بهینه سازی کمپین گوگل ادوردز

بهینه سازی کمپین گوگل ادوردز

اگر در دنیای تبلیغات آنلاین, انتخاب شما تبلیغات گوگلی است. بهتر است برای بهبود تبلیغات و دوری از هدر رفت هزینه ها و کلیک ها از بهینه سازی کمپین ادوردز استفاده کنید. این راه باعث میشود تعداد کلیک های کمتری داشته باشید, اما تمامی کلیک ها موفق و ارزشمند خواهند بود. تبلیغ در گوگل به میلیون ها تبلیغ کننده کمک کرده است که کسب و کار خود را گسترش دهند و مشتریان جدیدی جذب کنند. بهینه سازی ادوردز و ریمارکتینگ میتوانند با محدود کردن کلیک ها, به بهبود نتایج تبلیغات شما کمک کنند.
در این مطلب با بهینه سازی کمپین ادوردز و روش های آن آشنا خواهید شد.

برای اطمینان از بازده کمپین خود, بسیار مهم است که به طور منظم تمام جوانب آن مورد بررسی قرار بگیرد. مواردی که باید برای بهینه سازی ادوردز به آن توجه کرد:

  •  اضافه کردن کلمات کلیدی منفی برای کاهش هدر رفت هزینه ها
  • قرار دادن صفحات مرتبط برای هر کلید واژه
  • اضافه کردن موقعیت مکانی
  • ویرایش متن تبلیغات برای بهبود CTR, امتیاز کیفیت و نرخ تبدیل
  • بهینه سازی بودجه برای کاهش CPA
  • تنظیم بودجه برای موبایل

روش های بهینه سازی کمپین گوگل ادوردز

اضافه کردن کلمات کلیدی منفی

بهینه سازی کمپین گوگل ادوردز

 

کلمات کلیدی منفی, کلماتی هستند که ممکن است به شما مرتبط باشد اما شامل محصولات و خدمات شما نمیشود. با اضافه کردن این کلمات کلیدی به عنوان کلمات منفی میتوانید گوگل را هدایت کنید که تبلیغ شما را به عنوان نتیجه سرچ آنها نشان ندهد. بنابراین هزینه های شما با کلیک های غیر مرتبط هدر نمیرود.

به عنوان مثال: اگر کسب و کار شما مرتبط با فروش فرش در تهران باشد. یکی از کلمات کلیدی شما خرید فرش در تهران است. این به این معنی است که خدمات و محصولات شما مختص تهران میباشد.
بنابراین میتوانید برای بهینه سازی کمپین گوگل ادوردز خود, نام شهرهای دیگر را به کلمات کلیدی منفی اضافه کنید. در غیر این صورت تعداد کلیک های شما بالا میرود اما ترافیک سایت کاهش پیدا میکند. در نتیجه رتبه شما کاهش پیدا میکند.

قرار دادن صفحات مرتبط برای هر کلید واژه

یکی از روش های بهینه سازی کمپین گوگل ادوردز استفاده از صفحه فرود یا لندینگ پیج مرتبط با هر کلید واژه است. تبلیغات خود را گروه بندی کنید و صفحه فرود هر کدام را جداگانه مشخص کنید. هدف از این کار افزایش نرخ تبدیل کاربر به مشتریان است. بنابراین برای افزایش فروش و بازدید سایت باید کاربران را به صفحه مرتبطی هدایت کنید.
یکی از اشتباهاتی که بعضی از افراد در قرار دادن صفحه فرود انجام میدهند, این است که تمام کلید واژه ها را به صفحه اصلی سایت هدایت میکنند. این کار تعداد کلیک ها را افزایش میدهد و در نتیجه کاربران به هدف خود نرسیده و از صفحه سایت بیرون میروند. نه تنها باعث افزایش هزینه میشود بلکه رتبه سایت در صفحه جستجو را کاهش میدهد.

به عنوان مثال: به مثال قبلی برمیگردیم. تصور کنید فرش دستبافت 6 متری و فرش ماشینی 12 متری, هردو به صفحه اصلی سایت هدایت شوند.
کاربر در این صفحه با گزینه ها و محتوای بسیار زیادی رو به رو میشود و از سایت شما خارج میشود. در نتیجه; نه خریدی انجام داده است و نه به ترافیک سایت شما اضافه کرده است.

اضافه کردن موقعیت مکانی

بهینه سازی کمپین گوگل ادوردز

 

کاربران در مناطق و شهر های مختلف, خرید های متفاوتی دارند. یکی از مهم ترین مراحل در بهینه سازی کمپین ادوردز خود, محدود کردن موقعیت جغرافی است. با اضافه کردن موقعیت مکانی, حوزه کاری و سرویس دهی شما مشخص میشود. در نتیجه تبلیغات گوگلی شما هدر نمیرود.

ویرایش متن تبلیغات

بی شک افراد زیادی در حال جستجوی موضوعات در صفحه گوگل هستند. بنابراین شما باید متن تبلیغ خود را به گونه ایی انتخاب کنید که بتواند در بین رقبا, کاربران بیشتری جذب کند.
بنابراین افراد زیادی از سایت شما بازدید میکنند. اولین مرحله برای تبدیل کاربر به مشتری, متن تبلیغات شما است. بنابراین تعداد کلیک های ارزشمند, بیشتر میشود. اگر تمام مراحل بهبود یابد امتیاز کیفی و نرخ تبدیل شما افزایش میابد.
از عباراتی استفاده کنید که میزان سرچ بالایی دارند و برای کاربران جذاب است.

بهینه سازی بودجه برای کاهش CPA

بهینه سازی کمپین گوگل ادوردز

 

همانطور که میدانید CTR نرخ هر کلیک است. اما CPA میزان هزینه ایی است که برای یک عملکرد در سایت تعیین میشود. شما میتوانید با توجه به میزان جایگاه تبلیغ هزینه ایی را برای یک عملکرد در پیج خود قرار دهید.
این امر نه تنها به بهبود جایگاه تمام کلمات کلیدی شما کمک میکند بلکه میتوانید عملی که برای آن CPA در نظر گرفته اید را ارزیابی کند. زمانی که رقبای کمتری داشته باشید میتوانید هزینه نرخ عملکرد را بدون افت کیفیت تبلیغ, کاهش دهید.
بنابراین میتوانید برای بهینه سازی کمپین گوگل ادوردز, بودجه را طوری تعیین کنید که هزینه CPA کمتری پرداخت کنید.

به عنوان مثال: برای صفحه پرداخت سایت خود مقداری هزینه CPA در نظر میگیرید. این هزینه زمانی از شما کم میشود که کاربران برای خرید محصول شما وارد صفحه پرداخت شوند.
در نتیجه شما میتوانید ارزیابی کنید چه میزان کاربر وارد صفحه محصولات میشوند و چند نفر خرید میکنند.

تنظیم بودجه برای موبایل

بودجه تنظیمی برای تمام دستگاه ها مانند: دسکتاپ, تبلت, گوشی های هوشمند و موارد دیگر در تمام کمپین ها و گروه های تبلیغاتی یکسان است.
اما گاهی تعداد سرچ کاربران در بعضی موضوعات با موبایل بیشتر است. بنابراین میتوان با توجه به کسب و کار خود, بودجه مختص موبایل را به صورت ویژه و هدفمند تنظیم کنید.

کلام آخر

فراموش نکنید تمامی مواردی که برای بهینه سازی کمپین ادوردز مطالعه کرده اید, باید به صورت هفتگی مورد بررسی قرار بگیرند. زمانی که تبلیغ در گوگل را شروع کردید, نباید فراموش کنید که شما اول راه هستید و برای به دست آوردن نتایج خوب در بلند مدت نیاز مند یادگیری استراتژی ها و برنامه های مختلف مانند: کیورد پلنر و… هستید. بنابراین میتوانید تبلیغات خود را به کارشناسان حرفه ای افراک بسپارید.
در صورت ایجاد هرگونه سوال و یا سفارش تبلیغات با افراک تماس بگیرید. 021284262

امتیازی ثبت نشده است

نظر شما

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید