برای مشاهده گزارش افراک ۱۴۰۱ کلیک کنید.
مشاهده

آموزش گوگل ادوردز برای بهبود کیفیت تبلیغ در گوگل

آموزش گوگل ادوردز برای بهبود کیفیت تبلیغ در گوگل

از زمانی که گوگل نمره کیفی و بهینه سازی تبلیغ در گوگل را معرفی کرده، اکانت های ادوردز پر از توصیه ها و نکته هایی است که برای این طراحی شده اند که امتیاز کیفی اکانت گوگل ادوردز شما را بالا ببرند. توصیه ها از پیشنهاد کلمات کلیدی شروع می شوند و به تغییر هدف گذاری targeting، پیشنهاد تبلیغ جدید و استراتژی های پیشنهاد قیمت bidding تبلیغ در گوگل ختم می شوند. اما باید به این توصیه گوش دهیم یا سکان اکانت گوگل ادوردز خود را خودمان به دست گرفته و به این پیام ها توجهی نکنیم؟ با آموزش گوگل ادوردز همراه باشید.

اگر در مورد آموزش اکانت گوگل ادوردز سوالی دارید یا می خواهید کمپین های تبلیغات گوگلی یا تبلیغات یوتیوب با بهترین بازده و کمترین هزینه را راه اندازی کنید می توانید همین حالا به ما درخواست مشاوره بدهید. تعرفه های تبلیغ در گوگل ما برای شروع کار با گوگل ادوردز و انجام تبلیغات کلیکی مناسب همه ی کسب و کارها هستند.

درخواست مشاوره رایگان

در یک اکانت گوگل ادوردز ممکن است امتیاز ۷۷.۵٪ را ببینیم و راه های مختلفی برای بهبود و ارتقای امتیاز کیفی پیش پایمان باشد. اگر همه ی توصیه ها را جدی بگیریم ممکن است امتیاز ۱۰۰٪ را بدست بیاوریم. توجه به تک تک توصیه ها و پی بردن به اینکه آیا این پیشنهادات متناسب با هدف کمپین و استراتژی اکانت گوگل ادوردز ما هستند یا نه نکته این است که باید همیشه لحاظ کنید.

استراتژی قیمت گذاری هوشمند در تبلیغ گوگل

چطور می شود تبلیغات گوگلی خود را هوشمند کنیم؟ گوگل، کمپین های جست و جویی شما را با استفاده از یادگیری ماشین machine learning بررسی می کند تا پیشنهاداتی متناسب با اکانت گوگل ادوردز شما ارائه دهد و شما را به نتایج تبلیغاتی دلخواهتان برساند. این یعنی شما در سطح کلمات کلیدی قیمت گزاری می کنید و میگذارید تا گوگل از طرف شما همه چیز را کنترل کند.

تبلیغ در گوگل
ممکن است که این استراتژی های قیمت گذاری و الگوریتم های گوگل از سیگنال های دریافتی از سمت اکانت گوگل ادوردز شما استفاده کنند و تغییراتی که تاثیر مثبت بر عملکرد تبلیغ در گوگل شما دارند را اعمال کنند. البته مواردی هم بوده که قیمت گذاری اتوماتیک توسط گوگل ادوردز مناسب کمپین نبوده و بر روی عملکرد آنها تاثیر منفی گذاشته است.

بیشتر بخوانید :

انواع تبلیغ در گوگل ادز

نحوه شارژ اکانت گوگل ادز

این استراتژی های هوشمند ممکن است به قیمت گذاری برای افزایش میزان نمایش، کلیک و نرخ تبدیل شما کمک کند. همچنین می تواند هزینه به ازای هر کلیک CPA شما را ثابت نگه داشته یا بازگشت سرمایه ROA از هزینه تبلیغ در گوگل شما را افزایش دهد. هدف گزاری هوشمند قیمت بر اساس CPA ممکن است برای جذب سرنخ lead generation مفید باشد اما تاثیر منفی بر روی بازگشت سرمایه خواهد گذاشت. در مواردی ممکن است CPAبرای یک کلمه ی کلیدی بالاتر از معمول باشد اما ROAS آن بسیار پایین تر از هدف سرمایه ای است.

به توصیه های گوگل ادوردز گوش کنم یا نه؟

نکته ی خیلی مهمی که وجود دارد این است که ماشین هیچ وقت نمیتواند قصد و نیت کاربران را بفهمد. گوگل نمیداند فرق بین کسی که به دنبال شارژ ماشین برای موبایلش یا ماشین شارژی می گردد را بفهمد. تصور کنید که چه تعداد اصطلاح نامرتبط و جورواجور ممکن است در گزارش کوئری های جست و جوی گوگل نمایش داده شوند. با بررسی همین گزارش ها می شود هدف و قصد کاربران را فهمید و اصطلاحات نامربوط را از میان کلمات کلیدی جدا کرد. متاسفانه گوگل علم غیب ندارد و از هدف کمپین های شما خبر ندارد بلکه به داده های خودش نگاه میکند و بر اساس آنها پیشنهاد ارائه می دهد.
این استراتژی های قیمت گزاری می توانند بر کمپین های سبک تر اعمال شوند اما الگوریتم های یادگیری ماشین بر روی داده های بیشتر بهتر عمل میکنند. یکی از کارمندان گوگل گفته که استراتژی های قیمت گزاری گوگل در مورد کمپین هایی که نوسانات ناگهانی در نرخ تبدیل دارند موثر واقع نمی شوند. گزارشات گوگل نشان می دهد که آنها با استفاده از CPA هدفی که شما برای سی تبدیل در سی روز اخیر به آن نیاز دارید برای بهینه کردن نتایج تبلیغات گوگلی شما پیشنهاداتی ارائه می دهند. در استراتژی های قیمت گزاری بر اساس بازگشت سرمایه ROAS شما به ۵۰ تبدیل در سی روز اخیر در اکانت گوگل ادوردز خود احتیاج دارید.

آموزش گوگل ادوردز

قیمت گذاری هوشمند تبلیغات در گوگل برای چه کسانی کاربرد دارد؟

قیمت گذاری هوشمند برای کسب و کارهای بزرگ و کوچک موثر است. برای رسیدن به بهترین نتایج و دادن اطلاعات کافی به الگوریتم های یادگیری ماشین برای اتخاذ بهترین تصمیم های مربوط به استراتژی قیمت گزاری پیشنهاد میکنیم که حداقل سی تبدیل در سی روز اخیر پیش از استفاده از Target CPA داشته باشند. برای Target ROASپیشنهاد می شود ۵۰ تبدیل در سی روز اخیر داشته باشند.

نکته نهایی

آخرین نکته اینکه همیشه هم نمیشود به پیشنهاداتی که گوگل برای بهینه سازی تبلیغ در گوگل به شما ارائه میدهد اطمینان کنید چرا که گوگل، نیت کاربران و اهداف کمپین های شما را در نتیجه گیری ها و ارائه ی پیشنهادات خود لحاظ نمیکند. اگر می خواهید کمترین هزینه را متناسب با شارژ اکانت گوگل ادوردز خود انجام دهید و رقابت در تبلیغات گوگلی در کسب و کار شما خیلی بالا نیست، بهتر است استراتژی های قیمت گذاری اکانت گوگل ادوردز خود را دستی انجام دهید و خودتان مدیر اکانت خود شوید. در این مطلب آموزش گوگل ادوردز را باهم بررسی کردیم.

چنانچه بخواهید خودتان اکانت گوگل ادوردز بسازید باید امکان پرداخت بین المللی داشته باشید. برای انجام این کار می توانید از خدمات سایت ایرانیکارت استفاده کنید. همچنین شما برای دریفات چنین خدماتی می توانید از خدمات مجموعه افراک که به عنوان پارتنر رسمی گوگل در ایران فعالیت دارد استفاده کنید.

آموزش گوگل ادوردز برای بهبود کیفیت تبلیغ در گوگل
از زمانی که گوگل نمره کیفی و بهینه سازی تبلیغ در گوگل را معرفی کرده، اکانت های ادوردز...
5 از 1 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید