برای مشاهده گزارش افراک ۱۴۰۱ کلیک کنید.
مشاهده

خبر جدید: تبلیغات در گوگل چرخشی می شوند!!

خبر جدید: تبلیغات در گوگل چرخشی می شوند!!

چند وقتی است که گوگل، در شیوه نمایش تبلیغات گوگل در موبایل تغییراتی جزئی اعمال می کند. این بار اما به نظر سراغ تغییرات اساسی در نحوه نمایش تبلیغات در گوگل رفته و دارد آن را آزمایش می کند. به نظر می رسد درآینده نزدیک، تبلیغات گوگل را بشود در موبایل، مثل استوری های اینستاگرام پشت سر هم دید و یکی یکی رد کرد.

سایت سمراش SEMrush به تازگی به این تغییر جدید در شیوه نمایش تبلیغات در گوگل پی برده است. در این فرمت جدید،‌تبلیغات گوگل به صورت چرخشی و در قسمت زیربخش پیشنهادات People also considered و در پایین اولین تبلیغ گوگل نمایش داده می شوند.

تبلیغات در گوگل

در شیوه ی چرخشی نمایش تبلیغات گوگل، تبلیغات با دو هدلاین (عنوان) و یک توضیح کوتاه شده ی یک خطی و بدون هیچ افزونه ای پشت سر هم آروده می شوند.

بیشتر بخوانید: تعرفه تبلیغات در گوگل

حتماً بخوانید: بودجه روزانه تبلیغات در گوگل، چطور هزینه می شود؟

این خبر، برای خیلی از بازاریابان و کسب وکارها ترسناک است. چرا که در این شیوه، تنها تبلیغی که در جایگاه نخست قرار دارد، از نمایش خوبی برخوردار است  و این موضوع بر عملکرد تبلیغات گوگل که در جایگاه اول قرار ندارند و به صورت گوتاه شده و چرخشی نمایش دارند، تاثیر منفی خواهد گذاشت.  چرا که همه ی تبلیغات به غیر از تبلیغ اول، به صورت کوتاه شده و در نواری پشت سرهم آورده می شوند. گوگل حالا دارد تاثیر این شیوه از نمایش را بر روی تعداد کلیک ها، و   CTRتبلیغات گوگل می سنجد و مشخص نیست که این شیوه نمایش بر روی اصطلاحات و کلمات کلیدی کم کاربرد و کم رقابت هم اعمال می شود یا نه.

حذف مولفه میانگین جایگاه تبلیغ در گوگل یا همان average position اینجا مشخص تر می شود. گوگل کم کم دارد تاثیر این فاکتور بر روی تبلیغات در گوگل را حذف میکند و نشانه های آن را حالا به وضوح می بینیم.

تبلیغ در گوگلاگر میخواهید تبلیغات در گوگل را آغاز کنید و هنوز تاثیرات این نوع از تبلیغات را بر روی کسب و کار خود نمی دانید، می توانید با کمترین مقدار ممکن یعنی ۲۰۰ درهم اکانت گوگل ادوردز خود را بسازید. در این صورت با هزینه ۲۰۰ درهم و دریافت پروموشن کد گوگل یا هدیه ای که از طرف گوگل دریافت خواهید کرد می توانید برای مدت کافی تبلیغات خود را در گوگل راه اندازی و مدیریت کنید و تاثیرات مثبت آن تبلیغات را در کسب وکار خود ببینید.

یکی از سخنگویان گوگل عنوان کرده که ما همیشه در حال پیشبرد و بهبود تجربه کاربران و بازاریابان خود داریم اما در حال حاضر آپدیت جدیدی برای ارائه نداریم.

امتیازی ثبت نشده است

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید