کتابچه راهنمای طراحی کاور ویدیوهای یوتیوب
دانلود

کنترل حساب کاربری گوگل ادز توسط متخصصان گوگل

کنترل حساب کاربری گوگل ادز توسط متخصصان گوگل

اگر سری مقالات افراک را در رابطه با تبلیغات گوگل دنبال کرده باشید، حتماً می‌دانید مهم‌ترین نکته‌ای که برای اثربخشی تبلیغات آنلاین باید به آن توجه کنید، این است که از تمام آن چیزی که در اختیار دارید به بهترین شکل استفاده کنید. به همین دلیل است که روش‌های مختلف اتوماتیک و هوشمند برای قیمت‌گذاری در نظر گرفته شده است تا افراد بدون اشتباه مپین تبلیغاتی‌شان را در گوگل را بیاندازند. اما چیزی که در روزهای اخیر توجه بسیاری را به خود جلب کرده است، کنترل حساب کاربری گوگل ادز توسط متخصصان گوگل است.

با وجود تمام آموزش‌هایی که در اینترنت در رابطه با گوگل ادوردز وجود دارد، راه انداختن کمپین تبلیغاتی توسط افراد غیر متخصص کار مشکلی است. به عنوان مثال تعیین کلمه کلیدی و تعدادشان، تعیین مخاطبین هدف، استفاده از کلمات کلیدی منفی، زمان‌بندی تبلیغات و … از جمله کارهایی است که باید به درستی انجام شوند. چرا که در غیر این صورت نتیجه نه تنها مثبت نیست، بلکه منفی بوده و منجر به از بین رفتن سرمایه شما می‌شود.

گوگل همیشه تلاش کرده است که به استفاده از ابزار مختلفی مانند Google Adsense، گوگل ادموب و … به نیاز کاربرانش به بهترین شکل پاسخ دهد. به همین دلیل تبلیغات در این موتور جستجو می‌تواند بسیار مؤثر باشد، اگر از هر آنچه که در اختیار شما قرار داده شده است به بهترین شکل استفاده شود.

اما گوگل از کجا متوجه بهینه بودن حساب کاربری گوگل ادز شما می‌شود؟

هنگامی که تبلیغات در گوگل ادوردز انجام می‌شود، پارامتری به نام امتیاز کیفی وجود دارد که نشان دهنده نوع عملکرد تبلیغ شماست. این که آیا از بودجه، کلمات و … به درستی استفاده کرده‌اید یا نه. هرچه که این نمره بالاتر باشد، شما می‌توانید با هزینه کمتری تبلیغات گوگل را انجام دهید. به همین دلیل حتماً قبل از راه‌اندازی کمپین باید با عوامل مؤثر بر هزینه آشنایی داشته باشید. این امتیاز بر اساس میزان سهم نمایش، کلیکی که دریافت می‌کنید و … تعیین می‌شود.

بعد از اینکه گوگل متوجه شد بسیاری از کاربران گوگل ادز از امکانات آن به درستی استفاده نمی‌کنند، تصمیم گرفته است که کنترل حساب کاربری گوگل ادز توسط متخصصان گوگل انجام شود.

کنترل حساب کاربری گوگل ادز

به این ترتیب برای افرادی که حساب کاربری‌شان توسط آژانس‌های بازاریابی آنلاین مانند افراک کنترل نمی‌شوند، توسط خود گوگل مورد بررسی قرار می‌گیرند. بر اساس ایمیلی که برای برخی از کاربران ارسال شده است، ظرف 7 روز باید در رابطه با این مسئله تصمیم‌گیری کنند. بر اساس آنچه که سخنگوی گوگل اعلام کرده است، هدف از انجام این کار بهبود تجربه کاری و افزایش بازده تبلیغات کاربران است.

چرا که اگر تبلیغ شما کلیک بیشتری دریافت کند و نرخ تبدیل بالاتری داشته باشد، درآمد گوگل نیز بیشتر می‌شود.

کنترل حساب کاربری گوگل ادز توسط متخصصان گوگل یعنی چی؟

همان طور که گفته شد، اگر گوگل متوجه شود که حساب شما به هیچ آژانسی لینک نشده است، برای شما ایمیلی ارسال می‌کند. مبنی بر این که از این پس متخصصان گوگل به بررسی فاکتورهای مختلف حساب کاربری شما می‌پردازند. در صورتی که یکی از آن‌ها مشکل و یا نیاز به بهبود داشته باشد، برای شما اصلاحات لازم را انجام می‌دهند.

اساس کار این قابلیت الگوریتم‌های هوشمند هستند بر اساس آنچه که گوگل ادعا می‌کند تغییرات انجام شده توسط این متخصصان منجر به هزینه بیشتری برای شما نخواهد شد. به عبارت دیگر همه‌چیز بر اساس بودجه روزانه‌ای که شما تعیین کرده‌اید، تغییر پیدا کرده و البته بهبود داده می‌شود.

نظر شما در مورد تصمیم گوگل در رابطه با کنترل حساب کاربری گوگل ادز توسط متخصصان گوگل چیست؟ آیا شرایط برای افرادی که از آژانس‌های بازاریابی استفاده نمی‌کنند بهتر می‌شود؟!

امتیازی ثبت نشده است

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید