آموزش تبلیغ در گوگل

آموزش تبلیغ در گوگل

تبلیغات در گوگل و استفاده از سرویس آنلاین گوگل ادوردز مورد استفاده بسیاری از کمپانی ها است. اما آیا واقعا می دانند که با اکانت google adwords خود قادر به انجام چه کارهایی هستند؟ در ادامه آموزش تبلیغ در گوگل را بررسی خواهیم کرد. با افراک همراه باشید.

شما در هر زمینه ای که سرمایه گذاری می کنید باید این سوال را از خود بپرسید که چه میزان از این سرمایه به شما باز می گردد. پارامتری که تعیین کننده میزان سود و یا ضرر شما است، ROI نامیده می شود. با تعیین مقدار این پارامتر است که مشخص می شود چرا بعضی ها در یک سرمایه گذاری ساده همه چیز خود را از دست می دهند و برخی دیگر با در نظر گرفتن تمام ریسک هایی که وجود دارد، بهترین نتیجه را دریافت می کنند.

هنگامی که شما می خواهید تبلیغات در گوگل را انجام دهید باید همین پارامتر را برای کمپین تبلیغاتی PPC یا پرداخت به ازای هر کلیک در نظر بگیرید. با استفاده از این فاکتور شما متوجه خواهید شد که انتظار چه نتیجه ای را باید داشته باشید، که البته امکان متفاوت بودن آن با حالت واقعی نیز وجود دارد. به همین دلیل است که توصیه می شود افراد برای راه اندازی کمپین تبلیغاتی خود از افراد متخصص به انجام این کار استفاده نمایند تا از سرمایه گذاری که برای تبلیغات خود انجام می دهند، بهترین نتیجه را دریافت نمایند.

آیا تبلیغات در گوگل موثر است؟

برای جواب دادن به این سوال بهتر است که مثالی را با هم بررسی کنیم. مثالی که در این قسمت معرفی می کنیم، بررسی موردی است که توانسته با انجام تبلیغات در گوگل، افزایش درآمد داشته باشد :

در سال 1988 رستوران Roy فعالیت خود را آغاز کرد و اکنون دارای 31 شعبه در 8 ایالت است. در ابتدا آن ها تنها از روش تبلیغات با استفاده از موبایل استفاده می کردند اما در سال 2010 تبلیغات PPC خود را آغاز کردند و توانستند میزان تماس های دریافتی خود را تا 40 درصد افزایش دهند که در واقع نشانگر 800 درصدی بودن پارامتر ROI است. بنابراین اگر شما بدانید با خرج کردن تنها 1 دلار، 8 دلار دریافت می کنید، چه تصمیمی برای سرمایه گذاری در تبلیغات گوگل خواهید گرفت؟

با بیان این مثال می توان نتیجه گرفت اگر شما استراتژی درستی برای پیاده سازی تبلیغات PPC داشته باشید، می توانید بالاترین مقدار در ROI را دریافت نمایید.

آموزش تبلیغات در گوگل

چه چیزی موفقیت و عدم موفقیت تبلیغات در گوگل را تعیین می کند؟

زمانی که شما مطمئن هستید مقداری که برای ROI در نظر گرفته اید، مثبت است، تنها موردی که باید نگران آن باشید این است که میزان اثربخشی آن تا چه حد است. چیزی که موجب ناامیدی شما می شود منفی بودن مقدار ROI است! بنابراین مهم است که شما از همان ابتدا نحوه استفاده از تبلیغات PPC را بدانید تا بتوانید از سرمایه ای که به سختی در آورده اید، بهترین نتیجه را کسب نمایید.

آموزش تبلیغ در گوگل: نحوه ی راه اندازی کمپین تبلیغاتی ppc؟

قبل از این که شما هر قدامی در زمینه راه اندازی کمپین تبلیغاتی ppc انجام دهید، بهتر است که به سوالات زیر پاسخ دهید :

اهداف شما چیست؟

شما از کجا متوجه خواهید شد که تبلیغاتتان موثر بوده است یا نه؟ آیا افزایش تماس و فروش مد نظر شما است؟ هدف شما از تبلیغات در گوگل برند سازی است؟ آیا شما می خواهید جایگاه بهتری در گوگل داشته باشید و اطمینان حاصل کنید که لینک های شما توسط افراد دیده می شود؟ تمام این موارد می توانند دلیل خوبی برای استفاده از تبلیغات در گوگل باشد، اما شما باید هدف شخصی خود را معین کنید تا متوجه شوید که میزان موفقیت شما در آن چقدر بوده است. در غیر این صورت شما تنها تیری در تاریکی زده اید، در حالی که امیدوارید به هدف خورده باشد!

آیا صفحات شما لندینگ است؟

تبلیغات کلیکی نوعی از تبلیغات در گوگل است به این معنا که شما در صورتی هزینه پرداخت می کنید که روی لینک شما کلیک زده شود. اما کلیک تنها نمی تواند شما را به هدف نهایی یعنی بازخورد بالا برساند. شما باید اطمینان حاصل کنید که بازدید کننده از طریق لینک تبلیغاتی شما به سایت ارجاع داده می شود و در گام های بعدی قانع شده که به شما اعتماد کرده و از خدمات و محصولات شما استفاده می کند.

آموزش تبلیغات در گوگل

کدام کلمات پتانسیل بیشتری برای جذب کاربر در تبلیغات گوگل دارند؟

بر اساس تجربه ای که گروه افراک در زمینه تبلیغات آنلاین دارند، راهنمایی که در زمینه انتخاب کلمه کلیدی در اختیار شما قرار می دهند به این صورت است :

برای انتخاب عبارت مورد نظر بهتر است که خودتان را جای مشتری و یا کاربر قرار دهید. چه کلمه یا عبارتی را ممکن است جستجو کند؟ سپس خودتان با عبارت هایی که حدس می زنید، جستجوهایی انجام دهید، ببینید چه نتایجی به شما نشان داده می شوند. در این صورت است که شما هم از فعالیت رقبای خود آگاه می شوید و هم این که متوجه می شوید، استفاده از چه عبارتی شانس شما را برای نمایش برتر بالا می برد. اگر نتایجی که بدست می آورید خیلی گسترده نباشد و کمپانی های زیادی در آن زمینه فعالیت نکرده باشند می توان نتیجه گرفت که احتمال موفقیت شما با آن کلمه کلیدی بالا است.

کلام آخر مطلب آموزش تبلیغ در گوگل

همراهان عزیز توجه داشته باشید که انجام تبلیغات در گوگل نیاز به تجربه و تخصص دارد. چرا که استفاده از این نوع تبلیغات برای همه کسب و کارها نمی تواند موثر باشد. به عنوان مثال حرفه هایی که در حال ارائه خدمات جدید هستند، به دلیل این که کاربران از آن ها اطلاعی ندارند، خیلی هم سرچ نمی شوند و در نتیجه بازخورد خوبی هم نخواهند داشت. پس در این زمینه اگر نیاز به مشاوره دارید می توانید از طریق شماره های موجود در سایت با ما در ارتباط باشید.

آموزش تبلیغ در گوگل
تبلیغات در گوگل و استفاده از سرویس آنلاین گوگل ادوردز مورد استفاده بسیاری از کمپانی ها است. اما...
5 از 1 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید