مهمترین نکات تبلیغ google چیست؟ : قسمت دوم

مهمترین نکات تبلیغ google چیست؟ : قسمت دوم

در قسمت اول از مقاله مهمترین نکات تبلیغ google به معرفی چند نکته پرداختیم که در نظر گرفتن آن‌ها هنگام افتتاح حساب گوگل ادوردز و راه‌اندازی کمپین تبلیغات گوگل منجر به کاهش هزینه‌ها و افزایش تأثیر تبلیغات آنلاین بود. در ادامه به معرفی مابقی مواردی می‌پردازیم که تکمیل‌کننده نکات بیان شده در قسمت اول هستند. همراه ما باشید.

مهمترین نکات تبلیغ google که باید در نظر بگیرید

صفحه فرود یا Landing Page

در قسمت اول مقاله و مقالاتی که در گذشته برای شما عزیزان آماده کردیم، به این نکته اشاره کردیم که نمره کیفی یا Quality Score نقش تعیین کننده ای در موفقیت‌آمیز بودن یا نبودن کمپین تبلیغاتی شما دارد. یکی از عواملی که موجب بهبود این امتیاز می‌شود، طراحی با کیفیت صفحه فرود است.

لندینگ پیج چیست؟

لندینگ پیج به صفحه‌ای گفته می‌شود که کاربر با کلیک روی تبلیغ شما به آن هدایت می‌شود. در این صفحه کاربر باید تمام اطلاعاتی که به دنبالش است را پیدا کند. تا ترغیب شده و از گزینه‌های فراخوانی استفاده کند.

بنابراین به عنوان یکی از مهمترین نکات تبلیغ google به خاطر داشته باشید که متن عنوان صفحه فرودتان باید با کلمات کلیدی کمپین تبلیغاتی‌تان همخوانی و ارتباط زیادی داشته باشند. چرا که با انجام این کار می‌توانید نرخ کلیک CTR را افزایش داده و هزینه‌های کلی را کاهش دهید.

اگر به دنبال بهترین و حرفه‌ای‌ترین طراحی‌های لندینگ پیج می‌گردید، می‌توانید درخواست خود را از طریق لینک زیر برای ما ارسال نمایید :

طراحی لندنیگ پیج

مهمترین نکات تبلیغ google چیست؟ : قسمت دوم

انتخاب کلمه کلیدی

انتخاب کلمه کلیدی بدون شک یکی از مهمترین نکات تبلیغ google است. برای انتخاب این فاکتور از تبلیغات آنلاین، به موارد زیر توجه داشته باشید :

کلمات کلیدی 3 الی 4 کلمه‌ای یا Long Tail Keywords

انتخاب این نوع کلمه کلیدی اگرچه که برای بهبود سئو سایت مناسب است، اما برای راه‌اندازی تبلیغ گوگل ادز چندان مناسب نیست، خصوصاً اگر بودجه کمی در نظر گرفته باشید.

کلمات کلیدی منفی یا Negative Keywords

این استراتژی معمولاً یکی از مواردی است که از سوی تبلیغ‌کنندگان نادیده گرفته می‌شود. در حالی که تعیین آن منجر به افزایش سریع و بی دردسر بازده تبلیغاتی می‌شود. با استفاده از این کلمات شما به گوگل می‌گویید که محصول و یا خدمت شما چه چیزی نیست! درنتیجه تبلیغ شما برای چیزهایی که نمی‌خواهید نمایش داده نمی‌شود. این کار باعث می‌شود که تبلیغ شما کلیک غیر مرتبط دریافت نکرده و درنتیجه پولی از شما کم نشود.

انواع مطابقت با کلمات کلیدی یا Keyword Matching Types

این مورد نیز یکی دیگر از مواردی است که اغلب شرکت‌های کوچک از اهمیت آن غافل می‌مانند. اساساً چهار نوع مختلف از انواع کلمات کلیدی که می‌توانید در تبلیغات Google استفاده کنید عبارت‌اند از: Broad، Broad Match Modified، Match Phrase و Match Match.

معمولاً بسیاری از تبلیغ‌کنندگان از نوع Match Broad استفاده می‌کنند. یعنی اگر در جستجوی انجام شده، حتی معنی عبارت جستجو شده با کلمه کلیدی شما یکی بود، تبلیغ شما نمایش داده شود. استفاده از این روش بدون شک یکی از بهترین روش‌های از بین بردن بودجه است. چرا که احتمالاً دریافت کلیک‌های غیر مرتبط بسیار زیاد است. به همین دلیل است که ما معمولاً به افرادی که در ابتدا بودجه کمی برای راه‌اندازی کمپین دارند، انتخاب تطابق دقیق یا Exact Match را پیشنهاد می‌دهیم.

تعیین موقعیت جغرافیایی

فرقی نمی‌کند که یک فروشگاه آنلاین هستید یا یک فروشگاه حقیقی، می‌توانید با استفاده از قابلیت تعیین موقعیت جغرافیایی، هزینه‌هایتان را تا حد زیادی کاهش دهید. این قابلیت یکی از مهمترین نکات تبلیغ google در نظر گرفته می‌شود چرا که باعث می‌شود به نیاز کاربران در موقعیت‌های جغرافیایی مختلف به درستی پاسخ دهید. حتی اگر خدمات شما ارتباطی به موقعیت جغرافیایی کاربرانتان ندارد، همچنان هم می‌توانید با انتخاب این قابلیت، منطقه‌هایی را انتخاب کنید که نرخ تبدیل بیشتری دارند.

آزمودن شیوه‌های مختلف

اگر می‌خواهید بدانید که کمپین تبلیغاتی‌تان، شما را به همان هدفی می‌رساند که مدنظرتان است، شما حداقل 2 گروه تبلیغاتی داشته باشید. سپس عملکرد هرکدام را با هم مقایسه کنید. بعد از اینکه استراتژی درست را پیدا کردید، کمپین دومی را پاک کرده و همه چیز را دوباره از نو شروع کنید. فراموش نکنید که این کار را در طول زمان چندین بار باید تکرار کنید تا بهترین گزینه را انتخاب کنید و همیشه به روز بمانید. بنابراین تلاش برای متفاوت و به روز بودن را به عنوان یکی از مهمترین نکات تبلیغ google در نظر داشته باشید.

مهمترین نکات تبلیغ google چیست؟ : قسمت دوم

بهینه‌سازی برای موبایل

فراموش نکنید که حجم زیادی از کاربران از تلفن همراه برای دسترسی به اینترنت استفاده می‌کنند. پس به عنوان یکی دیگر از مهمترین نکات تبلیغ google به خاطر داشته باشید که تبلیغات شما باید برای این دسته از افراد نیز نمایش داده شود.

استفاده از اد اکستنشن های ادوردز یا Ad Extensions

اگر می‌خواهید مهمترین اطلاعات را بدون نیاز به کلیک زدن روی تبلیغ در اختیار کاربر قرار دهید، باید از Ad Extensions استفاده کنید. با استفاده از این ابزار جانبی می‌توانید اطلاعاتی نظیر شماره تماس، نوع خدمت و کالا و … در اختیار مشتری احتمالی قرار دهید.

همراهان عزیز فراموش نکنید که هدف استفاده از تبلیغات گوگل این نیست که هزاران مشتری جدید پیدا کنید. بلکه با انجام این کار به نوعی ریمارکتنیگ انجام داده و مشتریان سابق را نیز حفظ می‌کنید.

مواردی که در این مقاله به عنوان مهمترین نکات تبلیغ google بیان کردیم، تمام آنچه که باید بدانید نیست. اما با رعایت و در نظر گرفتن آن‌ها، شانس موفقیت کمپین تبلیغاتی شما بیشتر می‌شود. بنابراین اگر برای انجام تبلیغات نیاز به مشاوره دارید می‌توانید از طریق شماره‌های موجود در سایت با ما در ارتباط باشید.

امتیازی ثبت نشده است

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید