استفاده از تبلیغات گوگل برای دیجیتال مارکتینگ

استفاده از تبلیغات گوگل برای دیجیتال مارکتینگ

با وجود محبوبیتی که فضای اینترنت و شبکه‌های اجتماعی در میان مردم دارد، جای تعجب نیست که روز به روز به روش‌های تبلیغاتی در حوزه دیجیتال مارکتینگ اضافه شود. یکی از بهترین روش‌های تبلیغاتی که از گذشته تا کنون محبوبیت خاصی بین کاربران اینترنت داشته است، تبلیغات کلیکی گوگل است. با این وجود همچنان برای بسیاری از افراد جای سؤال است، که چگونه می‌توان از تبلیغات گوگل برای دیجیتال مارکتینگ استفاده کرد!

گوگل برای جلب نظر کاربران از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است که هر یک از آن‌ها قابلیت‌های منحصر به فردی در اختیار کاربران قرار می‌دهند. مهم‌ترین این ابزار عبارت هستند از گوگل ادوردز ، گوگل ادسنس ، گوگل ادموب و … هستند. استفاده از هر یک از این ابزار فرصت مناسبی در اختیار شما قرار می‌دهد، تا بتوانید با استفاده از استراتژی بازاریابی آنلاین، تبلیغ مؤثری از سایت و یا اپلیکیشنتان در اینترنت انجام دهید.

ارتباط تبلیغات گوگل با دیجیتال مارکتینگ چیست؟

همان‌طور که می‌دانید، دیجیتال مارکتینگ شامل کلیه روش‌هایی می‌شود که به شما این فرصت را می‌دهد تا از طریق فضای آنلاین، اهداف تجاری شما تأمین شود. یکی از مباحثی که در دیجیتال مارکتینگ مطرح است، تبلیغات آنلاین است. روز به روز به روش‌هایی که برای انجام تبلیغات آنلاین استفاده می‌شوند، اضافه می‌شود. به عنوان مثال علاوه بر موتورهای جست و جو مختلف مانند گوگل و بینگ، شبکه‌های مختلفی مانند اینستاگرام، لینکدین، یوتیوب، pinterest و … وجود دارد که دست‌یابی به مشتریان قدیمی و جدید را به سادگی امکان‌پذیر می کند. بنابراین چون با استفاده از تبلیغات گوگل، امکان توسعه کسب و کار وجود دارد، می‌توان استفاده از این روش را به عنوان یکی از زیرشاخه‌های دیجیتال مارکتینگ در نظر گرفت.

استفاده از تبلیغات گوگل

استفاده از گوگل ادز برای دیجیتال مارکتینگ

فرقی نمی‌کند که سایت داشته باشید یا یک برنامه برای تلفن همراه، شما می‌توانید با استفاده از گوگل ادز، تبلیغ فعالیت کاریتان را انجام دهید. مهم‌ترین استفاده‌ای که از گوگل ادوردز می‌توان داشت، تبلیغ سایت در موتور جستجوی گوگل است. هرچند که از آن برای تبلیغ اپلیکیشن و افزایش میزان نصب نیز می‌توان استفاده کرد.

اما چرا استفاده از تبلیغات گوگل نتیجه‌بخش است؟ همان‌طور که حتماً می‌دانید این روزها، بسیاری از افراد برای پیدا کردن جواب سؤالشان به اولین جایی که سر می‌زنند، گوگل است. همین مسئله بهترین فرصت برای تبلیغ شرکت و سایت شما است، چرا که احتمال جذب مخاطب بسیار زیاد است.

استفاده از گوگل ادز برای دیجیتال مارکتینگ، زمانی اهمیت پیدا می کند که شما باید با استفاده از یک کلمه کلیدی خاص به مشتری احتمالی‌تان دست پیدا کنید. با استفاده از این ابزار و یا ابزار مشابه مانند کیورد پلنر و گوگل ترندز می‌توانید به سادگی متوجه شوید که کاربران به دنبال چه هستند و برای یافتن پاسخ سؤالشان از چه عباراتی استفاده می‌کنند. انتخاب این کلمات کلیدی برای راه‌اندازی کمپین تبلیغاتی از بیشترین اهمیت برخوردار است، چرا که به صورت مستقیم روی هزینه تبلیغات گوگلی شما اثرگذار است.

گوگل برای دیجیتال مارکتینگ

آیا استفاده از تبلیغات گوگل در دیجیتال مارکتینگ مؤثر است؟

یکی از اولین سؤالاتی که کاربران از ما دارند این است که آیا استفاده از تبلیغات گوگل آن‌ها را به اهداف تجاری و مارکتینگشان می‌رساند یا نه! مسلماً استفاده از این شیوه تبلیغاتی اگر به درستی با هزینه و زمان کافی انجام شود، در دراز مدت نه تنها موجب افزایش فروش شما می‌شود، بلکه بر سئو سایت نیز تأثیر مثبت دارد. اما این اثربخشی همان‌طور که گفتی به المان‌های مختلف مانند صفحه فرود مناسب، بهینه بودن سرعت سایت و … بستگی دارد. زمانی که شما این فاکتورها را برای استفاده از تبلیغات گوگلی مد نظر نداشته باشید، طبیعتاً نمی‌توانید انتظار نتیجه مساعدی نیز داشته باشید.

به همین دلیل است که ما معمولاً به مشتریانمان توصیه می‌کنیم برای بهره‌گیری از خدمات گوگل ادوردز، مانند پروموشن کد گوگل، حتماً استفاده از تبلیغات گوگل برای دیجیتال مارکتینگ را در برنامه‌شان قرار دهند، اما انجام این کار را به افراد متخصص بسپارند. به این ترتیب است که می‌توانند از بودجه‌ای که برای انجام این کار در نظر گرفته‌اند، بهترین نتیجه را کسب کنند.

استفاده از تبلیغات گوگل برای دیجیتال مارکتینگ
با وجود محبوبیتی که فضای اینترنت و شبکه‌های اجتماعی در میان مردم دارد، جای تعجب نیست که روز...
5 از 2 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید