کتابچه معرفی لندینگ‌پیج مناسب برای‌ هر‌ کمپین
دانلود

سوالات متداول

در صفحه اول تا سوم سرچ گوگل لینک اول! به عنوان مثال اگر شما وکیل هستید و می‌خواهید هرکس در گوگل سرچ کرد «وکیل خوب در تهران» سایت شما در صفحه اول تا سوم گوگل لینک یک نشان داده شود، به این منظور می‌توانید از تبلیغات‌ گوگل استفاده کنید.

هر کسب و کاری که به دنبال افزایش فروش، افزایش ورودی مرتبط و با کیفیت، افزایش میزان تماس و لید است. به عبارتی اگر شما وب‌سایتی دارید که می‌خواهید مخاطبان هدفتان، بیشترین بازدید از آن را داشته باشند، با تبلیغ در گوگل می‌توانید به این هدف برسید.

کمتر از یک روز کاری پس از زمان خرید. پلتفرم تبلیغات گوگل، بسیار سریع و کارآمد است.

پلتفرم تبلیغات در گوگل با نام «گوگل ادز Google Ads» شناخته می‌شود که نام قدیمی‌تر آن «گوگل ادوردز» است.

ابتدا شما یکی از پلن‌های تبلیغ در گوگل افراک را تهیه می‌کنید. مثلا اگر پلن اقتصادی را انتخاب کنید، اکانت گوگل ادز شما 300 درهم شارژ دارد. پس از آن، هرکسی که روی تبلیغ شما کلیک کند، مبلغی از شارژ اکانت شما کم می‌شود. به عنوان مثال 0/05 درهم به ازای هر کلیک. پس از اتمام شارژ اکانت، باید درخواست شارژ مجدد داده و پس از آن ما اکانت شما را شارژ می‌کنیم.

این مبلغ بستگی به عوامل متعددی دارد. از جمله این عوامل می‌توان به میزان رقابت در کلمه کلیدی‌ای که انتخاب کرده‌اید، متوسط میزان جست و جوی ماهانه، حوزه فعالیت، ویژگی‌های مخاطبان و … اشاره کرد. میزان دقیق این هزینه، پس از ایجاد اکانت و کمپین تبلیغاتی شما مشخص می‌شود.
در صورت تمایل می‌توانید لیستی از کلمات کلیدی مورد نظر خود را به کارشناسان افراک بدهید تا پیش از ساخت کمپین‌ها، میزان تخمینی هزینه هر کلیک را به شما بگویند.

کاهش هزینه‌های گوگل ادز، نیازمند دانش تخصصی، آشنایی با تکنیک‌های این پلتفرم و تجربه است. ما در این زمینه به شما کمک می‌کنیم و هرچه در توان داریم به کار می‌گیریم تا هزینه تبلیغات شما را کاهش دهیم.

مواردی از قبیل حداکثر مبلغی که حاضرید برای هر کلیک هزینه کنید، حداکثر مبلغی که حاضرید روزانه خرج تبلیغات‌ در گوگل کنید و … همگی قابل تنظیم هستند. کارشناسان متخصص افراک، در این زمینه شما را راهنمایی می‌کنند.

این موضوع به اهداف و وب‌سایت شما و نوع تبلیغاتی که مدنظرتان است بستگی دارد. البته انتخاب پلن های بالاتر، به دلیل پرداخت کارمزد کمتر، مقرون به صرفه تر است. در این زمینه می‌توانید با ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنیم.

به صورت مستقیم تاثیری ندارد. هرچند تبلیغات در گوگل، بازدید از وب‌سایت شما را افزایش می‌دهد. این موضوع منجر به افزایش مخاطبان شما شده و در صورتی که مخاطبان جذب‌شده را از دست ندهید، بازدید آنها به ارتقاء جایگاه وب‌سایت شما در موتورهای جست‌وجو می‌انجامد.

خیر! افراک امکان دسترسی مستقیم به اکانت گوگل ادز را فراهم می‌کند. شما در هر لحظه می‌توانید مستقیما وضعیت تبلیغات خود را رصد کنید. علاوه بر این از طریق پنل کاربری افراک هم می توانید به اطلاعات اکانت گوگل ادز خود دسترسی داشته باشید.

گوگل کلیک‌های تقلبی و پشت سر هم را تشخیص می‌دهد و هزینه آن‌ها را در انتهای روز به حساب شما برمی‌گرداند. همچنین در این زمینه می توانید از تجربه کارشناسان افراک جهت اطمینان خاطر در این زمینه استفاده کنید.

تفاوت زیادی وجود ندارد. اما در انتخاب ارز حتما نوسانات ارزها را مدنظر قرار دهید.

ما درهم را توصیه می کنیم. چرا که نوسان این ارز نسبت به دلار طی سال های اخیر، ثابت بوده است.

خیر.

سیستم گوگل ادز به نحوی طراحی شده است تا همیشه برای تبلیغ دهندگان مقرون به صرفه باشد. اگر دلار گران شود، یا سود واحد شما بنا به هر دلیلی کاهش یابد، این برای رقبای شما هم به همین صورت خواهد بود. در صورتی که همه تبلیغ دهنده‌ها برای کلمه‌ای خاص، قیمت‌های پیشنهادی خود را کاهش دهند، قیمت‌های پیشنهادی گوگل هم برای آن کلمات کاهش خواهد یافت.

تبلیغات در صفحه نتایج جست‌وجوی گوگل بسیار هدفمند است و در این نوع تبلیغات در واقع شما به جست‌وجوی کاربران پاسخ می‌دهید. به عبارت دیگر تبلیغات گوگل همان چیزی است که مشتری به دنبال آن است. اما تبلیغات بنری در بسیاری از مواقع آزاردهنده هستند و معمولا CTR (نرخ کلیک) پایینی دارند.

این امکان به صورت مستقیم توسط گوگل تحریم شده است ولی تکنیک‌های خاصی برای دور زدن این تحریم وجود دارد که کارشناسان افراک در این زمینه کاملا مسلط هستند.

در همه سرویس‌های تبلیغ در گوگل افراک، مشتری به صورت مستقیم به اکانت گوگل ادز دسترسی دارد. شما می‌توانید همه اطلاعات مرتبط با تبلیغات‌تان را به صورت مستقیم از پنل گوگل ادز مشاهده کنید. پارامترهایی مانند تعداد کلیک‌ها، هزینه هر کلیک، عبارات جست‌وجو شده و بسیاری اطلاعات دیگر از طریق پنل گوگل ادز قابل مشاهده می‌باشد.

با دسترسی مستقیم به اکانت گوگل ادز که افراک در اختیار شما قرار می‌دهد، شما در لحظه می‌توانید گزارش ریز تبلیغات خود را ببینید.

اصولا خدمات و محصولاتی که طبق قوانین کشور و همچنین سیاست‌های گوگل نباشد را نمی‌توان تبلیغ کرد. وبسایت‌هایی مانند شرط‌بندی و پیش‌بینی و یا فروش پایان‌نامه و غیره به هیچ وجه امکان تبلیلغ در گوگل را ندارد. برای اطلاعات بیشتر می توانید از صفحه قوانین و مقررات وب سایت ما بازدید کنید.

گوگل به شرکت‌های مورد تأیید خود برای تبلیغات در گوگل، یک لوگو به‌عنوان گوگل پارتنر اهدا می‌کند. روی این لوگو می‌توان کلیک کرد. بسیاری از وب‌ سایت‌های ایرانی فقط لوگوی خالی را در سایت خود قرار می‌دهند که قابل کلیک نیست. این سایت‌ها متقلب هستند و توصیه می‌کنیم با آن‌ها کار نکنید.
برای پارتنر گوگل شدن باید امتحانات گوگل را به‌صورت آنلاین بگذرانید و هر سال این امتحانات را مجدداً بدهید تا تیم خود را به‌روز نگه دارید. از دیگر موارد لازم برای پارتنر گوگل شدن این است که باید حداقل ۱۰هزار دلار آمریکا در سه ماه آخر منتهی به زمانی که گوگل چک می‌کند از طریق حساب شما خرج شده باشد. این موضوع نشان می‌دهد که شما حساب فعالی برای مشتریان خود دارید.

در کمپین های مبتنی بر جست و جو (سرچ کمپین)، شما برای دیده‌شدن تبلیغ یا impression هیچ هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنید، بلکه  فقط برای هر کلیک هزینه پرداخت می‌کنید.

این موضوع به سیاست‌های گوگل بستگی دارد. گاهی تبلیغ در گوگل برای این دامنه‌ها هیچ مشکلی نداشته. اما اخیرا این موضوع از سمت گوگل با سخت‌گیری‌هایی مواجه شده است. به صورت کلی ما تبلیغ در گوگل برای دامنه‌های ir را توصیه نمی‌کنیم.

به صورت کاملا دقیق، خیر. اما راهکارهایی برای این موضوع وجود دارد که برای اطلاع از آنها و مشاوره در این زمینه می‌توانید با کارشناسان افراک در تماس باشید.

این موضوع کاملا به کلمات کلیدی شما و میزان هزینه‌ای که برای تبلیغات مدنظر دارید، بستگی دارد. ما همه تلاشمان را می‌کنیم و راهکارها و هزینه‌های موردنیاز برای ظاهر شدن در صفحه اول گوگل را به شما اطلاع می‌دهیم تا در صورت توافق، تبلیغ شما به بهترین جایگاهی که امکان‌پذیر است برسد.