برای مشاهده گزارش افراک ۱۴۰۱ کلیک کنید.
مشاهده

تبلیغ در گوگل۳: چگونه یک کمپین تبلیغات کلیکی موفق با هدف جذب سرنخ بسازیم.

تبلیغ در گوگل۳: چگونه یک کمپین تبلیغات کلیکی موفق با هدف جذب سرنخ بسازیم.

تصور کنید که اکانت گوگل ادوردز (گوگل ادز) خود را ساخته اید، آن را به همان اندازه که فکر میکنید این ماه به آن نیاز دارید شارژ کرده اید و حالا قرار است اولین کمپین تبلیغ در گوگل خود را راه اندازی کنید. اما قبل از انجام چند کار ساده که به ساختن کمپین تبلیغ گوگل منجر می شود باید چند نکته مهم را در ذهنتان داشته باشید. اول اینکه هدف کمپین تبلیغاتی شما باید مشخص باشد. آیا می خواهید برای افزایش فروش این کمپین را راه بندازید؟ یا هدفتان افزایش ترافیک ورودی به وبسایتتان است؟ یا هیچکدام. میخواهید سرنخ های با کیفیت و مرتبط به سیستم خود اضافه کنید که در فعالیت های مارکتینگ آینده روی آنها سرمایه گزاری کنید؟ اگر اینطور است این مطلب را تا اخر بخوانید.

تبلیغ در گوگل۳: عملکرد کمپین تبلیغاتی خود را آزمایش کنید

راز موفقیت بیشتر بازاریابانی که بر روی تبلیغ در گوگل کار میکنند تست کردن تبلیغاتشان با هدف افزایش امتیاز کیفی و کاهش هزینه به ازای هر کلیک آنها است.

امتیاز کیفی معیاری است که میزان مرتبط بودن صفحه فرود و تبلیغ در گوگل شما با اصطلاحاتی که کاربران در موتور جست و جو سرچ میکنند را نشان می دهد. بعضی ادوردزکاران فکر میکنند امتیاز کیفی یک معیار بی فایده است اما حقیقت این است که این معیار نمایشگر تلاش گوگل برای تشخیص میزان ارتباط به طور کلی است.

امتیاز کیفی پایین و CTR  کم  شاخص خوبی برای تشخیص این موضوع است که شما باید تغییراتی بر روی تبلیغ در گوگل خود اعمال کنید.

انجام آزمون A/B بر روی صفحات فرود نرخ تبدیل را تا ۵۵۰٪ افزایش می دهد. امتحان تغییرات جزئی مثل اضافه کردن افزونه ها به تبلیغات گوگلی خود می تواند CTR شما را تا ۵۴۲٪ درصد افزایش دهد.

تغییرات چشمگیر این چنینی امتیاز کیفی تبلیغ در گوگل شما را به شکل نجومی بالا می آورد و به همین ترتیب CPCهزینه به ازای هر کلیک و هزینه به ازای هر تبدیل در تبلیغ گوگلی شما را هم کاهش می دهد.

تبلیغ در گوگلتبلیغ در یوتیوب و گوگل را بهینه تر از همیشه انجام دهید. با سپردن کار تبلیغات در گوگل به افراک از مزیت راه اندازی یک کمپین موفق و کاهش هزینه های تبلیغات در گوگل بهره مند شوید. همچنین شما می توانید شارژ اکانت گوگل ادز خودتان را می توانید به افراک بسپارید. برای شروع تبلیغات خود کافی است در سایت درخواست مشاوره بدهید یا با ما تماس بگیرید.


 شماره تماس: ۰۲۱۲۸۴۲۶۲

تبلیغ در گوگل۳: انجام آزمون جداگانه

وقتی تبلیغ جدیدی را به کمپین تبلیغات در گوگل خود اضافه می کنید سعی کنید هدلاین ها و توضیحات را پس و پیش کنید و از جملات و عبارات متفاوت و متنوعی استفاده کنید.

تبلیغ در گوگل

پیش از انجام این کار مطمئن شوید که گزینه ی دیفالت Optimize را غیر فعال کرده باشید. این قابلیت می تواند بر روی سهم نمایش تبلیغ در گوگل شما تاثیر بگذارد و باعث شود شما دیرتر به نتیجه آزمایش تبلیغ در گوگل خود برسید.

بیشتر بخوایند:

انتخاب بهترین کلمه کلیدی در تبلیغات گوگلی

بهترین صفحه فرود برای تبلیغات در گوگل

به این صورت عمل کنید که به صورت دستی دو متغیر در گروه تبلیغات خود اعمال کنید. حالا کافی است به CTR و CPC هر دو تبلیغ را ارزیابی کنید و تبلیغات گوگلی خود را براساس عملکرد هر یک بالا و پایین کنید.

تبلیغ در گوگل ۳: دو تبلیغ با صفحات فرود متفاوت

برای انجام این نوع آزمایش می توانید دو تبلیغ در گوگل مشابه با صفحات فرود متفاوت در یک گروه تبلیغاتی non-  optimized مشترک راه اندازی کنید. به این ترتیب و بعد از چک کردن عملکرد هر دو تبلیغ می توانیم بر اساس عملکرد بهترین تبلیغ در گوگل را برای فعالیت های بازاریابی جدید خود انتخاب کنیم. با راه اندازی تست های متعدد بر روی تبلیغات خود در گوگل می توانید عملکرد کمپین های خود را بهبود ببخشید و با آزمون و خطا به بهترین نتیجه ممکن برسید.

آخر سر

راه اندازی یک کمپین تبلیغات در گوگل، کار ساده ای است که ممکن است هر کسی از پس آن بربیاید. امااینکه این کمپین موفق باشد و نتیجه بدهد نیازمند رعایت نکاتی است که در این پست و در دو پست قبلی خود به آنها اشاره کردیم.

هزینه به ازای هر کلیک CPC بر اساس رقابت بالا می روند و اگر به فکر بهبود عملکرد تبلیغ در گوگل خود نباشید خیلی زود از غافله عقب می مانید و کمپین تبلیغاتی شما عملا سودی برایتان به همراه نخواهد داشت.

امتیازی ثبت نشده است

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید