نحوه تبلیغات در فیسبوک

نحوه تبلیغات در فیسبوک

بعد از تبلیغ در گوگل به فکر تبلیغات در شبکه های اجتماعی مانند: تبلیغات در فیسبوک, تبلیغ در لینکدین, تبلیغ در توییتر, تبلیغ در یوتیوب و موارد دیگر باشید. چراکه این نوع تبلیغات در دنیای دیجیتال مارکتینگ جایگاه ویژه ایی دارند. نحوه تبلیغات در فیسبوک را یاد بگیرید. چرا که با کاربران یکی از بزرگترین شبکه های اجتماعی دنیا ارتباط خواهید گرفت و برای برندینگ و پیشرفت کسب و کار شما بسیار اهمیت دارد.

فیسبوک (Facebook) شبکه اجتماعی آمریکایی است که توسط  Mark Zuckerberg به همراهی چند تن دیگر گسترش یافت. طبق آمار فیسبوک, بیش از 2.5 میلیارد کاربر فعال در ماه در این شبکه اجتماعی در حال گشت و گذار هستند. تبلیغات در فیسبوک میتواند فرصت خوبی باشد. از دستش ندهید!!

انواع تبلیغات در فیسبوک

 •  Image Ads: این نوع تبلیغات یک عکس ساده است که گویای همه چیز خواهد بود. برای شروع گزینه بسیار مناسبی است.

 • Video Ads: تبلیغات ویدئویی را میتوان هم در قسمت فید (feed) فیسبوک دید و هم در استوری ها.
  از تبلیغات ویدئویی برای روند تولید محصولات و همچنین معرفی کارمندان میتوان استفاده کرد.

 • Video poll Ads: تبلیغات نظر سنجی ویدئویی فیسبوک فقط برای گوشی های موبایل طراحی شده است. میتوانید دو محصول خود را برای کاربران به نظر سنجی بگذارید.
  این نوع تبلیغات در آگاهی سازی کاربران تاثیر بیشتری نسبت به تبلیغات ویدئویی ساده دارد.

 • Carousel Ads: با استفاده از تبلیغات چرخشی میتوانید 10 عکس را در یک پست قرار دهید و خدمات و محصولات خود را نشان دهید.
 • Slideshow Ads: عکس, ویدئوو نوشته ها را به حال اسلاید شو به کاربران نمایش میدهد. اگر عکس و فیلم از کسب و کار خود ندارید میتوانید از تصاویر استوکی در قسمت “Ads Manager” فیسبوک استفاده کنید.
 • Collection Ads: تبلیغات کالکشن فیسبوک مخصوص گوشی های موبایل است.
 • در این تبلیغات کاربران میتوانند گزینه خرید را در همان لحظه کلیک کنند و بدون خروج از فیسبوک خرید خود را انجام دهند.
 • Instant Experience Ads: تبلیغات تمام صفحه ایی هستن که با سرعت به کاربر محصول و خدماتی را نشان میدهد. همچنین میتوانید لینک صفحات وبسایت خود را قرار دهید و بازدید سایت خود را افزایش دهید.
 • Lead Ads: این نوع تبلیغات فقط برای موبایل ساخته شده است. چرا که برای آسان کردن دسترسی کاربران به اطلاعات تماس است.
  این نوع تبلیغات برای عضوگیری, تماس_با_ما و اشتراک دادن به کاربران بسیار مورد استفاده قرار میگیرد.
 • Dynamic Ads: این نوع تبلیغات برای پروموت کردن پست های قبلی و نمایش به کاربرانی که علاقه مشترک با محصولات و خدمات شما دارند, استفاده میشود.
  اگر کاربری در گذشته وارد سایت شما شده باشد, با این نوع تبلیغ به او یادآوری میشود که دوباره به وبسایت شما سر بزند و یا مراحل خرید را طی کند.
 • Messenger Ads: این نوع از تبلیغات در فیسبوک به شما امکان دسترسی به 1.3 میلیارد کاربری را میدهد که ماهانه از مسنجر فیسبوک استفاده میکنند.
  همچنین میتوانید گزینه تماس با ما را به این تبلیغ اضافه کنید که کاربران پس از کلیک کردن آن وارد مسنجر صفحه فیسبوک شما میشوند و میتوانید با آنها در ارتباط باشید و سفارشات کاربران را انجام دهید.
 • Stories Ads: اگر عکس ها و تبلیغات شما عمودی است از این تبلیغات استوری فیسبوک استفاده کنید که تمام صفحه هستند. طبق آمار ها نیمی از کاربران خرید های آنلاین خود را به دلیل جذابیت آنها در تبلیغات استوری, انجام داده اند.
 • Stories augmented reality Ads: نوعی جدی از تبلیغات در فیسبوک است که به کمک فیلتر ها و انیمیشن ها کاربران را جذب میکندو طبق آمار ها 60 درصد از کاربران حداقل یک بار از طریق این تبلیغات خرید کرده اند.
  در بهار سال جدید در پست ها نیز این تبلیغات را خواهید دید.

 • Playable Ads: فرمتی خاص از تبلیغات است که محتوای تبلیغات خود را در قالب بازی به کاربران ارائه میکند.

تبلیغات در فیسبوک

نحوه تبلیغات در فیسبوک

اگر در حال حاضر صفحه بیزینس فیسبوک شما فعال است برای تبلیغات آن آماده شوید. ( برای تبلیغات حتما باید  Facebook business page داشته باشید)

مرحله 1: انتخاب موضوع و هدف

تبلیغات در فیسبوک

وارد قسمت  Facebook Ads Manager شوید و گزینه کمپین ها “Campaigns ” را کلیک کنید و با انتخاب Create تبلیغات در فیسبوک را آغاز کنید.

فیسبوک 11 موضوع کمپین را به شما ارائه میکند:

 • Brand awareness: آگاهی سازی برند خود به مخاطبان جدید
 • Reach: تا جایی که امکان دارد تبلیغات شما را به مخاطبان نمایش میدهد.
 • Traffic: ترافیک صفحات پیج, اپلیکیشن و مسنجر فیسبوک را افزایش میدهد.
 • Engagement: نمایش به میزان گسترده ایی از مخاطبان برای افزایش لایک و بازدید پست های شما.
  همچنین تشویق کاربران با تخفیفات ویژه با استفاده از این نوع موضوع در تبلیغات فیسبوک.
 • App installs: برای تشویقکاربران برای نصب برنامه و اپلیکیشن های مورد نظر شما.
 • Video views: افزایش تماشای کلیپ ها و ویدئو های تبلیغاتی.
 • Lead generation: افزایش چشم انداز های جدید برای فروش بیشتر.
 • Messages: تشویق کاربران برای تماس با شما از طریق پیام های فیسبوک.
 • Conversions: کاربران را برای انجام عملی خاصی تشویق میکند. مانند: گرفتن اشتراک از شما, عضو شدن در لیستی که میخواهید و یا خرید محصولات شما از طریق اپلیکیشن و یا مسنجر فیسبوک.
 • Catalog sales: اتصال تبلیغات و کاتالوگ کسب و کارتان به یکدیگر از این طریق امکان پذیر است.
 • Store traffic: جذب مشتری و افزایش فروش با معرف فروشگاه ها و محل کسب و کار خود.

خب؛ کمپین مورد نظر خود را بر اساس اهداف تبلیغاتی خود انتخاب کنید.

مرحله 2: نامگذاری کمپین

کمپین تبلیغات در فیسبوک را انتخاب کنید. در ادامه گزینه بهبود بودجه تبلیغاتی را خواهید دید که زمانی به کارتان می آید که چندین طرح تبلیغاتی در حال انجام داشته باشید.

مرحله 3: ساخت اکانت تبلیغات در فیسبوک

در این مرحله از نحوه تبلیغات در فیسبوک اگر ساخت اکانت تبلیغات در فیسبوک را فراموش کرده باشید به شما برای ادامه مراحل گزینه ساخت اکانت را نشان میدهد.

جزِئیاتی مانند: کشور, ارز مورد نظر, ساعت محلی را وارد کنید و گزینه “Continue” را برای ادامه مراحل تبلیغات انتخاب کنید.

مرحله 4: هدف گذاری مخاطبان

تبلیغات در فیسبوک

در این مرحله انتخاب میکنید که تبلیغاتتان برای چه کسانی نمایش داده شود. اگر میخواهید هزینه تبلیغات شما چند برابر به شما بازگردانده شود, در این مرحله دقت بیشتری داشته باشید.

میتوانید بر اساس جنسیت, موقعیت مکانی, سن, سلیقه ها و رفتار های کاربران در فیسبوک, مخاطبانی انتخاب کنید و تبلیغات خود را به آنها نمایش دهید.

از طرفی میتوانید تبلیغات خود را طبق هدفی که دارید, فقط به افرادی نشان دهید که کسب و کار شما را نمیشناسند. گاهی نیز میتوانید مخاطبانی ک شما را میشناسند از لیست مشتریان, ترافیک وبسایت و یا فعالیت در اپلیکیشن خود جدا کنید و تبلیغاتی برای معرفی محصولات جدید و یا تخفیفات خود برای آنها داشته باشید.

مرحله 5: جایگذاری تبلیغات در فیسبوک

تبلیغ در فیسبوک

حال انتخاب خواهید کرد که نمایش تبلیغات شما کجا باشد. اگر به تازگی تبلیغ در فیسبوک را انتخاب کرده اید؛ پیشنهاد میکنیم گزینه “Automatic Placements” را انتخاب کنید که فیسبوک تبلیغات شما را براساس فاکتور های خود اتوماتیک جایگذاری میکند.

اما برای مراحل بعدی میتوانید انتخاب کنید که در قسمت مسنجر باشید یا فید فیسبوک و یا اینستاگرام و غیره نمایش داشته باشید.

مرحله 6: تعیین بودجه تبلیغات

برای تعیین هزینه تبلیغات در فیسبوک میتوانید از گزینه روزانه یا lifetime برای تبلیغات خود انتخاب کنید. زمانی که یک هزینه را به دلخواه انتخاب میکنید, این هزینه بیشترین مقداری است که میخواهید صرف تبلیغ در فیسبوک کنید است. اگر روزانه باشد به این معنا است که این هزینه را میخواهید هر روز صرف تبلیغات کنید و اگر lifetime را انتخاب کنید, به این معنا است که این هزینه تعیین شده برای کل روز های تبلیغات است.

مرحله 7: شروع تبلیغات در فیسبوک

تبلیغ در فیسبوک

در این مرحله از نحوه تبلیغات در فیسبوک فرمت تبلیغات خود را انتخاب کنید, نوشته ها و مولفه های لازم برای تبلیغات خود را اضافه کنید. فرمتی که انتخاب میکنید جز مواردی هستند که براساس موضوعات کمپین (ابتدای مطلب) اجرا میشوند.

گزینه پیش نمایش تبلیغات (preview tool) را کلیک کنید اگر از همه بخش ها راضی بودید, گزینه ” Confirm” را برای تایید کلیک کنید.

خلاصه

تبلیغات در فیسبوک را مرحله به مرحله بخوانید و انجام دهید. این نوع تبلیغات و دیگر تبلیغات در شبکه های اجتماعی مانند: تبلیغ در توییتر, اینستاگرام و موارد دیگر میتوانند به افزایش ترافیک سایت و افزایش مشتریان شما تاثیر مثبت بگذارند. برای سفارش تبلیغات با آژانس دیجیتال مارکتینگ افراک تماس بگیرید. 021284262

نحوه تبلیغات در فیسبوک
بعد از تبلیغ در گوگل به فکر تبلیغات در شبکه های اجتماعی مانند: تبلیغات در فیسبوک, تبلیغ در...
5 از 1 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید