10 پیشبینی مهم و تغییرات تبلیغات کلیکی PPC سال 2019

10 پیشبینی مهم و تغییرات تبلیغات کلیکی PPC سال 2019

همیشه زمانی که به آخر سال نزدیک می شویم، متخصصان فعال در حوزه های مختلف پیش بینی هایی را در رابطه با یک موضوع در سال جدید انجام می دهند. از آنجایی که اینترنت روز به روز فرصت های اقتصادی زیادی را در اخیتار کاربران خود قرار می دهد، مهمترین پیشبینی ها در این حوزه انجام می شود. تبیلغات آنلاین یکی از حوزه هایی است که می تواند منجر به موفقیت یا شکست یک کمپانی شود. به همین دلیل است که گروه افراک در این مقاله شما را از 10 مورد پیشبینی مهم و تغییرات تبلیغات کلیکی PPC سال 2019 آگاه می سازد.

همان طور که انتظار می رفت، سال 2018 همراه با چالش و تغییرات مهم در زمینه بازاریابی آنلاین بود. اگر شما هم مانند ما با تبلیغات در گوگل سر و کار داشته باشید متوجه تغییراتی که در زمینه گوگل ادوردز، گوگل ادسنس، اضافه شدن ابزار و ویژگی های جدید نسبت به سال گذشته شده اید.

در این میان، بینگ نیز از رقیب خود عقب نماند و امکانات جدیدی در حوزه تبلیغات آنلاینش مانند ارائه شیوه های جدید برای هدف گیری کاربران، ارائه گزارش پیشرفت و … اضافه کرد.

اما بینگ تنها رقیب گوگل باقی نماند و آمازون نیز به دلیل این که بسیاری از کاربران جستجوهای خود را برای پیدا کردن کالا در این سایت انجام می دهند، به یکی از رقبای تبلیغاتی گوگل تبدیل گشت.

با وجود این شرایط، باید انتظار چه تغییراتی را در حوزه تبلیغات کلیکلی PPC سال 2019 داشته باشیم؟

از مهمترین تغییرات و پیشرفت هایی که در سال گذشته شاهد آن بودیم، می توان به مواردی همچون هوش مصنوعی، جستجوی صوتی، روش های مختلف هدف گیری مخاطبان و اتوماسیون سازی اشاره کرد. اما پیشبینی که برای سال 2019 انجام شده است، نشان دهنده تغییراتی است که در ارتباط بین مخاطبان و اتوماسیون سازی ایجاد می شود.

مهمترین تغییرات تبلیغات کلیکی PPC سال 2019 چیست؟

مواردی که در ادامه به آنها اشاره می کنیم، بر اساس نظر 28 فرد متخصص و فعال در حوزه تبلیغات کلیکلی PPCجمع آوری شده اند.

10 پیشبینی مهم و تغییرات تبلیغات کلیکی PPC سال 2019

اهمیت انتخاب کلمه کلیدی در مقابل هدفگیری مخاطبان

Aaron Levy یکی از متخصصان فعال در حوزه تبلیغات کلیکلی PPC ، معتقد است که در سال آینده، میزان اهمیت استفاده از کلمه کلیدی در تبلیغات آنلاین گوگل کاهش پیدا می کند. گوگل تا کنون ابزار مختلفی برای انتخاب کلمه کلیدی در اختیار کاربران خود قرار داده است، مانند گوگل ادوردز و گوگل ادسنس که البته هر کدام نیز جایگزین های خود را مانند … و … دارند. بر اساس نظری که این متخصص دارد، استفاده درست از کلمه کلیدی اهمیت زیادی دارد، اما آنچه که از اهمیت بیشتری برخوردار است، هدفگیری کاربران مناسب است.

بنابراین یکی از مهمترین تغییرات تبلیغات کلیکی PPC سال 2019 این است که بازاریابان از اطلاعاتی که از کاربران خود دارند، چگونه و تا چه اندازه موثر استفاده می کنند تا استراتژی تبلیغ و سرمایه گذاری در این زمینه را تدوین نمایند. به عبارت دیگر، اگر شما بتوانید شناخت درستی از مشتریان خود داشته باشید، می توانید به شکل بهتری پیام تبلیغاتی خود را در اختیار آنها قرار دهید، چرا که می دانید هر فردی در چه دسته ای قرار دارد و نیازش چیست و چگونه باید به آن پاسخ داد. به گونه ای مدیر مایکروسافت پیشنهاد می دهد تا افراد تمرکز بیشتری روی بهینه سازی و بخش بندی مخاطبین و کاربران خود داشته باشند.

بروک اسموندسون، مدیر ارشد دیجیتال NordicClick Interactive عقیده دارد که در سال 2019، اهمیت انتخاب کلمه کلیدی و هدف گیری مخاطبین دست در دست هم و به یک اندازه خواهد بود.

اتوماسیون سازی به همراه هوش انسانی

اتوماسیوم سازی فرآیند های مختلف در کسب و کار و از جمله تبلیغات کلیکلی PPC، تغییر و پیشرفتی در آینده نیست چرا که اکنون نیز وجود دارد.

یکی از اهداف اصلی که گوگل همیشه مد نظر داشته است، این بوده که بهترین شکل به نیاز کاربر خود پاسخ دهد. به همین دلیل است که احتمالا یکی از تغییرات تبلیغات کلیکی PPC سال 2019 ، شیوه ای است که تبلیغ به کاربران پیشنهاد داده می شود. به همین دلیل است که مدیران گوگل معتقدند، استفاده از ایده اتوماسیون سازی می تواند شرایط را برای بازاریابان اینترنتی بهتر کند. پس می توان انتظار داشت که در سال 2019 شاهد، اتوماسیون سازی هر بیشتر در تبلیغات گوگل ادوردز باشیم.

بر اساس نظر متخصصین گوگل برای اینکه به ابزار اتوماسیون سازی خود رونق بخشیده و استفاده از آن را موثر تر کند، می تواند از داده هایی که از میلیون ها کاربر خود دارد به بهترین شکل استفاده کند. اما این مسئله به این معنا نیست که از 0 تا 100 تبلیغات کلیکلی PPC سال 2019 با استفاده از ماشین و به صورت خودکار انجام می شود. البته فعلا!

باید به این نکته توجه کرد که بسیاری از افرادی که در حوزه تبلیغات کلیکلی PPC کار می کنند، می خواهند میزان بازخورد تبلیغشان را افزایش و از طرف دیگر هزینه های مالی در این زمینه را کاهش دهند! این خواسته برآورده نمی شود مگر اینکه از ایده هایی مانند ماشین لرنینگ یا یادگیری ماشین استفاده شود.

بنابراین با وجود این پیشرفت شما می توانید کنار بایستید، تا اتوماسیون کارهای سخت را برای شما انجام دهد. بنابراین اگر یکی از دغدغه های اصلی شما زمانبر بودن کارهایی مانند ردیابی گزارش های تبلیغاتی است، می توانید بدون نگرانی منتظر این اتفاق جدید باشید. اما حواستان باشد که برخی از این ابزارها موثر و برخی دیگر ناکارآمد هستند. پس دقت کنید که از کدام یک برای راحتی انجام امور تبلیغات کلیکلی PPC استفاده می کنید.

10 پیشبینی مهم و تغییرات تبلیغات کلیکی PPC سال 2019

آمازون روشی جدید برای تبلیغات آنلاین

یکی از تغییرات تبلیغات کلیکی PPC سال 2019 ، تغییر تمایلات بازاریابان است. به همین دلیل است که انتظار می رود که آمازون در سال 2019 شیوه های جدیدی را در حوزه انجام تبلیغات کلیکی ، خصوصا برای کسب و کار های کوچک فراهم کند. با پیاده سازی این ایده، فرصت های تجاری بسیاری در اختیار فروشگاه های آنلاین قرار داده می شود چرا که می توانند کالاهای خود را مستقیما از طریق یک پلتفرم فروشگاهی به خریداران معرفی کنند.

البته پلتفرم های دیگر نیز، روش های مختلفی برای ارائه تبلیغات خود در نظر گرفته اند. به عنوان مثال بینگ هنگامی تبلیغ کالایی را به شما نشان می دهد که فروشگاه آن با موقعیت جغرافییتان فاصله چندانی نداشته باشد. فیسبوک نیز قالب های جدیدی برای ایجاد تبلیغات در نظر گرفته است. به عنوان مثال تولید یک ویدئو با محتوای شخصی سازی شده برای معرفی به کاربران. اما گوگل، شیوه نمایش تبلیغات در تلفن همراه را در اولویت های دستور کاری خود قرار داده است.

نظر شما چیست؟ به نظرتان کدام یک از تغییرات تبلیغات کلیکی PPC سال 2019 می تواند تاثیر بیشتری در میزان فروش و افزایش درآمد ها داشته باشد؟

امتیازی ثبت نشده است

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید