آموزش استفاده از گوگل ترند در سئو سایت

آموزش استفاده از گوگل ترند در سئو سایت

Google Trends که در وب فارسی با گوگل ترندز یا گوگل ترند شناخته می‌شود، از بهترین ابزارهای حوزه سئو و بازاریابی محتوا است. اگر بخواهیم خیلی کوتاه به پرسش گوگل ترند چیست پاسخ دهیم ، باید بگوییم که با استفاده از این ابزار می‌توانید به راحتی متوجه شوید که افراد در وب به دنبال چه چیزی هستند و کدام عبارات بیشترین میزان جست‌وجو را به خود اختصاص داده‌اند. در این مقاله بخوانید که گوگل ترند چیست و چه نقشی در بهبود سئو سایت می‌تواند ایفا کند.  با افراک همراه باشید.

استراتژی‌های استفاده از گوگل ترند

۱. درباره حجم کلمات کلیدی اطلاعات کسب کنید

با استفاده از گوگل ترند Google Trends می‌توانید به صورت نموداری کلمات کلیدی را مقایسه کنید. هرچند میزان دقیق حجم کلمات کلیدی نشان داده نمی‌شود اما با این ابزار می‌توانید میزان نسبی آن را بررسی کنید.

گوگل ترند چیست : با استفاده از گوگل ترندز می‌توانید حجم کلمات کلیدی را بررسی و مقایسه کنید

۲. استراتژی بازاریابی محتوایی خود را بهبود دهید

گوگل ترند می‌تواند میزان محبوبیت یک کلمه کلیدی را در بازه‌های زمانی کوتاه‌مدت و بلندمدت ببینید و برای استفاده از آنها در بازاریابی محتوایی خود تصمیم بگیرید. اگر روند استفاده از یک کلمه کلیدی صعودی است، تمرکز بیشتری برای استفاده از آن داشته باشید و اگر نزولی است، از کلمات محبوب‌تری استفاده کنید.

۳. تقویم محتوایی خود را تنظیم کنید

با استفاده از Google Trends می‌توانید میزان استفاده از کلمات کلیدی در روزهای مختلف را بفهمید. به عنوان مثال نتایج این پلتفرم نشان می‌دهد کلمات کلیدی شامل «چگونه» در آخر هفته‌ها بیشتر استفاده می‌شود؛ احتمالا به دلیل این که افراد در آخر هفته بیشتر به پژوهش و تکمیل اطلاعات خود می‌پردازند. اما کلمات کلیدی «در اطراف من» در زمان‌هایی مثل پنجشنبه شب‌ها بیشتر استفاده می‌شود. احتمالا به این دلیل که افراد این زمان خود را معمولا به گشت‌وگذار و تفریح می‌گذرانند و به دنبال مکان‌هایی مانند رستوران در اطراف خود هستند.

۴. کلمات کلیدی را در دسته‌بندی‌ مدنظر خود بررسی کنید

گوگل ترند به شما اجازه می‌دهد کلمات کلیدی را در دسته‌بندی‌های گوناگون بررسی کنید. به عنوان مثال عملکرد و میزان استفاده کلمه کلیدی «چگونه» را در حوزه اتومبیل و وسایل نقلیه ببینید

۵. کلمات کلیدی را بر اساس مکان جغرافیایی بررسی کنید

در گوگل ترند شما می‌توانید کلمات کلیدی را بر حسب عملکرد در مکان‌های جغرافیایی مختلف ببینید. از این امکان استفاده کنید و اگر استراتژی محتوایی شما وابسته به مکان جغرافیایی است، آن را بر این اساس بهبود دهید.

۶. از کلمات کلیدی بالارونده مطلع شوید

در گوگل ترند می‌توانید از کلمات کلیدی که میزان ترافیک آنها رو به افزایش است، مطلع شوید و آنها را در استراتژی محتوایی آینده خود در نظر بگیرید.

گوگل ترند چیست : در گوگل ترندز می‌توانید از کلمات کلیدی که میزان ترافیک آنها رو به افزایش است، مطلع شوید

کلام آخر

آگاهی از رفتار کاربران در جست‌وجوهای گوگل می‌تواند مزیت‌های بسیاری برای شما داشته باشد. با استفاده از گوگل ترند می‌توانید از کلمات کلیدی محبوب و به اصطلاح ترند مطلع شوید و از این اطلاعات در جذب کاربران و افزایش ترافیک سایت خود کمک بگیرید.

اگر در خصوص استفاده از گوگل ترندز و یا بهبود استراتژی محتوایی نیاز به مشاوره یا کسب اطلاعات بیشتر دارید، می‌توانید با افراک در تماس باشید یا کامنت بگذارید تا در سریع‌ترین زمان به شما پاسخ دهیم.

آموزش استفاده از گوگل ترند در سئو سایت
Google Trends که در وب فارسی با گوگل ترندز یا گوگل ترند شناخته می‌شود، از بهترین ابزارهای حوزه...
5 از 1 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید