ریمارکتینگ و مزایای گوگل ریمارکتینگ را بررسی کردیم. در تبلیغات گوگلی, تبلیغات نمایشی قدم اول و مهمی در تبلیغات است. اما اگر بخواهید در ذهن مخاطبان خود ماندگار شوید میتوانید گام بعدی را بردارید, که گوگل ریمارکتینگ است. برای اطلاعات بیشتر از تبلیغ در گوگل و کمپین های تبلیغاتی میتوانید به وبلاگ افراک سربزنید. در صفحه وبلاگ افراک, نه تنها با نحوه ارزیابی عملکرد تبلیغات در گوگل آشنا میشوید بلکه استراتژی های مختلف برای بهینه سازی هزینه ها را یاد خواهید گرفت. همچنین اگر بخواهید تبلیغات آنلاین خود را شروع کنید, میتوانید از فرصت مشاوره رایگان گروه افراک استفاده کنید. میتوانید با شماره 021284262 تماس بگیرید.

امتیازی ثبت نشده است

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید