تبلیغات کلیکی تا مشتری، با استفاده از مدیریت مخاطب هدف

تبلیغات کلیکی تا مشتری، با استفاده از مدیریت مخاطب هدف

پیدا کردن مخاطب هدف مسئله‌ای است که همه‌ی راه اندازان کسب و کار با آن مواجه هستند. شناخت مخاطب هدف دقیق برای تبلیغات گوگل ادز، به شما کمک میکند تا رابطه‌ای متقاعد کننده و موفق با مشتری ای که حاضر است پول خود را برای خرید محصول شما هزینه کند، پایه ریزی کنید. درک مخاطبی که می‌خواهید با او ارتباط برقرار کنید یک لازمه برای بازاریابی مدرن است. اهمیت پیدا کردن و مدیریت مخاطب هدف، منجر به الزام مدیریت مخاطب میگردد.

مدیریت مخاطب هدف

ظهور فناوری‌های مدرن

امروزه به لطف نوآوری‌های فناوری دیجیتال، شناخت مخاطب ساده‌تر از همیشه است. فناوری‌‌ها و نرم‌ افزارهای جدید، مرزهای بهینه سازی برون‌ده برندها را فراتر برده‌اند. برای سازمان‌ها در هر صنعتی داده‌هایی که در گذشته هرگز تصور نمی‌شد، در دسترس است. امروزه تیم‌های کارشناسی داده، دیدگاه‌های کاربردی در اختیار مجریان کسب و کارها قرار می‌دهند.

از آنجایی که منابع داده‌ها بسیار متنوع شده‌اند، لازم است شرکت‌ها برای جستجوی شیوه‌های دریافت و ذخیره این حجم از اطلاعات انعطاف پذیری داشته باشند.

بیشتر بدانید: تبلیغات یوتیوب

یک مشکل مدیریت داده

داده‌ها برای هر بازاریاب فرصت‌های جدیدی آشکار میسازند و از طرفی با خود چالش‌هایی به همراه دارند. چطور از این داده ها به دیدگاه‌های معنادار و مرتبط دستیابیم؟ چگونه کارشناسان PPC می‌توانند جریان نقاط تماسی را که هر مشتری آنلاین با برند ما برقرار میکند، مدیریت کنند؟ مهم‌تر از همه، چگونه می‌توان با کمک آن داده‌ها تصمیمات عمل پذیر گرفت؟ جواب‌ها در اختیار یک مدیر مخاطب است.

در بازار اشباع شده تبلیغات کلیکی اینترنتی، عملکرد کمپین‌های PPC در حداکثر بهره‌وری اهمیت فراوانی دارد. باید پرونده‌ای برای مخاطبان خود تهیه کنید تا بتوانید باارزش‌ترین بخش‌های مورد هدف خود را تعیین کنید. بازاریاب‌هایی که از ابزار پردازش داده‌های مخاطبان استفاده می‌کنند، میتوانند تعدادی فعالیت‌ها مقتدارنه انجام دهند:

  • جذب درآمد بیشتر از مشتریان با شباهت‌های جمعیتی
  • کشف رفتارهایی از مخاطبان که بیشتر منجر به خرید می‌شوند.
  • کاهش هزینه‌های صرف شده در بخش‎‌هایی که سوددهی کمتری دارند.
  • اطلاع رسانی در رابطه با فعالیت‌های سرتاسر برنامه بازاریابی شما

به کارگیری افراد در بخش کیفی در استراتژی، قدرت‌هایی در اختیار شما میگذارد:

  • کاهش CPA (هزینه هر واکنش مشتری)
  • افزایش نرخ تبدیل (Conversion)
  • افزایش ارزش طول عمر مشتری

استفاده از تقسیم بندی مخاطبان در تبلیغات کلیکی

بازاریاب‌ها از لیست‌هایی شامل مخاطبان به همراه بیشترین ارزشی که برای برند دارند، استفاده میکنند. ابزارهایی مانند تحلیلگرهای گوگل (Google Analytics) و تبلیغات کلیکی گوگل (Google Ads) نقاط مناسبی برای شروع هستند.

این پلتفرم‌ها به شما کمک میکنند مقادیر قابل توجه اطلاعاتی که از طریق کانال‌های مختلف به شرکت شما می‌رسند، تحلیل کنید. بیشتر سازمان‌های بازاریابی روی فعالیت‌های قیف بازاریابی بیشتر از سایر بخش‌های مسیر مشتری (Customer journey) تمرکز میکنند. به این ترتیب، با استفاده از رویکرد مبنی بر مخاطب یک گام از رقبای خود جلوتر خواهید رفت.

استفاده‌ از عملگرهای مدیریت مخاطب به شما اطلاعات بیشتری در مورد مسیرهای مهم، فعالیت‌ها و رفتارهایی که بر نحوه تاثیر گذاری شما بر مشتری بالقوه دخالت دارند، می‌دهد. مدیر مخاطبان این اطلاعات را کاربردی می‌کند.

ابتدا این اطلاعات را به بخش‌های معنادار تقسیم می‌کند. بازاریاب‌ها می‌توانند پیام‌هایی را که موثر بر کاربران در زمانی که دقیقاً مناسب باشد، تولید کنند. بررسی دقیق‌تر ویژگی‌های بخصوصی در مشتریان و جامعه منجر به تفاوت‌های چشمگیر در عملکرد می‌گردند. این سرمایه گذاری ها در بازاریابی در نهایت به شما کمک میکنند تا از کمپین خود حداکثر ارزش را دریافت کنید.

تبلیغات کلیکی

تبلیغ در گوگلدر افراک بخوانید: کسب و کار خود را با تبلیغات در گوگل از رقبا، متمایر کنید

برجسته کردن ارزش واقعی مدیریت مخاطب

فناوری‌های مدیریت مخاطب هدف به بازاریابان دید جامع‌تری از مصرف‌کنندگان می‌دهد.

  • مخاطب‌های شما چه کسانی هستند؟
  • علاقه‌مندی‌های آنها کدامند؟
  • در هر بخش از قیف به دنبال چه هستند؟

برای شرکت‌هایی که در محیط دیجیتال فعالیت میکنند، لازم است که از تعداد دقیق تجربیاتی که کاربران با برند آنها دارند مطلع باشند. امروزه مخاطبان هر کدام، ویژگی‌ها، رفتارها و مقاصد به خصوصی دارند. بازاریاب‌های دیجیتال باید فعالیت‌های خود را به سطح بالاتری از خلاقیت ارتقا داده و پیام‌هایی که جنبه‌ی شخصی‌تری دارند، تولید کنند.

تبلیغات کلیکی تا مشتری، با استفاده از مدیریت مخاطب هدف
پیدا کردن مخاطب هدف مسئله‌ای است که همه‌ی راه اندازان کسب و کار با آن مواجه هستند. شناخت...
5 از 1 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید