تبلیغات اینستاگرام: استراتژی هایی برای افزایش ROI اینستاگرام (قسمت اول)

تبلیغات اینستاگرام: استراتژی هایی برای افزایش ROI اینستاگرام (قسمت اول)

بازاریابی اینستاگرام و تبلیغات اینستاگرام راه‌هایی مناسب برای کسب و کارهایی هستند که قصد دارند مشتریانی وفادار به دست آورند. جدیدترین آمار اینستاگرام نشان می دهد که 25 میلیون کسب و کار در این شبکه حساب دارند و روزانه بیش از 200 میلیون کاربر حداقل از یک پروفایل کسب و کار بازدید می کنند. با بیش از روزانه 500 میلیون کاربر فعال، با اطمینان می توان گفت که مخاطب هدف شما مدت هاست از اینستاگرام استفاده می کند. کاربران اینستاگرام فقط روی این شبکه حساب ندارند، بلکه شدیداً فعال هستند. 75 درصد از کاربران اینستاگرام بعد از دیدن پست یک برند، اقدام می کنند مثلاً از وبسایت برند بازدید می کنند. این فرصت بسیار بزرگی برای یک کسب و کار است. در این مطلب تکنیک هایی برای افزایش ROI اینستاگرام بیان می کنیم.

اینستاگرام با تمرکز بر محتوایی که برای مخاطب ارزش ایجاد میکنند فید خود را تقویت کرده است. پس برای این که توسط فالوئرهای خود دیده شوید، باید محتوای ارزش‌زا تولید کنید. بهترین نقطه برای شروع، استفاده از اهداف مخاطب، جاه طلبی های او، علایق و چیزهایی است که از آنها اجتناب می کند.

استراتژی های زیر برای تقویت تبلیغات اینستاگرام تعریف شده و تحلیل نرخ بازگشت سرمایه (ROI) (افزایش ROI اینستاگرام) را ساده تر می کنند.

افزایش ROI اینستاگرام

استراتژی تبلیغات اینستاگرام شماره 1: حداکثر تمرکز بر روی علایق مشتری

برای رسیدن به این هدف باید محتوایی تولید کنید که نشان دهد علایق شما و مسائلی که به آن‌ها اهمیت می‌دهید با کاربران شما مشترک هستند. برای مثال اگر کسب و کار شما تهیه راهکارهای انرژی پاک است، با اطمینان می توان گفت که کاربران شما به مسائل محیط زیست علاقه دارند.

سایت Canva که یک ابزار طراحی گرافیکی برای کسب و کارهاست، با ایجاد محتوای طراحی خلاقانه و حرفه‌ای برای کاربران خود توانسته به ماهیت اصلی برند خود دست یابد. مشتریان Canva به طراحی که برندشان را معرفی می کند اهمیت می دهند و محتوایی که این سایت در اینستاگرام منتشر می کند، به این خواسته ی کاربر می‌پردازد.

مقالات مرتبط: تبلیغات استوری اینستاگرام

استراتژی تبلیغات اینستاگرام شماره 2: به کار بردن محتوای تولید شده توسط کاربر

تولید محتوایی که می دانید کاربر شما دوست خواهد داشت خوب است اما لایک و فالو سطح ابتدایی برقراری ارتباط کاربران است و رابطه ی واقعی نمی سازد.

وقتی کارکنان، مشتریان یا فالورهای شما مستقیم یا غیر مستقیم در رابطه با برند شما پست می گذارند، از نظر شخص سوم، به عنوان تاییدی از ارزش کسب و کار شما دیده خواهد شد. با به اشتراک گذاشتن محتوایی که کاربران تولید می کنند، نه تنها ارتباط آنلاین واقعی می سازید، بلکه ارزش مازادی برای برند خود با مصرف حداقل هزینه و وقت خلق می کنید.

برای مثال حساب کاربری Adobe به هنرمندانی که از نرم‌افزارهایش استفاده می کنند فراخوان می دهد و پست های آنان را به اشتراک می گذارد. با این کار هم به آن ها فرصت بیشتر دیده و شناخته شدن می دهد و قابلیت های نرم‌افزار خود را نشان می دهد.

افزایش ROI اینستاگرام

مطالب مرتبط: تبلیغات ویدئویی اینستاگرام

انواع تبلیغات اسپانسر اینستاگرام

استراتژی تبلیغات اینستاگرام شماره 3: نمایش انفرادی مشتریان

به همان روش استفاده از محتوایی که کاربران تولید می کردند، متمایز و هایلایت کردن مشتریان شیوه ی بسیار خوبی برای ایجاد رابطه ای معتبر با آنها و همزمان تبلیغ برند شما است.

مثال خیلی خوبی برای این استراتژی تبلیغات اینستاگرام Equinox است. به ویژه در دنیای B2B بدیهی است که محصولات شما برای پلتفرم‎‌های تصویری خیلی مناسب نیستند، ولی خیلی از کاربران شما می توانند این خلاء را پر کنند.

اگر می توانید داستان های مشتریان خود را به شیوه ای قابل درک، در قالب تصویر ارائه کنید، این استراتژی می تواند به شدت ارتباطات اینستاگرام شما را تقویت کند. به کار بردن قدرت مخاطب شما می تواند برای حضور برنند شما در شبکه های اجتماعی، به خصوص اینستاگرام به شدت موثر باشد.

تبلیغات اینستاگرام

استراتژی تبلیغات اینستاگرام شماره 4: خاصیت Carousel اینستاگرام را به کار گیرید.

برای تبلیغات اینستاگرام، بیشتر اوقات یک عکس برای ارسال کل مطلب کافی نخواهد بود، به همین دلیل است که اکنون تا 10 عکس یا ویدئو در یک پست می توان افزود. این قابلیت اینستاگرام شیوه ی بسیار مناسبی برای معرفی محصولات است.

مثال خیلی مناسبی برای این شیوه ی تبلیغات در اینستاگرام، Boeing است. روی عکس کلیک کنید تا ببینید که چگونه کاربرد یکی از محصولات خود را در یک پست نشان می دهد. در این مطلب استراتژی های افزایش ROI اینستاگرام را بررسی کردیم.

تبلیغات اینستاگرام

تبلیغات اینستاگرام: استراتژی هایی برای افزایش ROI اینستاگرام (قسمت اول)
بازاریابی اینستاگرام و تبلیغات اینستاگرام راه‌هایی مناسب برای کسب و کارهایی هستند که قصد دارند مشتریانی وفادار به...
5 از 1 رای ثبت شده

نظر شما

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید