کاهش هزینه تبلیغات در گوگل

کاهش هزینه تبلیغات در گوگل

هر زمان که شما قصد انجام تبلیغ آنلاین داشته باشید، چه در گوگل و در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، لینکدین، یوتیوب و … اولین فکری به که ذهنتان می‌رسد این است که چگونه می‌توانید هم هزینه‌های راه‌اندازی کمپین تبلیغاتی را کاهش دهید و هم اینکه شاهد اثربخشی تبلیغاتتان در افزایش میزان فروش و ترافیک سایت باشید. تا کنون ما روش‌های مختلفی برای قیمت‌گذاری و کاهش هزینه  و  به شما معرفی کرده‌ایم،اما در این مقاله انحصاراً به روش‌های کاهش هزینه تبلیغات در گوگل می‌پردازیم.

زمانی که قصد تبلیغ در گوگل یا شبکه‌های اجتماعی را دارید، استراتژی بازاریابی آنلاین شما باید به گونه‌ای باشد که از کمترین میزان سرمایه‌گذاری، بهترین نتیجه را دریافت کنید. بنابراین مهم است که از روش‌های بهینه‌سازی و کاهش هزینه تبلیغات در گوگل به خوبی مطلع باشید.

بیشتر بخوانید : 

روش‌های کاهش هزینه تبلیغات در گوگل

هدف‌گیری درست هنگام تبلیغ در گوگل

فرقی نمی‌کند که شما از ایمیل تبلیغاتی استفاده می‌کنید یا قصد تبلیغ در شبکه‌های اجتماعی را دارید. برای هر داشتن تبلیغات موفق، باید به دنبال مخاطبان درست باشید. قبل از راه‌اندازی کمپین، مخاطبانتان را بشناسید و تعیین کنید که می‌خواهید تبلیغتان برای چه گروهی از افراد نمایش داده شود.

کاهش هزینه تبلیغات در گوگل

بیشتر بخوانید : 

بهینه‌سازی صفحات فرود برای کاهش هزینه تبلیغات در گوگل

یکی از پارامترهایی که در کاهش هزینه‌های تبلیغ در گوگل تأثیر دارند، افزایش نرخ تبدیل است. اگر به تعداد کاربرانی که از صفحه لندینگ تبلیغ شما دیدن می‌کنند و به مشتری تبدیل می‌شوند، اضافه شود، معیار نرخ تبدیل شما بهبود پیدا می‌کند. در نتیجه هزینه‌های شما برای جذب مشتری کاهش پیدا می‌کند. اما چگونه می‌تواند از طریق صفحه فرود، نرخ تبدیل را افزایش داد؟ بهترین کاری که شما می‌توانید انجام دهید استفاده از آزمون A/B است. سعی کنید در طراحی قسمت‌های مختلف صفحه فرود، از پارامترهایی استفاده کنید که برای کاربر واقعاً جذاب هستند. به این ترتیب می‌توانید به نسبت سایر پست‌های‌ ارگانیک نرخ کلیک بیشتری دریافت نمایید. هرچه که ارتباط تبلیغ و صفحه لندینگ شما بیشتر باشد، احتمال جذب کاربر و تبدیل وی به مشتری نیز افزایش پیدا می‌کند.

زمان‌بندی تبلیغ در گوگل

یکی دیگر از روش‌های کاهش هزینه تبلیغات در گوگل، زمان‌بندی تبلیغ است. با استفاده از این روش، تبلیغ شما تنها در روز و ساعت مشخصی نمایش داده می‌شود. استفاده از این روش برای افرادی که با بودجه کم قصد راه‌اندازی کمپین تبلیغاتی را دارند، بسیار بهینه است.

کاهش هزینه تبلیغات در گوگل

انتخاب کلمه کلیدی

گوگل همیشه ابزاری را به کاربران پیشنهاد می‌دهد که روند انجام امور را برای آن‌ها ساده می‌کند. گوگل ادوردز نیز با توجه به امکاناتی که دارد، به شما این فرصت را می‌دهد که بهترین کلمه و یا عبارت را برای تبلیغات در گوگل انتخاب کنید. بسته به نوع کسب و کاری که دارید، هزینه این تبلیغات می‌تواند بسیار کم یا زیاد باشد. بنابراین سعی کنید کلمه‌ای را انتخاب نمایید که در عین کاهش هزینه تبلیغات در گوگل توسط کاربران سرچ شده و جذاب است.

همراهان عزیز، راه‌اندازی کمپین تبلیغاتی در گوگل ادز برای کسب و کارهای مختلف، متفاوت است. به همین دلیل نمی‌توان برای همه آن‌ها یک سری روش کلی برای کاهش هزینه تبلیغ در گوگل ارائه کرد. بنابراین به شما توصیه می‌کنیم که برای انجام این کار، با استفاده از افراد متخصص، رقابت سنجی نموده و با کمترین هزینه، بهترین نتیجه را دریافت نمایید.

امتیازی ثبت نشده است

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید