آموزش تبلیغ حرفه ای گوگل ـ با این ۴ عادت، حرفه ای شوید.

آموزش تبلیغ حرفه ای گوگل ـ با این ۴ عادت، حرفه ای شوید.

ادوردزکاران حرفه ای چه میکنند؟

حتماً تا به حال اسم کتاب هایی که به عادتهای افراد موفق می پردازند، به گوشتان خورده. اگر کار تبلیغ در گوگل انجام می دهید و بهینه سازی کمپین های تبلیغات گوگلی برایتان یک دغدغه است. اگر هر شب به برنده شدن در رقابت تبلیغاتی خود فکر می کنید، این مقاله را تا آخر بخوانید. ما در این مقاله به چهار عادتی که باید در لیست کارهای هفتگی خود بگنجانید اشاره کرده ایم. باید به ۴ عادت پی پی سی کاران موثر و راز موفقیتشان پی ببرید. با پرورش آنها در خود می توانید به یک نیروی تبلیغ گوگل حرفه ای تبدیل شوید. با آموزش تبلیغ حرفه ای گوگل همراه باشید.

تبلیغات در گوگل و موتور اتومبیل شما یک نقطه مشترک اساسی دارند. چه تشبیه عجیبی ! درست است، اگر روغن موتور اتومبیل خود را مرتباً عوض نکنید عملکرد آن ضعیف میشود، کمپین های تبلیغ در گوگل هم همین طور هستند. باید مرتب به آنها رسیدگی کنید و عملکرد آنها را مد نظر داشته باشید و روغن کاری کمپین ها را فراموش نکنید!!!

آموزش تبلیغ حرفه ای گوگلتبلیغات گوگلی خود را به حال خود رها نکنید. اگر نیازمند مشاوره در زمینه ی تبلیغات در گوگل هستید، کارشناسان با تجربه ی افراک می توانند در این زمینه به شما کمک کنند. 

۰۲۱-۲۸۴۲۶۲

خوشبختانه لازم نیست روزی چند ساعت را برای بهینه سازی اکانت های تبلیغات در گوگل صرف کنید. در ادامه به چهار موردی که باید هر هفته در مورد تبلیغ در گوگل آن را چک کنید خواهیم پرداخت. در ادامه ی مطلب آموزش تبلیغ حرفه ای گوگل ۴ ترفند رفتار حرفه ای را بررسی خواهیم کرد.

۱. گزارش اصطلاحات جست و جو شده Search Term را هر هفته بررسی کنید

اشتباهی که اکثرا ادوردزکاران انجام می دهند غفلت از گزارشات مربوط به اصطلاحات جست و جو شده در کار بهینه سازی تبلیغ گوگل است. پیگیری این گزارشات در بهبود عملکرد اکانت گوگل ادورزد ضروری است. اگر اینطور فکر می کنید که کلمات کلیدی انتخابی شما شریانات حیاتی اکانت شما هستند و بهترین انتخاب های ممکنی بوده اند که می توانستید انجام دهید، سخت در اشتباهید.

آموزش تبلیغ حرفه ای گوگل

درست است که شما کلمات کلیدی را انتخاب می کنید و به گوگل می گویید که به ازای هر کلیک چه مقدار هزینه می پردازید و به گوگل بابت تطبیق جست و جوهای مرتبط با کلمات کلیدی منتخب خودتان اعتماد می کنید. اما همه ی آن چه گوگل می داند این است که اصطلاحات جست و جو شده باید شامل کلمات کلیدی انتخابی شما باشند. نه بیشتر!

از آنجاییکه این تنها شاخص مد نظر گوگل است، نمی تواند کیفیت عبارت های جست و جو شده برای شما کنترل کند. این کار شماست. اگر به دنبال مشتریان واقعی هستید که خرید انجام می دهند و به رشد و توسعه کسب و کار شما کمک می کنند کلمات رایگان، کاریابی، و مدرسه برایتان اصلاً مناسب نیستند. مشکل اینجاست که گوگل نمی داند این کلمات مرتبط با نیاز شما نیستند. پس قرار دادن انها در لیست کلمات کلیدی منفی کار شماست نه گوگل.

اگرچه شما بر اساس کلمات کلیدی در مزایده پول پرداخت می کنید اما دست آخر به ازای هر کلیک  از حساب شما پول کم می شود. با در نظر داشتن این نکته باید هر هفته اصطلاحات جست و جو شده  را بررسی کنید. یک نگاه کلی می تواند به شما کمک کند که روی کلمات کلیدی کم بازده و کم کیفیت هزینه نکنید. شما همچنین می توانید ایده های جدیدی از گزارش اصطلاحات جست وجو شده تبلیغ گوگل خود بگیرید.

انجام آزمون A/B  برای تبلیغ گوگل

آموزش تبلیغ حرفه ای گوگل

بعد از اینکه کیفیت ترافیک جذب شده به تبلیغتان را با بررسی اصطلاحات جست و جو شده بررسی کردید حالا نوبت به بررسی تبلیغ می رسد. آیا تبلیغ گوگل شما بیشترین ترافیک ممکن را جذب می کند؟ گوگل بازاریابان را ترغیب می کند که بیش از یک تبلیغ را در هر گروه تبلیغ Ad group بسازند.

با اینکار ادوردزکاران می توانند تبلیغی که بیشترین تعداد کاربرانرا به سمت خود جذب کرده، پیدا کنند. به علاوه می توانند ببینند کاربران نسبت به تغییرات متفاوت چه واکنشی نشان داده اند. بهترین راه آن هم ایجاد چند تبلیغ و دیدن گزارشات مربوط به هر کدام از آنهاست اینکه کدام تبلیغ در گوگل کلیک و تبدیل بیشتری گرفته است.

برای آزمودن تبلیغ خود در گوگل به یک ثابت و متغیر احتیاج دارید. لازم نیست دو تبلیغ کاملا مجزا با ویژگی های کاملاً متفاوت بسازید. می توانید یک تبلیغ بسازید،  آن را کپی می کنید و روی تبلیغ کپی شده یک تغییر جزئی اعمال کنید. حالا این تغییر می تواند در قسمت عنوان، متن تبلیغ یا حتی لینک نمایشی تبلیغ در گوگل باشد. یک تغییر اعمال کنید. اینطور بهتر می توانید تشخیص دهید که کدام تغییر است که کاربران نسبت به آن واکنش نشان می دهند.

هر هفته می توانید عملکرد تبلیغ گوگل خود را بررسی کنید و ببینید کدام یک از تبلیغات عملکرد بهتری داشته اند و کدام یک لازم است تغییراتی بکنند. این تغییرات برای بهبود عملکرد متن تبلیغ در گوگل و ارتقا نتایج کلی طراحی شده اند.

هزینه تبلیغات شما در گوگل کجا صرف می شود؟

احتمالاً مهم ترین فاکتو در بررسی های هفتگی هزینه ی تبلیغ گوگل است. قطعاً دوست دارید به عنوان یک ادوردزکار هزینه ای که صرف تبلیغات در گوگل می کنید نتیجه بخش باشد. مهم تر اینکه، هزینه ای که پرداخت می کنید کجا خرج می شود. باید بدانید پولی که پرداخت می کنید برایتان ترافیک به همراه دارد یا نه.

بیایید و کمپین های تبلیغات در گوگل خود را بررسی کنید. آنها را بر اساس هزینه ی کم تا زیاد از بالا به پایین، مرتب کنید. ببینید کدام یک از کمپین پرهزینه تر هستند. از همان جا می توانید گروه تبلیغ Ad group خود را چک کنید و ببینید کدام کلمات کلیدی شارژ اکانت گوگل ادوردز شما را می بلعند.

برخی اوقات آنچه بیشترین هزینه را می کند بهترین بازده را هم دارد. درواقع کلمه ی کلیدی است که بیشترین ترافیک را به وب سایت شما می آورد.  اما باید پارامترهای UTM را اضافه در نظر بگیرید و ببینید که آن تبدیل ها به فروش منجر می شوند یا نه.

از طرف دیگر ممکن است پول شما صرف یک کلمه ی کلیدی کم کیفیت می شود. گوگل خیلی راحت می تواند پول شما را صرف یک کلمه کلیدی که حتی یک تبدیل برای شما به ارمغان نیاورده هزینه کند. دلیل آن هم می تواند خیلی چیزها باشد – کلمات جست و جو شده ی کم کیفیت، مشکلاتی که صفحه فرود شما ممکن است داشته باشد یا جایگاه پایین صفحه شما. حالا آماده اید تا تبلیغات در گوگل را به بهینه ترین شکل ممکن انجام دهید. به آخرین قدم رسیدید.

تغییر نهایی را در تبلیغات خود اعمال کنید

با شکل گیری این عادت ها، اکانت های تبلیغ گوگل خود را بهبود خواهید بخشید . حتی اگر عملکرد اکانت تبلیغ در گوگل شما عالی باشد و هر هفته جزو بهترین ها باشید هم راهی برای بهتر شدن هست. شک نکیند!

انسان های موفق معتقدند همیشه جا برای بهتر شدن هست! پس هر هفته اکانت تبلیغات در گوگل خود را زیر و رو کنید و از خود بپرسید که چه کار دیگری میشود کرد و نتیجه ی بهتری گرفت؟ بعضی وقت ها نقاط ضعف خیلی بارز هستند. همان طور که گفتیم ممکن است قسمت اعظم بودجه شما روی کلمات کلیدی بی فایده هزینه شود. نکته اینجاست که باید دلیل را تشخیص داده و به دنبال راه حل مناسب برای حل آن بگردید.

بعضی وقت ها ممکن است پیشنهاد بهتری برای افزایش بازدهی تبلیغات در گوگل خود به ذهنتان نرسد. حالا دیگر به نرخ تبدیل ایده آل خودتان رسیده اید و هزینه به ازای تبدیل شما پایین تر از آنچه در مورد همه ی کمپین ها مد نظرتان بوده هست. این مسئله عالی است اما یادتان باشد همیشه چیزهایی هستند که بشود ارتقایشان داد.

برای رسیدن به هدف، همواره گوشه چشمی به تنظیمات هزینه ی تبلیغات گوگلی خود داشته باشید. ببینید آیا اعمال تغییرات بر روی هزینه های صرف شده برای دستگاهها (تلفن همراه، تبلت و..)،  زمان بندی های مختلف و حتی مناطق جغرافیایی مشخص تاثیری روی عملکرد تبلیغات در گوگل شما دارند یا نه. همواره در حال آزمون و خطا و امتحان باشید و در این صورت است که می توانید تبلیغ گوگل خود را در بهترین شرایط ممکن نگه دارید.

نظر در مورد مطالب سایتامیدواریم مطلب آموزش تبلیغ حرفه ای گوگل مفید بوده باشد. خوشحال می شویم که از تاثیرات راهکار های بالا بر روی کمپین های تبلیغ در گوگل خود با ما حرف بزنید. منتظر شنیدن نظرهای شما هستیم.

آموزش تبلیغ حرفه ای گوگل ـ با این ۴ عادت، حرفه ای شوید.
ادوردزکاران حرفه ای چه میکنند؟ حتماً تا به حال اسم کتاب هایی که به عادتهای افراد موفق می...
5 از 1 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید