تبلیغات اینستاگرام: استراتژی هایی برای افزایش ROI (قسمت دوم)

تبلیغات اینستاگرام: استراتژی هایی برای افزایش ROI (قسمت دوم)

اینستاگرام شبکه ای اجتماعی با بالاترین نرخ مشارکت کاربران در محتوای منتشر شده روی این شبکه می باشد. طبق آماری که در قسمت اول این موضوع نیز به آنها اشاره شد، 75 درصد از کاربران بعد از دیدن تبلیغ یک برند نسبت به آن واکنش نشان می دهند. تبلیغات اینستاگرام یکی از بهترین راه ها برای برقراری ارتباط با مشتری هایی وفادار و فعال می باشد. با استراتژی هایی برای افزایش ROI افراک همراه باشید.

استراتژی تبلیغات اینستاگرام شماره 5: از هشتگ های مناسب استفاده کنید.

یکی از مهم ترین دلیل هایی که باید از هشتگ استفاده کنید این است که هشتگ ها در واقع راهی هستند برای رسیدن به افرادی که حساب شما را دنبال نمی کنند. با استفاده از هشتگ ها، کاربران اینستاگرام با جستجوی یک کلمه کلیدی می توانند پست شما را ببینند و نسبت به آن واکنش (engage) نشان دهند.  آمار ساده ای نشان می دهد که پست هایی که حداقل یک هشتگ داشته باشند 12.6 درصد بیشتر از پست هایی که هشتگ نداشته باشند از مخاطبان واکنش دریافت می کنند.

سازمان خیریه ی Make-A-Wish از هشتگ SFBatkid استفاده کرد (که اشاره به داستان کودک سان فرانسیسکویی مبتلا به سرطانی دارد که در سال 2013 این خیریه آرزوی او برای بت کید بودن را که در واقع همراه بتمن است برآورده کرد، دارد.) و این هشتگ بین 15 کمپین هشتگی برتر در کل تاریخ قرار گرفت. این پروژه تبدیل به بزرگترین پروژه ی این سازمان شد.

تبلیغات اینستاگرام

این سازمان برنامه داشت که این هشتگ را فراگیر کند و موفق شد 1.7 میلیارد تاثیر و مشارکت از آن در کنار همراهی بازیگرانی که نقش بتمن را ایفا کرده بودند، بدست آورد. اما به خاطر داشته باشید که از یک هشتگ تکراری دفعات زیاد استفاده نکنید. اینستاگرام مانع از برجسته شدن حساب هایی می شود که عمداً از یک هشتگ بارها استفاده می کنند. فقط از هشتگ هایی که به پست مربوط هستند استفاده کنید و به صورت مداوم هشتگ ها را تغییر دهید.

مطالب مرتبط: The 15 Best Hashtag Campaigns of All Time

Is the Instagram Shadowban Killing Your Engagement? Here’s How to Fix It

استراتژی تبلیغات اینستاگرام شماره 6: عواملی که اهمیت دارند را اندازه گیری کنید.

تا اینجا به خوبی می دانید چه محتوایی باید تولید کنید و به اشتراک گذارید و چگونه از حداکثر قابلیت های اینستاگرام استفاده کنید، اما چگونه می توان میزان موفقیت استراتژی های تبلیغات اینستاگرام به کار برده را اندازه گیری کرد. افزایش نرخ لایک و فالو در اینستاگرام نشان دهنده ی خوبی برای میزان موفقیت استراتژی است، اما این مقیاس ها نمی توانند به خوبی نرخ بازگشت سرمایه (ROI) را به خوبی نشان دهند.

در عوض به معیار هایی که میزان واکنش واقعی کاربران را نشان می دهند، توجه کنید. این معیار ها شامل فالوئرهای جدید در صنعت شما به خصوص فالوئرهای تاثیر گذار می شود و همچنین کامنت هاست که نشان دهنده ای معتبر برای علاقه ی کاربران به محتوای شماست.

مثالی که می تواند به خوبی اعتبار کامنت ها را نشان دهد این پست از Southwest است. این سازمان موفق شد مشارکت خوبی از مخاطبان خود برای این پست که از دو نفر از مهمانداران شرکتش است، بدست آورد.

تبلیغات اینستاگرام

جمع بندی:

برای حداکثر کردن ROI در تبلیغات اینستاگرام لازم نیست میلیون ها نفر فالوئر داشته باشید. سایت Digiday مطالعه ای منتشر کرد که نشان می داد حساب هایی که بیشترین مشارکت را دریافت می کنند بین 10.000و 100.000 فالوئر دارند. چیزی که لازم دارید یک استراتژی بازاریابی برای اینستاگرام است که به شما کمک کند با فالوئرهای خود در ارتباط باشید و نیازهای آنان را برطرف کنید. مهم ترین چیز این است که با مخاطب خود در سطح معناداری ارتباط داشته باشید.

مطالب مرتبط: تبلیغات استوری اینستاگرام

تبلیغات ویدئویی اینستاگرام

انواع تبلیغات اسپانسر اینستاگرام

امتیازی ثبت نشده است

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید