برای مشاهده گزارش افراک ۱۴۰۱ کلیک کنید.
مشاهده

به روز رسانی جدید افزونه تماس گوگل ادز

به روز رسانی جدید افزونه تماس گوگل ادز

گوگل ادز به تازگی قابلیت جدیدی به تبلیغات خود اضافه کرده است. تبلیغات تماس محور یا call-only ads یک از انواع تبلیغ در گوگل است که برای ترغیب افراد به تماس با کسب و کار شما طراحی شده اند و فقط در دستگاه هایی نمایش دارند که امکان برقراری تماس در آن ها وجود دارد. در این نوع تبلیغات، وقتی مشتری احتمالی شما بر روی تبلیغ شما کلیک میکند مستقیما وارد قسمت تماس شده و با شما تماس حاصل می کند. افزونه تماس گوگل ادز به روزرسانی جدید گوگل است.

افراد غالبا تمایل دارند پیش از خرید خدمات یا کالا از شرکت ها، با آنها صحبت کنند. تبلیغات تماس محور به کاربران این اجازه را می دهند که مستقیما از طریق جست و جو در تلفن های همراه خود خیلی سریع به پاسخ پرسش خود برسند. در هفته های گذشته گوگل ادز قابلیتی جدید به تبلیغات تماس محور خود اضافه کرده که در ادامه به معرفی آن خواهیم پرداخت. لازم به ذکر است که پیش از این کاربران می توانستند با اضافه کردن افزونه تماس گوگل ادز به تبلیغات استاندارد متنی خود امکان تماس با شرکت خود را برای مشتریان خود فراهم کنند.

اگر می خواهید با جزییات تبلیغات در گوگل بیشتر آشنا شوید ما مطلب جامعی در این مورد بر روی سایت خود قرار داده ایم.

تبلیغات در گوگل چیست؟ 

تبلیغات تماس محور از همان شماره تلفن هایی استفاده می کنند که ممکن است پیش از این در افزونه تماس یا Call Extensions  تبلیغات در گوگل خود از آن استفاده کرده باشید.

گوگل ادز

شارژ تبلیغات افزونه تماس چطور صورت می گیرد؟

به ازای هر کلیک بر روی گزینه ی تماس یا هدلاین تبلیغ هزینه ی یک کلیک یا cost-per-click (CPC) از شما بر اساس میزان مزایده یا bid ای که بر روی اکانت خود تنظیم کرده اید، کسر می گردد.

عملکرد تبلیغات با افزونه تماس چگونه است؟ 

گزارشات تماس – که  فقط در شبکه ی جست و جو در دسترس است-  از شماره ی Google forwarding numbers -GFNs استفاده می کند تا عملکرد افزونه ی تماس آگهی شما یا تبلیغ تماس محور شما را بررسی کند. زمانی که گزارشات تماس را فعال می کنید گوگل یک شماره ی Google forwarding numbers (GFNs) به تبلیغ شما اختصاص می دهد. از این طریق شما می توانید به جزییات تماس هایتان دسترسی پیدا کرده و آن ها را در گزارشات نرخ تبدیل خودتان ببینید و عملکرد کمپین های تبلیغاتی گوگل ادز خود را بهتر بررسی کنید.

نحوه ی عملکرد تبلیغات گوگلی تماس محور:

  • تبلیغ شما در شبکه ی جست و جو نمایش داده می شود.
  • یکی از کاربران بر روی تبلیغ شما اشاره می کند.
  • درگاه تماس موبایل کاربر بلافاصله شماره ی تلفن شما یا شماره ی اختصاصی ای که گوگل در اختیار شما قرار داده یعنی GFN ( بر اساس تنظیماتی که شما قبلا تعیین کرده اید) را شماره گیری میکند.
  • کاربر گزینه ی تماس را انتخاب کرده و با شما ارتباط برقرار میکند.

تماس هایی که با استفاده از شماره تلفن اختصاصی گوگل انجام می گیرد نیز باید در گزارشات آورده شوند. تماس هایی که حداقل مدت تماس مورد نظر در نرخ تبدیل شما را دارند در گزارشات تبدیل همان روزی که تبلیغ نمایش دارد محاسبه می گردند. برای مثال اگر شخصی تبلیغ شما را در ۵ آگوست دیده و شماره ی اختصاصی گوگل تبلیغ شما یعنی GFN را یادداشت کرده اما تا تاریخ ۱۰ آگوست تماسی برقرار نکرده است و یک تماس دو دقیقه ای با شرکت شما داشته. در تاریخ ۱۰آگوست شما یک گزارش تماس و یک گزارش تماس تبدیل شده در تاریخ ۵ آگوست دریافت می کنید چرا که در آن تاریخ تماس به ۳۰ ثانیه ی نرخ تبدیل شما رسیده است.

گوگل ادز

در زمان ساخت تبلیغ با افزونه تماس، اطلاعات زیر را باید وارد کنید:

  • دو عنوان headlines اصلی (که دلبخواهی است اما توصیه می شود)
  • نام کسب و کارتان
  • شماره تماستان
  • دو خط متن توضیحی
  • لینک وب سایتتان
  • یک لینک تایید شده، که لینک پیجی است که شماره تلفن شرکتتان در آن آمده است.

این اطلاعات مواقعی که تبلیغ شما درتلفن های همراه نمایش دارد  عمل می کنند، اما برخی از آن ها ممکن است به خاطر استفاده از حداکثر فضای صفحه ی تلفن همراه نمایش نداشته باشند.

از افزونه موقعیت مکانی یا Location Extensions، افزونه کال آوت یا Callout Extensions و افزونه Structured Snippet نیز می توانند با تبلیغ شما نمایش داده شوند. افزونه ها تبلیغ شما را با اطلاعات تکمیلی، بهینه سازی میکنند و باعث می شوند تبلیغ شما نمایشی عالی داشته باشد و به اولویت نمایش گوگل بدل گردد.  کلیک بر رو ی افزونه ی موقعیت مکانی  کاربران را به صفحه ی آدرس شما در وب سایت می کشاند. برای اضافه کردن این افزونه ها نیازی به پرداخت اضافه به گوگل نیست و توصیه می شود تمامی افزونه هایی که برای کسب و کارتان مفید به نظر می رسند را به تبلیغتان اضافه کنید.

آخرین به روز رسانی در مورد تبلیغات با افزونه تماس گوگل ادز

حالا دیگر می توانید دو عنوان ۳۰ کاراکتری به تبلیغ خود اضافه کنید. میزان توضیحات نیز از ۸۰ کاراکتر به ۹۰ کارارکتر ارتقا پیدا کرده اند. برای اینکه مشتریان شما مطمئن باشند با چه کسی تماس میگیرند می توانند از این توضیحات استفاده کنند که جزییات بیشتری از کسب و کار شما دراختیارشان قرار می دهد.

افزونه تماس گوگل ادز

تبلیغات تماس محور، تماس ها را مستقیما با شرکت شما برقرار می کند و کاربران را به صفحات فرود در نظر گرفته توسط شما ارجاع نمی دهند.لینک تایید شده یا Verification URL میتواند لینک صفحه ی فرود مورد نظر کسب و کار شما باشد که فقط برای تایید کردن تبلیغ شما و شماره ی تلفن تان در نظر گرفته شده است. این لینک مستقیما بر روی تبلیغ شما نمایش داده نمی شود. اگر می خواهید که هردو ویژگی تماس مستقیم و کلیک برو روی لینک وب سایتتان استفاده کنید باید از تبلیغات متنی استاندارد و استفاده از افزونه تماس استفاده کنید.

در آخر اینکه…

حالا دیگر گوگل ادز این امکان رادر اختیارتان قرار می دهد که در تبلیغات تماس محور نام کسب و کار خود و یک فراخوان عمل قانع کننده در عنوان تبلیغ خود بیاورید. به این ترتیب نام کسب و کار را به ابتدای توضیحات انتقال دهید. از این طریق فضای بیشتری در عنوان دارید تا فراخوان عمل و جزییات بیشتری در مورد کسب و کارتان را اضافه کنید. ضمن اینکه قابلیت افزونه تماس گوگل ادز هم گزینه ی دیگری است که می توان در ذهن داشته باشید. در معرفی خود و محصولات و خدماتی که ارائه می دهید صادق و شفاف باشید.از به کار بردن محتوای گمراه کننده یا نامناسب خودداری کنید. پیش از ساخت تبلیغ خود حتما بهاین لینک مراجعه کنید.

به روز رسانی جدید افزونه تماس گوگل ادز
گوگل ادز به تازگی قابلیت جدیدی به تبلیغات خود اضافه کرده است. تبلیغات تماس محور یا call-only ads یک از...
5 از 1 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید