برای مشاهده گزارش افراک ۱۴۰۱ کلیک کنید.
مشاهده

چگونه افزایش بازدهی گوگل ادز داشته باشیم؟

چگونه افزایش بازدهی گوگل ادز داشته باشیم؟

شاید گردش مالی بالا برای صاحبان کسب و کار رضایت بالایی به همراه داشته باشد، اما این بازدهی و سود بالاست که نقش مهم تری دارد. این جمله به خصوص برای کسانی که در دنیای دیجیتال و فضای وب تبلیغ میکنند صادق است. گاهی گردش مالی بالا و خرید مشتریان آنچنان توجه شان را جلب می کند که از مهم ترین فاکتور که سودآوری و بازدهی اکانت گوگل ادورزشان است غافل می مانند. افزایش گردش مالی و خرید مشتری موجب افزایش بازدهی تبلیغات گوگل ادز می شود.

منطقی و قابل درک است که فروش بالاتر به درآمد بالاتر منجر می شود. اما همیشه فروش مطرح نیست. در این مقاله، می خواهیم به شما نشان دهیم که چطور بازدهی و سودآوری تبلیغات گوگل ادز  و کسب و کار دیجیتال خود را از دو طریق افزایش دهید:

  • راه حل قدیمی: با تنظیمات نرخ مزایده یا نرخ پیشنهادی (bids) 
  • راه حل جدیدتر: با کاهش میزان فروش

افزایش بازدهی و سودآوری تبلیغات در گوگل ادز

اگر از نتایج حاصل از تبلیغ در گوگل خود راضی نیستید، واضح ترین راهکار برای افزایش سودآوری تبلیغ در صفحه ی اول گوگل این است که تنظیمات نرخ مزایده یا نرخ پیشنهادی (bids) خود را هوشمندانه تر انجام دهید. از این راه می توانید بدون پرداخت هزینه ی اضافی نتیجه ی حاصل از ساخت اکانت ادوردز خود را افزایش دهید.

اگر تجربه و شناخت کم تری در این زمینه دارید کارشناسان ما در افراک آماده اند تا به صورت ۲۴ ساعته مشاوره های مفیدی در زمینه ی انتخاب کلمات کلیدی کارآمد، راه اندازی کمپین های تبلیغاتی گوگل ادز و انجام تنظیمات لازم برای رسیدن به بهترین نتیجه را در اختیارتان قرار دهند.

افزایش بازدهی گوگل ادز

بهبود مزایده ها (bids) برای کاهش قیمت تبلیغات در گوگل

یک استراتژی کارآمد برای کاهش هزینه های تبلیغات حرفه ای در Google Ads تغییر نرخ مزایده و نرخ پیشنهادی (bids)  هر کلمه ی کلیدی است. اگر نرخ فروش محصولات خود را از هزینه های خود کم کنید به سود خالص حاصل از فروش خود می رسید. بسیاری از مشتریان ما ۳۰ تا ۵۰ درصد از سود خالص خود را به تبلیغ اختصاص می دهند.این مسئله باعث می شود که هزینه ی تبلیغات را از کل سود خالص جدا کنیم تا فروش را در رده اول قرار دهیم.

این مورد به نیروهای تبلیغات این اجازه را می دهد که هدف بازگشت و هزینه های تبلیغات را برای یک محصول در نظر بگیرند. با جدا کردن درآمد حاصل از فروش هر محصول و کم کردن آن از هزینه ی تبلیغات. در زمان تعیین نرخ پیشنهادی bid در کمپین های فروش و سرچ، نیروی تبلیغات میتواند با افزایش یا کاهش نرخ پیشنهادی کلمات کلیدی به بازدهی بهتری برسد یا با مهندسی معکوس هزینه های نرخ پیشنهادی حداکثری را به سطح ایده آل برسانید.

تنظیم نرخ پیشنهادی کلمات کلیدی برای افزایش میزان سود دهی

کاربران اینترنت زمان ثابتی برای فعالیت در دنیای وب ندارند، یعنی ممکن است برخی گروهی از کاربران در بازه های زمانی متفاوت در روز نرخ تبدیل شما را افزایش دهند اما برخی از آن ها باعث کاهش این نرخ گردند و نحوه ی فعالیت کاربران مجازی بر اساس دستگاهی که در دست دارند (گوشی، تبلت،…) متفاوت است.

بدون انجام تنظیمات نرخ پیشنهادی bid adjustments باید کاربران تبدیل شده و کاربرانی که نرخ تبدیل بسیار پایینی داشته اند را با هم در نظر گرفته و میانگین عملکرد آن ها را ملاک عمل قرار دهید که پایین تر از میزان ایده آل شماست.

با انجام تنظیمات نرخ پیشنهادی می توانید جایگاه تبلیغ خود را برای کاربران با نرخ تبدیل بالا بهبود بخشیده و میزان ترافیک وب سایتتان را برای این کاربران افزایش دهید. در عوض جایگاه تبلیغتان برای کاربران با نرخ تبدیل پایین، افت خواهد کرد ( که این موضوع به کاهش هزینه های هرز شا کمک شایان توجهی خواهید کرد) نتیجه ی کلی این کار، افزایش نرخ تبدیل شما خواهد بود.

بهینه سازی سودآوری کمپین پی پی سی PPC، هزینه ی کمتر نتیجه ی بهتر

در برخی از موارد، تنظیمات نرخ پیشنهادی ممکن است برای کسب و کارشما کافی نباشد. اینجاست که باید به کاهش فروشتان فکر کنید. شاید این مسئله بر خلاف آنچه همیشه شنیده اید باشد، اما کمی صبر کنید تا بیشتر توضیح دهیم. به منظور سودآورتر کردن هر فروش، به فروش کمتری برای نرخ کلی سود ROASاحتیاج خواهید داشت.

دو راه حل کلی برای کاهش فروش در عین بالا نگه داشتن سود کلی وجود دارد. یادتان باشد که توجه به سود در مقایسه با گردش مالی منطقی تر است.

افزایش قیمت محصولات برای افزایش سودها

این موضوع احتمالا برای بعضی از نیروهای مارکتینگ و تبلیغات آشنا باشد اما برای عده ی دیگر مانند شیرجه در فضای مه آلود است اما چیزی که باید بدانیم این است که افزایش قیمت ها اگر درست انجام شوند می توانند به افزایش سوددهی بیانجامند.

واضح است که افزایش قیمت ها سودآوری به ازای هر خرید را افزایش می دهد اما وقتی هزینه های دیگر را فاکتور بگیرید می توانید سودآوری خود را فقط با افزایش میزان اندک قیمت ها، تا سه برابر بالا ببرید.

بعضی وقت ها کم، معنای بیشتر را دارد.

زمانی که کمپین گوگل ادز خود را می سازید و آن را بهینه سازی می کنید تعیین هدف نهایی بسیار اهمیت دارد. به دنبال فروش هستید یا گرفتن ترافیک بیشتر وب سایت؟ شاید هم به فکر افزایش آنچه برای هر کسب و کاری مهم ترین مسئله است یعنی سودآوری هستید؟ در اکثر مواقع، مورد آخر است که برای کسب و کار آنلاین شما موردی حیاتی و پر اهمیت است.

به علاوه، دستیابی به هزینه ی ایده آل CPC و انجام تنظیمات نزخ مزایده( نرخ پیشنهادی برای هرکلمه ی کلیدی) bid می توانید تنها با افزایش هوشمندانه ی قیمت فروش محصولات و کاهش میزان کلی سفارشات به سودآوری بیشتری رسیده و از رقبای قدرتمندتان پیشی بگیرید.

جنانچه در مورد ساخت اکانت گوگل ادز و یا راه اندازی کمپین های تبلیغات گوگل و کنترل و اداره ی هوشمندانه و هدفمند تبلیغات در گولگل سوالی دارید، کارشناسان ما به صورت رایگان در این زمینه اطلاعات جامع و مفیدی در اختیارتان قرار خواهند داد.

چگونه افزایش بازدهی گوگل ادز داشته باشیم؟
شاید گردش مالی بالا برای صاحبان کسب و کار رضایت بالایی به همراه داشته باشد، اما این بازدهی...
3 از 2 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید