برای مشاهده گزارش افراک ۱۴۰۱ کلیک کنید.
مشاهده

چگونه کلمه کلیدی تبلیغ گوگل ادوردز را انتخاب کنیم؟

چگونه کلمه کلیدی تبلیغ گوگل ادوردز را انتخاب کنیم؟

اگر در اینترنت گشتی بزنید، با هزاران مقاله در زمینه انتخاب درست کلمه کلیدی مواجه می شوید چرا که با استفاده از همین کلمات است شما می توانید موفقیت خود را در تبلیغات گوگل ادوردز، گوگل ادسنس و یا جایگزین های گوگل ادسنس تضمین نمایید. اما متاسفانه بسیاری از افراد تنها به کلماتی توجه می کنند که به نظر خودشان جذاب و پر جستجو است. گروه افراک، با توجه به تجربه ای که در زمینه انجام تبلیغات گوگل دارد، در این مقاله روش هایی را به شما آموزش می دهد که با استفاده از آن بتوانید بهترین کلمه کلیدی تبلیغ گوگل ادوردز خود را انتخاب نمایید.

قبل از خواندن این مقاله، اگر در مورد گوگل ادوردز سوالی دارید می توانید از مقالات زیر استفاده کنید:

تفاوت شیوه انتخاب کلمه کلیدی تبلیغ گوگل ادوردز  با سئو چیست؟

همان طور که در ابتدای مقاله بیان کردم، مقالاتی که در زمینه انتخاب کلمه کلیدی در اینترنت وجود دارند، غالبا تمرکز اصلیشان روی بهبود سئو و بهینه سازی مقالات است.هنگامی که شما انتخاب کلمه کلیدی برای سئو را انجام می دهید، باید به دنبال گزینه ای باشید که در کوتاه ترین زمان ممکن شما به را به نتیجه دلخواه یعنی بودن در صفحه اول گوگل، می رساند. بنابراین در این حالت، هدف اصلی شما افزایش ترافیک سایت با استفاده از این کلمه کلیدی است.

اما هنگامی که نوبت به انتخاب کلمه کلیدی تبلیغ گوگل ادوردز می رسد، سرمایه مالی که برای انجام این کار در نظر گرفته اید اهمیت پیدا می کند. از طرف دیگر هدف اصلی شما از انجام تبلیغات آنلاین این است که افزایش فروش داشته باشید و نه افزایش ترافیک سایت، چرا که می خواهید نرخ تبدیل کاربر به مشتری را افزایش دهید.

چگونه کلمه کلیدی تبلیغ گوگل ادوردز را انتخاب کنیم؟

اهمیت انتخاب کلمه کلیدی تبلیغ گوگل ادوردز جهت افزایش فروش :

به طور کلی انواع جستجوهایی که در گوگل انجام می شود را می توان در دسته های زیر قرار داد :

  • اطلاعاتی: چگونه، چرا، چه زمانی
  • بررسی کردن: بهترین، بررسی، مقایسه و …
  • مالی: خرید کالا، هزینه، مقایسه کالاها و …

با توجه به این دسته بندی می توان متوجه شد که هر جستجویی که در گوگل انجام می شود دارای ارزش یکسان نیست.

بنابراین کاربری که از طریق جستجوی مالی وارد سایت شما می شود، احتمال تبدیل شدنش به مشتری بیشتر از زمانی است که از طریق جستجوی اطلاعاتی می آید. بنابراین چون شما برای هر کلیک باید هزینه کنید، منطقی به نظر می رسد که روی انتخاب این کلمه کلیدی حساسیت زیادی داشته باشید.

بهینه سازی کمپین گوگل ادز

به طور کلی شانس نمایش تبلیغات با محتوای اطلاعاتی، بسیار پایین است. جالب است بدانید که گوگل خیلی وقت ها این نوع تبلیغات را اصلا به کاربران نمایش نمی دهد چرا که بر اساس تجربه ای که دارد می داند کاربران روی آنها کلیک نمی کنند چون اصلا به دنبال همچین محتوایی نیستند. به همین دلیل است که شما حتما باید بدانید که کلمه کلیدی تبلیغ گوگل ادوردز شما در کدام دسته قرار دارد.

روش انتخاب کلمه کلیدی تبلیغ گوگل ادوردز :

تعیین کردن کلمات کلیدی اولیه

اولین کاری که برای انتخاب کلمه کلیدی تبلیغ گوگل ادوردز باید انجام دهید این است که کلمات مشابه با آنچه که می خواهید را یادداشت کنید.

انجام این کار شاید خیلی ساده به نظر برسد اما قطعا بهترین راهنما برای شما خواهد بود. به عنوان مثال اگر شما می خواهید محصولی را به فروش برسانید، بهترین انتخابی که می توانید داشته باشید، انتخاب نام محصول + نام برند است!

توجه :  اگر فروشگاه شما به تازگی فعالیت خود را آغاز کرده است، می توانید با استفاده از کنسول گوگل، کلمات کلیدی جذاب را پیدا کنید.

در نهایت اگر هیچکدام از این روش ها، سر نخ خوبی به شما ندادند، می توانید از فعالیت رقبای خود استفاده کنید. بررسی کنید که آنها از چه عناوینی برای معرفی تبلیغ خود استفاده کرده اند تا نقشه راهی برای تعیین استراتژی خوب بدست آورید.

چگونه کلمه کلیدی تبلیغ گوگل ادوردز را انتخاب کنیم؟

استفاده از ابزار کلمه کلیدی

بعد از آنکه حدسیات خود را برای انتخاب کلمه کلیدی تعیین کردید، می توانید با استفاده از برخی از ابزارها مانند Keyword Planner پیشنهادات مختلفی که مشابه با نظر شما هستند را مشاهده کنید. اینکه هر کدام از این عبارات، چقدر محبوب بوده و جستجو شده اند، توسط یک نمودار به شما نمایش داده می شود که البته دقیق نبوده ولی راهنمای نسبی خوبی است.

دسته بندی پیشنهادات

در مرحله آخر شما باید گزینه های مختلف را دسته بندی های مختلف قرار دهید تا آنچه که بیشترین شباهت را به خواسته شما دارد را پیدا کنید.

همراهان عزیز، چون شما برای تبلیغ در گوگل هزینه می کنید، بهتر است که انتخاب کلمه کلیدی تبلیغ گوگل ادوردز را به افراد متخصص بسپارید، تا از سرمایه که برای انجام این کار در نظر می گیرید، بهترین نتیجه را دریافت کنید.

چگونه کلمه کلیدی تبلیغ گوگل ادوردز را انتخاب کنیم؟
اگر در اینترنت گشتی بزنید، با هزاران مقاله در زمینه انتخاب درست کلمه کلیدی مواجه می شوید چرا...
5 از 1 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید