9 مورد از بهترین استراتژی های بازاریابی آنلاین : قسمت اول

9 مورد از بهترین استراتژی های بازاریابی آنلاین : قسمت اول

برای موفقیت در فضای آنلاین به استراتژی های بازاریابی تدوین شده ای نیاز دارید تا بتوانید همراه با روش های مختلفی که برای تبلیغات آنلاین استفاده می کنید، از لحاظ سئو و … سایت خود را در موقعیت مناسبی نگهدارید. تبلیغات در گوگل و سایر شبکه های اجتماعی مانند لینکدین، اینستاگرام، یوتیوب و … زمانی می توانند نتیجه بخش باشند که سایت و صفحه فرود شما، کاربری خوبی داشته باشد. در این مقاله همراه ما باشید تا روش های تاثیر گذاری تبلیغ در گوگل ادوردز به همراه بهترین استراتژی های بازاریابی آنلاین را به شما آموزش دهیم.

بهترین استراتژی های بازاریابی آنلاین

استفاده از ابزارهای تولید محتوا

تولید محتوا برای وب سایت همیشه و در همه زمان ها باید به بهترین شکل انجام شود چرا که شما با استفاده از همین محتوا است که می توانید نظر کاربران را چه از طریق تبلیغ چه از طریق سرچ به خود جلب کنید. ابزارهای مختلفی برای تحلیل میزان رقابت و انتخاب کلمه کلیدی وجود دارند که مهمترین آنها گوگل ادوردز است. تعیین کلمات کلیدی پر رقابت و البته کم رقابت با استفاده از این ابزار کار ساده ای است. اما نحوه استفاده از آنها نیاز به یک نقشه محتوا و استراتژی دقیقی دارد. علاوه بر این، برای جذب کاربر بهتر است که از یک نوع محتوا استفاده نکنید. برای جذابیت بیشتر، می توانید از محتوای متنی به همراه ویدئو استفاده کنید.

بنابراین تصور نکنید که تولید محتوا تنها به معنای تعیین تیتر و نوشتن یک متن ساده است. پس قبل از آماده سازی هر نوع محتوا به این مسئله فکر کنید که مخاطب شما کیست، در کدام مرحله از چرخه خرید است، به چه خدمتی نیاز دارد و … . به همین دلیل است که تعیین نقشه تولید محتوا به عنوان یکی از بهترین استراتژی های بازاریابی آنلاین شناخته می شود.

استراتژی های بازاریابی آنلاین

به روز رسانی محتواهای منتشر شده

طبیعتا در رابطه با هر موضوعی که محتوا تولید می کنید، تغییراتی ایجاد می شود که نیاز است شما نیز تغییرات را در محتوای تولید شده و منتشر شده تان ایجاد نمایید. همچنین موفقیت در بازاریابی محتوا همیشه به معنای تولید محتوای جدید و منحصر به فرد نیست. برخی مواقع شما می توانید با به روز رسانی محتواهای قبلی، شرایط رتبه و بازدید سایت را بهبود ببخشید.

برای اینکه پست هایی که باید به روز شوند را شناسایی کنید، می توانید از ابزار گوگل آنلایتیکس Google Analytics استفاده نمایید. با استفاده از این ابزار، شناسایی پست هایی که بازدید کمی داشته اند کار سختی نیست. بعد از آن می توانید بررسی کنید که آیا پست منتشر شده کاملا باید از نو نوشته شود، با پست دیگری ادغام شود، متنی به آن اضافه شود و … . به روز رسانی مقاله های منتشر شده، یکی از زمانبرترین استراتژی های بازاریابی آنلاین است چرا که پیاده سازی آن نیاز به تحلیل و دقت بالایی دارد.

استفاده از ابزار چت آنلاین

با توجه به افزایش میزان استفاده افراد از تلفن های همراه، می توان نتیجه گرفت که کاربر سایت شما احتمالا از طریق سرچ تلفن همراه به شما رسیده است. بنابراین بهتر است که سایر روش های ارتباطی مانند چت آنلاین را برای برقراری ارتباط با او در نظر بگیرید. بر اساس آمار، چیزی حدود 62 درصد از مشتریان از صاحبان کسب و کار انتظار دارند که ابزار چت آنلاین را علاوه بر سایت، در سایر پلتفرم ها مانند تلگرام نیز داشته باشند. در این صورت است که فرد به راحتی می تواند با مشاوران شما ارتباط برقرار کرده و سوالش را از آنها بپرسد چرا که همیشه نمی تواند برای گرفتن جواب سوالش در سایت شما منتظر بماند!

 استراتژی های بازاریابی آنلاین

استفاده از لینک های خارجی

در هر زمینه ای که مشغول به کار هستید، مسلما افرادی را می توانید پیدا کنید که به عنوان مکمل شما در حال فعالیت هستند. بهتر است که با این افراد ارتباط کاری پیدا کرده و از آنها بخواهید که لینک سایت یکدیگر را در تولید محتوایی که انجام می دهید، با سایر کاربران به اشتراک بگذارید. با استفاده از این تکنیک نه تنها می توانید رتبه سایت را بهبود ببخشید بلکه می توانید ترافیک سایت را افزایش داده و حرفه ای بودنتان را به کاربر نشان دهید.

استفاده از محتوای ویدئوی در صفحات بلاگ

از گذشته تا کنون افراد بسیاری رو به سوی تولید محتوای ویدئوی آورده اند. اگر شما تا کنون از این روش استفاده نکرده اید، به احتمال زیاد امکان دسترسی به مشتریان جدید را از دست داده اید. بنابراین ویدئو مارکتنیگ را می توان به عنوان یکی از بهترین استراتژی های بازاریابی آنلاین در نظر گرفت خصوصا اگر در شبکه های جهانی مانند یوتیوب انجام شود.

در ادامه به معرفی سایر استراتژی های بازایابی آنلاین می پردازیم. اما به نظر شما کدام یک از موارد بیان شده در این مقاله از بیشترین اهمیت برخوردار هستند؟

امتیازی ثبت نشده است

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید