تبلیغات گوگل ادوردز: نرخ تبدیل در کمپین (قسمت اول)

تبلیغات گوگل ادوردز: نرخ تبدیل در کمپین (قسمت اول)

گوگل جدیدترین تغییراتی را که در تنظیمات تبلیغات گوگل ادوردز ایجاد کرده معرفی نموده. بین این تغییرات، در کنترل قیمت پیشنهادی در مزایده تبلیغات گوگل (bid) قابلیت جدیدی ایجاد شده که در این مقاله به آن می‌پردازیم. این قابلیت به کاربران امکان ایجاد تنظیمات در رابطه با نرخ تبدیل در سطح هر کمپین تبلیغاتی، می‌دهد. قبل از این که به این موضوع بپردازیم در رابطه با روند ردیابی نرخ تبدیل یادآوری کنیم.

مطالب مرتبط:

نرخ تبدیل در کمپین

منظور از ردیابی نرخ تبدیل در تبلیغات گوگل چیست؟

تبلیغ کنندگان در تبلیغات گوگل ادوردز خود به دنبال رفتارهایی هستند که برای کسب و کار آن ها باارزش باشند. ردیاب نرخ تبدیل شیوه‌ای است که برای رسیدن به این مقصود استفاده می‌شود. با راه اندازی ردیاب نرخ تبدیل، تبلیغ کنندگان به الگوریتم گوگل اطلاعاتی را که لازم دارد می‌دهند و لگوریتم با تحلیل این اطلاعات به آنان عواملی که منجر به موفقیت در یک حساب تبلیغات در گوگل می‌شود نشان می‌دهد.

الگوریتم چگونه این سیگنال‌ها را جمع آوری می‌کند؟

تبلیغ کنندگان سیستم ردیابی نرخ تبدیل را در بخش اندازه گیری حساب گوگل ادوردز خود راه اندازی می‌کنند.

تبلیغات گوگل

این رفتارهای تبدیل مشتری می‌توانند از گوگل آنالایتیکس (Google Analytics) یا پیکسل گوگل ادز استخراج شده باشند. بدون توجه به شیوه‌ی ردیابی، تبلیغ کنندگان می‌توانند هر تعداد واکنش و رفتار از مشتری را که به نظر آن ها باارزش است اضافه کنند.

بعد از اینکه این تبدیل‌ها در این پلتفرم تعریف شوند، هر زمانی که یک مشتری یکی از این رفتارها را نشان دهد، گوگل یک تبدیل ثبت می‌کند.

مطالب مرتبط:

الگوریتم از این سیگنال ها چه استفاده ای می کند؟

همزمان با ثبت داده های نرخ تبدیل در حساب تبلیغات گوگل ادوردز، الگوریتم این سیگنال های موفقیت را یاد می گیرد و زمانی که مطالبی که درمی‌یابد قابل توجه باشند، تبلیغ گوگل شما را با توجه به شرایط شما در مزایده، بهینه سازی می کند. بدون داده های نرخ تبدیل، الگوریتم حساب تبلیغ کننده و یا مشتریان او را گسترش می‌دهد بدون این که اطلاعاتی را که برای تبلیغ کنندگان بیشترین اهمیت را دارد ببیند.

بیشتر بدانید: تبلیغات یوتیوب

به هرحال مسئله‌ای که هیچ وقت تغییری نمی‌کند: ردیابی نرخ تبدیل برای موفقیت یک حساب تبلیغ گوگل ادوردز حیاتی است. اگرچه در تنظیمات نرخ تبدیل در سطح کل حساب همیشه یک مورد جا می‌افتد: قابلیتی که به گوگل اطلاع می دهد کدام رفتار برای یک کمپین از همه مهم‌تر است.

نرخ تبدیل در کمپین

وارد کردن تنظیمات نرخ تبدیل در سطح کمپین به حساب تبلیغات گوگل ادوردز

کنترل های جدید برای قیمت پیشنهادی در مزایده تبلیغات گوگل یکی از 10 قابلیت جدیدی است که گوگل معرفی کرده است. در همایش رونمایی از قبلیت‌های جدید حساب‌های تبلیغات گوگل ادوردز به نوآوری‌های دیگری نیز اشاره شد اما تنظیمات نرخ تبدیل در سطح هر کمپین با اختلاف از بقیه متمایز بود.

گوگل اعلام کرد بیش از 70 درصد از تبلیغ کنندگان از قیمت گذاری خودکار استفاده می‌کنند. پس چرا گوگل این تغییرات را در قیمت گذاری اعمال کرده؟ گوگل اعلام کرد که «اگرچه بسیاری از کاربران اعلام کردند که قیمت گذاری هوشمند به آنان کمک کرده عملکرد بهتری داشته باشد، تقاضا برای انعطاف پذیری بیشتر برای دستیابی آسان‌تر به اهداف سازمانی نیز بالا بوده است.»

  • تنظیمات نرخ تبدیل در سطح کمپین چیست؟ 

تنظیمات نرخ تبدیل در سطح کمپین راهی است برای تبلیغ کنندگان که فعالیت‌هایی را که الگوریتم باید دنبال و برای یک کمپین بهینه سازی کند، انتخاب کنند.

تبلیغات گوگل ادوردز
امتیازی ثبت نشده است

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید