برای مشاهده گزارش افراک ۱۴۰۱ کلیک کنید.
مشاهده

10 مورد از نوآوری های تبلیغ در گوگل سال 2018 : قسمت اول

10 مورد از نوآوری های تبلیغ در گوگل سال 2018 : قسمت اول

همان طور که می دانید، در دنیای علم و فناوری، خصوصا گوگل، 1 سال مانند یک قرن است. چرا که هر روز با یک تغییر و نوآوری جدید در زمینه های مختلف همراه است. سال 2018 یکی از همین سال هایی بوده است که تغییرات زیادی در حوزه تبلیغات گوگل و تبلیغات کلیکی به همراه داشته است. تغییراتی که در حوزه انتخاب کلمه کلیدی، گوگل ادوردز، گوگل ادسنس و جایگزین های آن مانند  سایت BuySellAds و سایت Blogads  ایجاد شده است، موجب شد که ما شاهد ایده های جدیدی در زمینه تبلیغات در گوگل و تبلیغات بنری گوگل باشیم. در این مقاله، گروه افراک، فعال در حوزه ارائه خدمات تبلیغ آنلاین، در این مقاله نمونه هایی از نوآوری های تبلیغ در گوگل سال 2018 را به شما معرفی می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر، می توانید قسمت دوم این مقاله را نیز مطالعه فرمایید.

نمونه هایی از نوآوری های تبلیغ در گوگل

تبلیغات خرید ویدئویی

اوایل پاییز سال 2018، گوگل روش های جدیدی برای بازاریابان برندهای مختلف ارائه داد تا با استفاده از آنها، شاهد افزایش فروش خود باشند چرا که می توانند کاربران بیشتری را به سوی خود جذب نمایند. این روش جدید، شامل استفاده از ویدئو به جای استفاده از عکس است. ویدئو یکی از نوآوری های تبلیغ در گوگل است که کاربر می تواند با کلیک روی آن درک عمیقی از محصول و یا خدمت پیشنهادی داشته باشد.

افزایش بهره وری با TrueView

در ماه آوریل، یوتیوب روش جدیدی به تبلیغ کنندگان پیشنهاد داد تا با استفاده از TrueView ردیابی بازده تبلیغ یوتیوب به روش بهتری انجام شود. قبل از آن، تبلیغ کنندگان مجبور بودند که به ازای هر بازدید 30 ثانیه ای که فرد از تبلیغات TrueView انجام می داد، هزینه را پرداخت کنند. اما اکنون می توانند به ازای 1000 بازدیدی که از تبلیغ انجام شد، هزینه را پرداخت نمایند. این مورد که یکی دیگر از نوآوری های تبلیغ در گوگل است و برای کسب و کارهایی مناسب است که هدفشان از تبلیغ تنها افزایش آگاهی افراد در مورد برندشان است و نه افزایش تعامل با کاربران.

10 مورد از نوآوری های تبلیغ در گوگل سال 2018

هوشمندسازی

تابستان امسال، گوگل روشی جدید برای افزایش تاثیر یادگیری ماشین در شیوه تبلیغات در اختیار تبلیغ کنندگان قرار داد، تا با استفاده از آن به راحتی بتوان تشخیص داد کدام یک از بازدیدهایی که از سایت انجام شده است، با احتمال بیشتری به مشتری تبدیل می گردد. در نتیجه تعیین استراتژی های کمپین تبلیغ در گوگل می تواند کار راحتتری باشد چرا که ابزار هوشمندسازی به کمک بازاریابان می آید.

بنابراین با استفاده از این ابزار می توان مواردی مانند محل سکونت، مرورگر افراد، نتایج صفحه گوگل؛ مدت زمان بازدید از سایت و … را به عنوان هدف قرار داد تا بهینه سازی استراتژی بازاریابی بهتر انجام پذیرد.

ارائه معیارهای برتر برای تعیین موقعیت تبلیغ

در گذشته تبلیغ کنندگان تنها می توانستند موقعیت قرار گیری تبلیغ خود را نسبت به سایر رقبای خود، به صورت نمایشی و استاندارد مشاهده کنند. اما یکی از تصورات غلطی که در مورد این شیوه نمایش وجود دارد این است که، عدد 1 نمایانگر موقعیت تبلیغ در ابتدای صفحه نتایج است، در حالی که می تواند نمایانگر اولین تبلیغ از انتهای صفحه باشد، چرا که احتمالا نتایج ارگانیک، زودتر از تبلیغ شما نمایش داده می شوند. بنابراین از ماه نوامبر، درک بهتری از موقعیت قرارگیری تبلیغ در اختیار تبلیغ کنندگان قرار گرفت. در این شیوه جدید، موقعیت تبلیغ نسبت به پارامترهای مختلف بیان می شود که دید بهتری به تبلیغ کننده از شرایط تبلیغ خود می دهد.

رابط جدید تبلیغ در گوگل

زمانی که گوگل تصمیم به انجام ریبرندینگ در رابطه با گوگل ادوردز و تغییر آن به گوگل ادز گرفت، تغییراتی در رابطه کاربری خود ایجاد کرد که به عنوان یکی از نوآوری های تبلیغ در گوگل شناخته می شود. برخی از این ویژگی های جدید عبارت هستند از :

هدف از این رابط کاربری جدید این است که مدیریت حساب بسیار ساده تر، سریع تر و کارآمدتر برای تبلیغ کنندگان باشد.

10 مورد از نوآوری های تبلیغ در گوگل سال 2018

ردیابی موازی

اخیرا گوگل روشی جدید و البته سریع و کارآمد برای تایید کلیک، در تبلیغات پرداخت شده در نظر گرفته است. با استفاده از این ایده، کاربران خیلی سریع تر به صفحه فرود هدایت می شوند، تا بتوانند مستقیما به هدف اصلی تبلیغ کننده برسند. در نتیجه با استفاده از این روش دیگر کاربر به URL های ردیابی که در میان URL های نهایی بودند، هدایت نمی شوند و در نتیجه سرعت بازدهی تبلیغات افزایش پیدا می کند.

نظر شما در مورد این نوآوری های تبلیغ در گوگل چیست؟ به نظر شما کدام یک نسبت به دیگر روش ها بهره وری بیشتری برای تبلیغات آنلاین و نبلیغ در گوگل دارند؟

10 مورد از نوآوری های تبلیغ در گوگل سال 2018 : قسمت اول
همان طور که می دانید، در دنیای علم و فناوری، خصوصا گوگل، 1 سال مانند یک قرن است....
5 از 1 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید