کتابچه معرفی لندینگ‌پیج مناسب برای‌ هر‌ کمپین
دانلود

گوگل ترند چیست؟ انتخاب بهترین کلمات کلیدی با گوگل ترندز

گوگل ترند چیست؟ انتخاب بهترین کلمات کلیدی با گوگل ترندز

اگر بخواهیم خیلی کوتاه به سؤال گوگل ترند چیست پاسخ دهیم، باید بگوییم که با استفاده از این ابزار می‌توانید به راحتی متوجه شوید که افراد در وب به دنبال چه چیزی هستند و کدام عبارات بیشترین میزان جست و جو را به خود اختصاص داده‌اند. البته ابزار دیگری مانند الکسا ، گوگل آنالیتیکس و کیورد پلنر keyword planner نیز نقش مؤثری در پیدا کردن کلمات کلیدی دارند، اما گوگل ترندز Google Trends نیز بی‌تأثیر نیست.

آیا شما نیز تا کنون متوجه شده‌اید که روند جستجوی افراد در موتور جستجوی گوگل و بینگ تغییر کرده است؟ آیا شما می‌دانید که در طول 12 ماه گذشته کدام عبارات بیشترین میزان جستجو را در کشور شما به خود اختصاص داده‌اند؟ اگر به دنبال پاسخ سؤالات این چنینی هستید، بهتر است که در این مقاله همراه ما باشید تا شما را با ابزاری به نام گوگل ترند آشنا کنیم.

مطلب مرتبط: ۱۰ مورد از بهترین ابزار های سئو

گوگل ترند چیست؟

گوگل ترندز ابزاری است که از سال 2004 تا کنون فعالیت خود را در تعیین روند جستجوی مردم در گوگل آغاز کرده است. استفاده از این ابزار بسیار ساده است و در بیشتر موارد دید بسیار خوبی در رابطه با تعیین کلمه کلیدی برای تبلیغات گوگل ادز یا سئو سایت در اختیار شما قرار می‌دهد.

مهم‌ترین قابلیتی که این ابزار در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد این است که میزان جستجوی فصلی کلمات را در برهه‌های مختلف زمانی تعیین می‌کند. به عنوان مثال کلمه کلیدی خرید پالتو را در نظر بگیرید. مسلماً این کلمه در پاییز و زمستان بیشترین جستجو را به خود اختصاص می‌دهد. پس اگر در بهار و تابستان تبلیغات کلیکی را چه در گوگل ادز و چه در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام انجام دهید، نباید انتظار بازخورد چندان مناسبی را داشته باشید.

گوگل ترند چیست

قابلیت‌های گوگل ترندز چیست؟

یکی از مهم‌ترین امکانات گوگل ترند این است که با استفاده از آن می‌توانید مقایسه‌ای بین کلمات کلیدی انجام دهید و در نتیجه میزان محبوبیت هر یک را بررسی کنید. علاوه بر این با استفاده از این ابزار شما می‌توانید میزان محبوبیت کلمات را بر اساس موقعیت جغرافیایی و زمانی بسنجید. به عنوان مثال، خرید کولر گازی در مناطق جنوبی و شمالی کشور مسلماً جستجوی بیشتری به خود اختصاص می‌دهد تا مناطق مرکزی. در سال 2008 گوگل محصول دیگری به نام Google Insights for Search معرفی کرد که نتایج را بر اساس مناطق خاص جغرافیایی دسته‌بندی می‌کند.

به طور کلی برخی از مهمترین قابلیت های گوگل ترندز عبارتند از:

  • ارزیابی جهانی: گوگل ترندز برای بیش از ۱۰۰ کشور در دسترس است و می تواند تغییرات روزانه برای کلمات کلیدی در کشور مورد نظرتان را بررسی کند.
  • بررسی کلمات کلیدی: این ابزار به شما امکان بررسی ترافیک مربوط به کلمات کلیدی مختلف را در یک نمودار محوری زمانی می دهد.
  • مقایسه چند کلمه کلیدی: با استفاده از گوگل ترندز می توانید موارد مختلف را با یکدیگر مقایسه کنید و به صورت نمودار منحنی با رنگ های مختلف، نتیجه را بررسی کنید
  • تحلیل رفتار کاربران: گوگل ترندز به شما امکان می دهد تا الگوهای رفتار کاربران را در نواحی مختلف جهان تحلیل کنید.
  • پیش بینی ترند گوگل: با استفاده از گوگل ترندز و با بررسی رفتار کاربران، می توانید به صورت احتمالی پیش بینی کنید که در آینده کدام کلمات کلیدی بیشترین ترافیک را خواهند داشت و از رقبا پیشی بگیرید.
  • ترند گوگل امروز: شما توسط گوگل ترندز میتوانید به داده مربوط به بیشترین سرچ گوگل امروز دست پیدا کنید که این موضوع مهم و جالب برای سئوکاران است.

به جای گوگل ترندز از چه ابزاری می‌توان استفاده کرد؟

برخلاف گوگل ترندز با استفاده از Keyword Tool می‌توانید در حوزه کلمه‌ای که مدنظر دارید، هزاران پیشنهاد دیگر نیز دریافت کنید. علاوه بر این با استفاده از نسخه Keyword Tool Pro می‌توانید از داده‌های بیشتری برای انتخاب برترین کلمه کلیدی استفاده کنید. با استفاده از این ابزار می‌توانید یک گزارش ماهیانه دریافت کنید، تا ببینید میزان جستجوی افراد در طول 1 ماه و یا 1 سال چگونه تغییر کرده است.

امروزه از ابزار کیورد در 200 کشور مختلف در سطح جهان توسط افرادی که در حوزه بازاریابی آنلاین در حال فعالیت هستند، استفاده می‌شود. چرا که با استفاده از این ابزار سئو می‌توانند بهترین استراتژی را جهت پیشبرد اهداف تبلیغات گوگلی تدوین نمایند. چرا که افزایش ترافیک با انتخاب کلمه کلیدی بهینه شده به راحتی امکان پذیر است.

شما می‌توانید با استفاده از تخصص گروه افراک در زمینه تبلیغات گوگل ارزان و کلیکی در انواع شبکه‌های اجتماعی مانند لینکدین، یوتیوب، pinterest و … از تمامی ابزار موجود مانند گوگل ترند به گونه‌ای استفاده کنید، که با کمترین هزینه بهترین بازخورد را دریافت کنید.

گوگل ترند چیست؟ انتخاب بهترین کلمات کلیدی با گوگل ترندز
اگر بخواهیم خیلی کوتاه به سؤال گوگل ترند چیست پاسخ دهیم، باید بگوییم که با استفاده از این...
5 از 2 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید