اهمیت تبلیغات در گوگل | چرا تبلیغ در گوگل موثر است؟

اهمیت تبلیغات در گوگل | چرا تبلیغ در گوگل موثر است؟

تبلیغ در گوگل، در سال های اخیر هم طرفدار و هم منتقد داشته است. با وجود شبکه های اجتماعی نظیر، اینستاگرام، یوتیوب و … بسیاری از افراد تمایل به تبلیغ در این پلتفرم ها پیدا کردند زیرا تصور می کردند تبلیغ در گوگل جذابیت خاصی برای کاربر ندارد. به همین دلیل گوگل تصمیم گرفت تا با ارائه ابزار جدید مانند گوگل ادسنس و یا جایگزین های آن مانند سایت Blogads و سایت BuySellAds، علاوه بر گوگل ادوردز، بار دیگر جایگاه خود را در زمینه تبلیغ آنلاین تثبیت کند. این تغییرات و نوآوری هایی که در زمینه تبلیغات در گوگل انجام شد، موجب افزایش دو برابری درآمد گوگل نسبت به فیسبوک شد. در این مقاله گروه‌افراک، اهمیت انجام تبلیغ در گوگل را با ذکر مهمترین موارد به شما نشان می دهد.

اهمیت قرار دادن تبلیغات در گوگل چیست؟

تبلیغ در گوگل برای طیف گسترده ای از کسب و کارها مناسب است

همان طور که گفته شد، شبکه های اجتماعی فرصتی برای قرار دادن تبلیغات آنلاین هستند اما همه آنها نمی توانند برای شما مناسب باشند چرا که خیلی کم احتمال دارد که تمامی مخاطبین شما در این شبکه ها وجود داشته باشند. اما در رابطه با تبلیغات در گوگل ماجرا کمی متفاوت است. بر اساس آماری که وجود دارد، خیلی از افراد بدون آنکه الزاما در شبکه های اجتماعی باشند، از گوگل برای انجام امور روزمره خود استفاده می کنند. بنابراین احتمال این که بخش عظیمی از مخاطبین شما روزانه حداقل یک بار به گوگل سر بزنند، وجود دارد. با این وجود، نمی توان گفت که این پلتفرم برای تمامی کسب و کارها مفید است.

بیشتر بدانید: تبلیغات یوتیوب

اگر تبلیغ در گوگل به درستی انجام شود، شانس این که با کمترین هزینه به بهترین بازخورد برسید، وجود دارد. اما به طور کلی اگر محصولی که قصد فروش آن را دارید، قیمت خیلی پایینی دارد، شاید بهتر باشد که از تبلیغ کلیکی در گوگل، که به ازای هر کلیک، دلار از شما دریافت می کند، استفاده نکنید. چرا که بازده کلی که از افزایش فروش احتمالی خود دریافت می کنید، شاید نتواند این مقدار هزینه را برای شما جبران کند. بنابراین قبل از اینکه بخواهید تصمیم بگیرید که تبلیغ در گوگل را انجام بدهید یا نه، بررسی مختصری روی هزینه ها و شرایط رقابت با دیگران داشته باشید.

چرا تبلیغ در گوگل موثر است

رقابت در تبلیغ در گوگل بیشتر است

در حدود 18 سال است که گوگل سرویس تبلیغ آنلاین خود را معرفی کرده است. هر سال مشاهده می کنیم که هزینه تبلیغ در این پلتفرم رو به افزایش است. شاید برای شما جالب باشد که بدانید، هزینه تبلیغ در گوگل به ازای هر کلیک در سال های گذشته، چیزی حدود 0.01 دلار بوده است، در حالی که این روزها در بهترین حالت، این هزینه برای شما 10 برابر شده است.

به همین دلیل است که گوگل برای افزایش کارآمدی خود، همیشه در حال پیشرفت و توسعه بوده است تا با ارائه پارامترهای جدید، به افزایش تاثیر تبلیغ در گوگل کمک کند. بنابراین اگر در این رقابت سنگین می خواهید پیروز شوید، بهتر است که به نکات زیر توجه کنید :

از مزایای اتوماسیون سازی بهره ببرید

همانطور که گفته شد، گوگل برای افزایش تاثیر تبلیغات خود، ابزاری را در اختیار کاربران قرار می دهد، که با استفاده درست از آنها، نتیجه سرمایه گذاری افراد سودبخش خواهد بود. بنابراین با استفاده از اتوماسیون سازی تبلیغ در گوگل، دیگر نیاز نیست که تمامی پارامترها را به صورت دستی تنظیم کنید چرا که گوگل این کار را برای شما انجام می دهد.

تبلیغات خود را وسیع آغاز نکنید

اگر در حال حاضر تعداد زیادی محصول از برند شما به فروش می رسد، بهتر است که برای شروع همه آنها را با هم یکجا تبلیغ نکنید. بر اساس تجربه ای که از میزان فروش خود دارید، در ابتدا گزینه هایی را انتخاب کنید که احتمال فروش بالاتری دارند.

پس بهتر است در ابتدا چون نمی دانید بازخورد تبلیغ شما در گوگل به چه صورت است، آهسته پیش روید تا بعد مدتی با روند انجام این کار آشنا شوید.

هوشمندانه عمل کنید

یادگرفتن چیزهای جدید، همیشه زمانبر است، اما خوشبختانه شما در این معقوله تنها نیستید. خوشبختانه مقاله های زیادی وجود دارد که با خواندن آنها می توانید از روش های موجود برای کاهش هزینه تبلیغ در گوگل استفاده کنید. پس سعی کنید، از جدیدترن تغییراتی که گوگل در سرویس های خود ایجاد می کند مطلع شده، و از آنها به نفع خود، زودتر از رقبایتان استفاده کنید.

از افراد مجرب در زمینه انجام تبلیغ در گوگل استفاده کنید

از دیگر دلایل اهمیت تبلیغ در گوگل بهره مندی از تجربیات افراد متخصص است؛ آژانس های تبلیغاتی زیادی در زمینه انجام تبلیغ در گوگل فعال هستند که شما می توانید با استفاده از تجربه آنها در این زمینه، از آنچه که پیش رویتان است تا حدی مطلع شوید. بنابراین با استفاده از این متخصص ها، مسیر پیشبرد اهداف شما کوتاه تر خواهد شد چرا که فردی آشنا به مسیر در کنار شما گام برمی دارد. پس اگر در زمینه تبلیغات در گوگل سوالی دارید، می توانید از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید :

مشاوره تبلیغ در گوگل

چرا تبلیغ در گوگل موثر است؟

تبلیغ شما در بازی های موبایل نمایش داده می شود

به طور کلی گوگل می تواند تبلیغ شما را در دو قسمت نمایش دهد :

  • شبکه جست و جو: صفحه نتایج جست و جو
  • شبکه نمایش: مجموعه ای از وب سایت های شخص ثالث، برنامه ها و یوتیوب (قرار دادن تبلیغ بنری توسط گوگل ادسنس نیز جزء همین دسته محسوب می شود که برای سایت واسط نیز درآمد دارد.)

این دو محیط کاملا متفاوت از یکدیگر عمل می کنند. در محیط اولی، افراد از جستجویی که برای یافتن پاسخ سوال خود داشته اند، شما را پیدا می کنند، در حالت دومی افراد در حال انجام کاری هستند که با تبلیغ شما متوقف می شوند. به همین دلیل است که بسیاری از افراد می خواهند تبلیغ آنها نتیجه جستجوی کاربر باشد. اما این انتخاب تنها گزینه شما برای تبلیغ در گوگل نیست.

انتخاب کلمه کلیدی بهتر با ابزار گوگل ادوردز

همان طور که می دانید، انتخاب یک کلمه کلیدی مناسب، مهمترین بخش برای داشتن یک کمپین تبلیغاتی موفق است. شما می توانید با گزینه هایی که حول کلمه کلیدی مد نظرتان توسط گوگل به شما پیشنهاد داده می شود، کلمه ای را انتخاب کنید که با جستجوی کاربر بیشترین تطابق را داشته و در نتیجه احتمال نمایش تبلیغتان به وی زیاد است.

با توجه به مواردی که در این مقاله به آن اشاره کردیم، می توان نتیجه گرفت که انجام تبلیغ در گوگل ، در صورتی که به صورت هدفمند و با بررسی تمام نکات جانبی صورت گیرد، احتمال موفقیت در آن، نسبت به هر شبکه اجتماعی دیگری بیشتر است. نظر شما چیست؟ آیا شما تا کنون این روش را برای افزایش ترفیک و فروش خود امتحان کرده اید؟

اهمیت تبلیغات در گوگل | چرا تبلیغ در گوگل موثر است؟
تبلیغ در گوگل، در سال های اخیر هم طرفدار و هم منتقد داشته است. با وجود شبکه های...
5 از 1 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید