انتخاب کلمات کلیدی گوگل: تاثیر هماهنگی متن و کلمات در امتیاز کیفی

انتخاب کلمات کلیدی گوگل: تاثیر هماهنگی متن و کلمات در امتیاز کیفی

Ad Relevance میزان هماهنگی متن تبلیغ در گوگل شما را با کلمات کلیدی تبلیغتان نشان می دهد. اگر تبلیغ گوگلی شما امتیاز کیفی پایینی دارد، شاید به این خاطر است که گروه تبلیغات Ad groups شما موضوعات مختلف و نامربوطی را شامل می شود. 

برای حل این مسئله و بالابردن امتیاز کیفی تبلیغ در گوگل خود باید کاری کنید که کلمات کلیدی شما با متن و پیام تبلیغات گوگلی شما در هماهنگ ترین وضعیت ممکن باشند. برای این کار تلازم است تا تبلیغات خود را به گروه های کوچک تر و دقیق تری تقسیم کنید و گروه تبلیغات خود را با موضوعات مشخص بسازید. به عبارتی برای هر موضوع، یک گروه تبلیغات در گوگل خاص بسازید.

برای مثال اگر کار شما طراحی استخر است، عبارت کلیدی طراحی استخر در ساخت و ساز استخر و نوسازی استخر ـ ممکن است همگی به هم مربوط و هماهنگ باشند اما وقتی در یک گروه تبلیغات قرار می گیرند و قرار است از یک متن تبلیغ در گوگل استفاده کنند، آن قدرها هم به هم مربوط نیستند.

با داشتن لیست کلمات کلیدی متفرقه و درهم و برهم درون یک گروه تبلیغات در گوگل، تبلیغی خیلی کلی و با موضوع نامربوط خواهید داشت که احتمالاً امتیاز کیفی پایینی از گوگل ادوردز دریافت خواهد کرد.

تبلیغ در گوگلتبلیغ در گوگل را به اطمینان و امتیاز کیفی بالا آغاز کنید. در این صورت می توانید با صرف هزینه کمتری نسبت به رقبا، در جایگاه بالاتری دیده شوید. افراک در زمینه ساخت اکانت گوگل ادوردز، مدیریت و شارژ اکانت گوگل ادز به شما کمک خواهد کرد. برای آغاز کار تبلیغ در گوگل، کافی است در سایت درخواست مشاوره بدهید یا با شماره زیر تماس بگیرید: ۰۲۱۲۸۴۲۶۲

تعرفه های تبلیغ در گوگل مارا می توانید از این قسمت مشاهده کنید.

بیشتر بخوانید: بهینه سازی لیست کلمات کلیدی تبلیغات در گوگل

حتماً بخوانید: چرا امتیاز کیفی در تبلیغات گوگل اهمیت دارد؟ 

تبلیغ در گوگل

فقط به انتخاب کلمات کلیدی گوگل آن هم به صورت پشت سر هم به اکانت گوگل ادز خود اکتفا نکنید. بلکه برای طراحی و ساخت گروه تبلیغات مجزا مختص هر گروه از کلمات کلیدی که فکر میکنید بیشترین هماهنگی و ارتباط را با هم دارند، هم وقت بگذارید. زمان ساخت اکانت گوگل ادز، بیشتر تمرکز خود را روی ساخت گروه تبلیغات مختلف و ویژه ی کلمات کلیدی متناسب و هماهنگ، بگذارید.

بیشتر بدانید: تبلیغات یوتیوب

در کنار هزینه مزایده، امتیاز کیفی هم نقشی اساسی در تصمیم گیری گوگل برای نمایش تبلیغ در گوگل شما و رتبه بندی تبلیغتان دارد. امتیاز کیفی بالا می تواند به اندازه هزینه ی مزایده بالا ( هزینه ای که به ازای هر کلیک روی تبلیغتان، به گوگل پرداخت می کنید)‌ برای تبلیغات گوگلی شما مفید است. به عبارتی، تبلیغاتی که هزینه ی هر کلیک در آنها پایین تعیین شده نیز می توانند با میزان ارتباط و هماهنگی بیشتری که در تبلیغات خود دارند، نسبت به رقبایی که بیشتر خرج میکنند، بالاتر دیده شوند.

همین مسئله هم هست که تبلیغات کلیکی را جذاب و رقابتی میکند، چراکه همیشه بزرگترین و ثروتمند ترین شرکت ها در صدر جدول قرار ندارند.

بنابراین لازم است تا امتیاز کیفی تبلیغ در گوگل خود را مرتباً بررسی کنید و اجازه ندهید که امتیاز کیفی پایین مانع از رسیدن شما به اهدافی که برای کسب و کارتان مد نظر دارید شود.

با این وجود نگذارید که کنترل امتیاز کیفی تبلیغ در گوگل،‌ تمرکز شما را از اهداف کلی کسب و کارتان منحرف کند. هدف اصلی هر کسب و کار موفقی، ایجاد ارتباط پرمعنا با مشتریان احتمالی جدید است.

امتیازی ثبت نشده است

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید