۴ استراتژی برای جذب سرنخ یا lead بهتر از طریق تبلیغ گوگل

۴ استراتژی برای جذب سرنخ یا lead بهتر از طریق تبلیغ گوگل

اگر جذب سرنخ lead های کم کیفیت از طریق تبلیغ گوگل شما را کلافه کرده است، این مطلب را تا آخر بخوانید.

یکی از چالش های پیش روی صاحبان کسب و کار و نیروهای دیجیتال مارکتینگ برای تبلیغ در گوگل، جذب سرنخ یا lead است. جذب سرنخ با کیفیت، از آن هم سخت تر و چالش برانگیز تر است.

حتماً می دانید که: جذب سرنخ یا Lead generation اصلا کار ساده ای نیست.

در مرحله اول جذب سرنخ، همه ی کاربران (بدون در نظر گرفتن این نکته که توانایی خرید محصول را دارند یا نه) به سیستم شما اضافه می شوند. به همین خاطر باید به فکر استراتژی های پیشرفته تری برای جذب سرنخ های باکیفیت تر و حذف کاربران کم کیفیت از پرکردن فرم های خود شوید.

پیش از اینکه به معرفی استراتژی ها بپردازیم باید به چند نکته بپردازیم.

بالابردن کیفیت سرنخ های جذب شده از طریق تبلیغ گوگل به معنی کم کردن تعداد آنهاست

اگر بالابردن تعداد سرنخ های تبلیغ گوگل با کیفیت برایتان آسان بود شما قطعا به دنبال چنین نوشته ای نمی گشتید. اینکار سخت هست اما غیر ممکن نیست. وقتی به افزایش کیفیت سرنخ های جذب شده فکر میکنید قاعدتا باید منتظر کم شدن تعداد آن ها هم باشید. در حالت ایده آل با افزایش تعداد سرنخ های باکیفیت تعداد کلی سرنخ های جذب شده کاهش می یابد. این موضوع یعنی شما از وارد شدن سرنخ های کم کیفیت تر که ورود آنها به مراتب آسان تر است جلوگیری می کنید و در عوض سرنخ های بهتری به سمت برند خود جذب می کنید.

وقتی بر روی جذب سرنخ با کیفیت تمرکز میکنید باید احتمال این را بدهید که شاخص های کلیدی عملکرد شما تغییر کند:

  • تعداد کلی سرنخ ها کاهش می یابد
  • تعداد سرنخ های باکیفیت بیشتر می شود.
  • هزینه به ازای جذب هر سرنخ افزایش می یابد
  • هزینه به ازای جذب هر سرنخ کیفیت باید کاهش یابد
  • نرخ کلیک دراکثر مواقع کاهش می یابد

اگر برای این تغییرات آماده هستید، کمربندهایتان را ببندید تا وارد بحث شویم.

در صورتی که ساخت اکانت گوگل ادوردز خود را به دست افراک بسپارید، علاوه بر دسترسی به حساب اصلی به محض فعال شدن پروموشن کد گوگل برای اکانت شما فعال می شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید. یا درخواست مشاوره بدهید تا کارشناسان ما کمتر از ۲۴ ساعت دیگر با شما تماس بگیرند.

021-284262

۱.کلمات کلیدی دقیق تری انتخاب کنید

همه ی کمپین های تبلیغاتی با کلمات کلیدی آغاز می شوند. کلمات کلیدی ستون فقرات کمپین های تبلیغ گوگل هستند و مشخص میکنند  که تبلیغ شما برای چه کسانی نمایش دارد، متن تبلیغتان چطور نوشته می شود و کاربران را به سمت چه صفحات فرودی کشانده می شوند. اولین کار برای جذب سرنخ های با کیفیت، بازنگری در کلمات کلیدی منتخب است.

کلمات کلیدی کوتاه یا بلند؟

برای تبلیغ گوگل خود چه تعداد کلمات کلیدی استفاده می کنید؟

به طور خاص، کلمات کلیدی کوتاه تر تاثیر کمتری بر نتایج کوئری های مرتبط می گذارند.

اگر کلمات کلیدی شما شامل یک تا دو کلمه می شوند، می توانید با اضافه کردن اطلاعاتی به آنها دقیق ترشان کنید.

مخاطب ما کاربرانی هستند که دقیقا می دانند چه می خواهند و کلمات کلیدی طولانی و دقیق برای جذب آنها قطعاً بهتر است. کسی که عبارت قوانین بیمه عمر را جست و جو می کند دقیق تر و مطمئن تر از کسی است که فقط عبارت بیمه عمر را جست و جو می کند. کسی که نوع بیمه خود را نام برده، احتمال اینکه خرید کنند بیشتر است.

چطور کلمات کلیدی دقیق تر استفاده کنیم؟

انواع انطباق واژه Match types

انطباق واژه هم تاثیر زیادی بر روی کیفیت سرنخ دارد. انطباق دقیق Exact match و انطباق عبارت Phrase match گزینه های مناسب تری هستند. پس اگر اکثر سرنخ های شما از طریق کلمات کلیدی با انطباق کلی broad match جذب تبلیغ گوگل شما می شوند، حتماً مشکلی وجود دارد.

برای مقابله با کلمات ضعیف تر باید یکی از این دو استراتژی را در پیش بگیرید:

  • در مورد کوئری های جست و جو و افزودن کلمات کلیدی منفی دقت به خرج دهید.
  • از حالت تطابق کلی broader match کمتر استفاده کنید.

حالت ایده آل، استفاده همزمان از هر دو استراتژی است. یکی از آنها به بهینه سازی احتیاج دارد درحالیکه دیگری تعدا سرنخ های جذب شده را کاهش می دهد. مناسب ترین استراتژی را انتخاب کنید و از ایجاد تغییرات در طول زمان نترسید.

۲. کیفیت متن تبلیغات گوگل ادز را بالا ببرید.

ما همیشه دوست داریم جذاب ترین متن را برای تبلیغات خود را انتخاب کنیم و مراقبیم که از چه عنوان یا فراخوان عملی برای  بالابردن نرخ کلیک بر نمایش CTR مفیدتر است و می تواند به افزایش نرخ تبدیل تبلیغ شما کمک کند.

اما نه در زمانی که کیفیت حرف اول را می زند.

وقتی بر روی کیفیت تبلیغ خود تمرکز می کنیم یعنی می خواهیم افرادی را از کلیک بر روی تبلیغ گوگل خود منصرف کنیم. این کار به هوشمندی بالایی احتیاج دارد.

به مثال بیمه عمر برمیگردیم. اگر کسی عبارت قوانین بیمه عمر را جست و جو کند می خواهیم برای آن کوئری نمایش داده شویم. همچنین ما میخواهیم مشتریان بیشتری که به دنبال قوانین مربوط به سایر بیمه ها نیز هستند به سمت تبلیغ ما بیایند. در این صورت می توانیم در متن تبلیغ خود فقط از بیمه عمر صحبت نکنیم و توضیحاتی در مورد سایر انواع بیمه هم بدهیم.

۳. صفحات فرود مختص مشتریان هدفمند خود بسازید نه همه ی مشتریان

حالا که کاربر از دو فیلتر کلمات کلیدی و متن تبلیغ مناسب رد شد چه؟

متن صفحه فرود ابزار دیگری برای جذب مشتری ایده آل است. تقریبا همه ی افراد مشمول دریافت بیمه عمر می شوند اما احتمالا هدف ما افراد جوان تر و سالم ترهستند. بنابراین در قسمت اصلی متن صفحه فرود آن ویژگی هایی را بیان می کنیم که محصول و خدمات ما مناسب آنهاست. بهتر است از تصاویر افراد جوان و سالم و خوشبخت هم در متن استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: مهم‌ترین اشتباهات طراحی صفحه فرود چیست؟

۴. به فرم ها ی موجود در تبلیغ توجه کنید

راه مطمئنی برای جلب اطمینان کسانی که فقط برای نگاه کردن به ویترین فروشگاه ما آمده اند این است که از آنها بخواهیم اطلاعاتی در مورد خودشان در اختیارمان قرار دهند. این بیشترین هزینه ای است که برای جذب سرنخ پرداخت می کنیم. اگر به هزاران فرم به درد نخوری که توسط تعداد زیادی سرنخ کم کیفیت پر شده اند توجه کنید به این نتیجه می رسیم که باید مقدار اطلاعات در خواستی در فرم را افزایش دهیم.

برای مثال فیس بوک برای بالا بردن کیفیت سرنخ های جذب شده، با افزودن چند بخش به فرم آن را از تصویر اول به صورت دوم تغییر داده.


گروه دیجیتال مارکتینگ شرکت شما چه اطلاعاتی را بیشتر از همه برای پیگیری سرنخ های جذب شده نیاز دارد. درآمد سالیانه؟ تعداد کارمندان؟ میزان حقوق؟

در مثال بالا با اضافه کردن پرسش در مورد صنعت، عنوان شغلی و نام شرکت، گروه فروش راحت تر می توانند با سرنخ ارتباط برقرار کنند و با یک جست و جو ساده پیش از برقراری تماس به اطلاعات مهمی دست می یابد.

علاوه بر میزان اطلاعاتی که در فرم ها از کاربران می پرسید توجه به اینکه دقیقا به چه اطلاعاتی درمورد آنها نیاز دارید هم مهم است. بین درخواست ایمیل شخصی و ایمیل کاری تفاوت وجود دارد همانطور که کلمات کلیدی بیمه و بیمه عمر متفاوت هستند به همین ترتیب مطمئن شوید که  اطلاعات دقیقی را که به آن احتیاج دارید در فرم هایتان از سرنخ ها بپرسید.

بر کیفیت سرنخ ها تمرکز کنید نه کمیت

برای افزایش کیفیت سرنخ های دریافتی، باید بپذیرید که باید بعضی کاربران را از کسب و کار خود برانید. شما باید عامدانه برخی کاربران را از پر کردن فرم های خود منصرف کنید اما این کار در نهایت به کسب بهترین نتیجه برای کسب وکارتان منجر میشود.

نظر در مورد مطالب سایت

حالا می توانید این استراتژی ها را به کار بگیرید و در بخش نظرات میزان بازدهی آنها در تبلیغ گوگل با ما در میان بگذارید. منتظر شنیدن نظرات شما هستیم.

۴ استراتژی برای جذب سرنخ یا lead بهتر از طریق تبلیغ گوگل
اگر جذب سرنخ lead های کم کیفیت از طریق تبلیغ گوگل شما را کلافه کرده است، این مطلب...
5 از 1 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید