دیجیتال مارکتینگ: شش راه حل برای پیش بینی PPC

دیجیتال مارکتینگ: شش راه حل برای پیش بینی PPC

پایه‌ی پیش بینی مسیر دیجیتال مارکتینگ، حدس‌هایی بر اساس اطلاعات و دانش است. این پیش بینی مثل بازی است که با اطلاعات ناقص شرکت کنید، دقیقاً مثل مزایده تبلیغ در گوگل. یکی از گزینه‌هایی که در اختیار داریم، کمک گرفتن از گذشته است تا دقیق تر پیش بینی کنیم. با مطلب پیش بینی PPC افراک همراه باشید.

پیش از اینکه شروع کنید، لازم است ترافیک سایت خود را به بخش‌های عملکردی دسته بندی کنید. به این معنی که کمپین خود را به بخش‌هایی که نرخ تبدیل (conversion) و یا CPC متفاوت هستند تقسیم کنید. توصیه میشود پیش بینی PPC خود را به 4 بخش زیر دسته بندی کنید:

 • با استفاده از برند خود
 • بدون استفاده از برند
 • بازاریابی مجدد (remarketing)
 • پیش بینی ظهور تبلیغات

تبلیغ در گوگلدر این رابطه بیشتر بخوانید: ۱۰ پیش بینی مهم و تغییرات تبلیغات کلیکی PPC سال ۲۰۱۹

در ادامه به فرضیاتی که حین پیش بینی PPC موتورهای جستجو به تصمیم گیری شما کمک میکنند، اشاره میشود.

 1. CPC و CPM هر سال رشد میکنند

به گذر زمان، برای تبلیغات گوگلی یکسان باید پول بیشتری هزینه کنید که دلایل اصلی آن تورم و بازار بورس هستند. از تاریخچه (history) ثبت شده در اکانت خود استفاده کنید، تا مسیر CPC و نحوه جهت دهی به تصمیمات خود را ببینید. اما اگر اکانت شما جدید بهترین راه حل اعتماد به ابزارهای برنامه ریزی گوگل و پیش بینی برای بازه های کوتاه مدت است. حداقل 10درصد افزایش در CPC و CPM عموماً فرض مناسبی است.

 1. نرخ تبدیل و ارزش سفارش اگر شما نخواهید تغییر نخواهند کرد.

اگر نرخ تبدیل در کمپین تبلیغات موبایل شما 3 درصد در سال گذشته، بدون آزمون و خطا، پیشرفتی نخواهد کرد.

راهنمایی هایی در رابطه با افزایش نرخ PPC در: روش‌های افزایش نرخ تبدیل تبلیغات کلیکی PPC

اگر تازه شروع به کار میکنید، پیش بینی میتواند چالش برانگیز باشد. فرضیه ای که عموماً درست است، این است که کمپین برند شما با ترافیک مستقیم و کمپین بدون نام تجاری با ترافیک ارگانیک تبلیغات در گوگل نزدیک است.

 1. با گذر روزهای ماه، پیش بینی ماهانه شما هم باید تغییر کند.

عوامل زمانی و عوامل محیطی را در پیش بینی خود لحاظ کنید.

 1. رقبای شما و تحرکات مزایدات، ثابت خواهند ماند

این عبارت درست نیست! رقبا همراه می‌ایند و می‌روند و استراتژی‌های خود را برای تبلیغ در گوگل تغییر میدهند. بدون در نظر گرفتن عوامل بیرونی، میتوان با خیال راحت فرض را بر این گذاشت که حجم فشار رقبا ثابت خواهد ماند. کم پیش می‌آید که رقیبی یک شبه رشد چشمگیر داشته باشد. استراتژی‌ها و رقبا تغییر میکنند اما فشار ثابت میماند.

مطالب مرتبط

چگونه پست هایمان در اکسپلور اینستاگرام دیده شود؟

 1. موجودی محدود است: هزینه ی کلیک بعدی بیشتر خواهد بود.

همه دوست دارند که ترافیک بیشتری از بهترین مشتریان در سایتشان داشته باشند. متاسفانه همیشه ترافیک بیشتری درکار نیست. اگر به 99 درصد از سهم تاثیر گذاری خود یا سهم کلیک خود از تبلیغ در گوگل دست یافته‌اید، به سقف رسیده‌اید. اگر هنوز موجودی کالا دارید، در نظر داشته باشید که این کلیک‌های اضافه پرهزینه‌تر خواهند بود. مثلاً 70 درصد تاثیر گذاری به ازای 1 دلار CPC داریم و می‌خواهیم به به 80 درصد برسیم. هزینه آن 5 درصد کلیک اضافه را 1.75 دلار به ازای هر کلیک برآورد کنید.

بیشتر بدانید: تبلیغات یوتیوب

 1. سرمایه گذاری در بالای قیف بازاریابی (Funnel) بر سهم قسمت پایینی قیف اثر میگذارد.

این بخش دشوارترین بخش برای اندازه‌گیری مقداری است، ولی بیشترین اهمیت را نیز دارد. در هر بازاریابی، دو سوال مطرح است:

 • واکنش مستقیم
 • تاثیر پایین قیف

اگر یک کمپین تبلیغات نمایشی راه انداری کنید، فرض خواهید کرد که در حجم کمپین های برند و بازاریابی مجددتان هم افزایش خواهید داشت. به تلاش های قبلی خود نگاهی مجدد بیاندازید تا تاثیر گذاری آنها را روی پایین قیف براورد کنید. هرچه باشد، فردا تفاوت چندانی با دیروز نخواهد داشت.

اگر می خواهید کمپین تبلیغات در گوگل پربازده و موفق راه اندازی کنید، افراک به شما در این زمینه مشاوره رایگان ارائه می دهد. کافی است در سایت در خواست مشاوره بدهید یا با ما تماس بگیرید: ۰۲۱۲۸۴۲۶۲

 

امتیازی ثبت نشده است

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید