کتابچه راهنمای طراحی کاور ویدیوهای یوتیوب
دانلود

تبلیغ در توییتر چیست؟

تبلیغ در توییتر چیست؟

پیشرفت روز به روز دنیای تکنولوژی باعث شده که دامنه تبلیغات هم وسیع تر گردد؛ توییتر انتخاب مناسبی برای جذب کاربر است. حال تبلیغ در توییتر چیست؟ در این مطلب با تبلیغ در توییتر به صورت کامل آشنا خواهیم شد. با افراک همراه باشید.

تبلیغ در توییتر چیست؟

کمپین تبلیغ در توییتر یکی از مناسب ترین کمپین های تبلیغات در شبکه های اجتماعی است. تبلیغ در توییتر شامل سه نوع است:

  • ترندهای تبلیغاتی: ترندهای تبلیغاتی در بالای تمامی موضوعات توییتر قرار می‌گیرند و داغ‌ترین بحث‌های توییتر را نشان می‌دهند.
  • تبلیغات اکانت‌ها: توییتر به کاربران افرادی را پیشنهاد می‌کند که دنبال کنند، تبلیغ اکانت ها باعث می‌شود که در بالای نتایج جستجو قرار بگیرند و روشی برای جذب دنبال کننده های بیشتر است.
  • توییت های تبلیغی: این مورد خیلی پر طرفدار است. آن‌ها در بالای نتایج جستجو برای موضوعات مرتبط قرار می‌گیرد و پس از دنبال کردن آن توسط کاربر در بالای تایملاین ظاهر می‌شوند.
تبلیغ در توییتر چیست

انواع قالب توییت های تبلیغاتی

توییت های تبلیغاتی قالبی از پیش تعیین شده دارند که باید مطابق با آن ها تبلیغات خود را آماده کنید:

  • محتوای متن: توییت شما باید حداکثر ۲۸۰ کارکتر باشد.
  • محتوای ویدیویی: این فرم شامل ارسال ویدیو در توییتر است.
  • محتوای تصویری: شامل ارسال تصاویر مختلف است.

نحوه تبلیغ در توییتر

برای تبلیغات در توییتر، اولین کاری که لازم است انجام بدهید، ساخت حساب کاربری در توییتر است. پس از ساخت حساب به آدرس ads.Twitter.com مراجعه کنید؛ تاریخ و کشور خود را انتخاب کرده و به Twitter Ads Manager متصل شوید. حال می توانید کمپین های تبلیغاتی خود را آنالیز کنید. البته قبل از ساخت کمپین تبلیغاتی، هدف تبلیغ خود را مشخص کنید.

مطلب مرتبط
در مطلب “انواع تبلیغ در توییتر” هر یک از قالب های تبلیغاتی به صورت کامل توضیح داده شده است. برای اطلاع بیشتر از جایگاه های تبلیغاتی توییتر پیشنهاد می‌کنیم مطلب مورد نظر را مطالعه فرمایید.

انواع تبلیغ در توییتر

توییت های پروموت شده

توییت های پروموت شده تفاوت زیادی با توییت های معمولی ندارند؛ تنها تفاوت توییت های پروموت شده با توییت های معمولی در این است که تبلیغ کننده برای اینکه محتوای خود را به افرادی که او را دنبال نکرده اند، نشان دهد مقداری پول پرداخت می کند. بنابراین می توان مثل توییت های معمولی، با آن ها برخورد کرد. اما این توییت ها را معمولا به عنوان تبلیغ می شناسند چرا که همیشه عبارت “Promoted” در گوشه پایین سمت چپ نوشته می شود.

حساب کاربری پروموت شده

در این نوع از تبلیغ در توییتر شما می توانید به جای تبلیغ یک توییت کل حساب کاربری خود را تبلیغ کنید. این نوع از تبلیغ برای افرادی که تاکنون برند شما را دنبال نکرده اند نشان داده می شود. بنابراین اکانت تبلیغ شده دقیقا برای افرادی که دنبال کننده بالقوه شما هستند به نمایش در می آید. به علاوه، در بخش “پیشنهاد افراد برای دنبال کردن” و نتایج جستجو این آگاهی نشان داده می شود. هنگامی که حساب کاربری خود را تبلیغ می کنید، در کنار برچسب “Promoted” برای اینکه مشخص شود پست تبلیغی است، یک دکمه “Follow” نیز وجود دارد.

ترندهای پروموت شده

ترند های پروموت شده یکی دیگر از انواع تبلیغات در توییتر به حساب می آیند. در سمت راست صفحه یک لیست تقریبا طولانی وجود دارد که عنوان های پر طرفدار یا اصطلاحا ترند شده در آن نوشته شده اند. در این لیست محبوب ترین عنوان ها و هشتگ هایی که در حال حاضر ارائه می شود نوشته شده است. در زیر این عنوان ها ترند هایی که پروموت شده اند، دارای بر چسب “Promoted” هستند. در واقع این ترند ها برای مخاطبانی که هدف گذاری کرده اید نمایش داده می شود. کاربران معمولا این ترند ها را با وجود داشتن برچسب تبلیغ، دنبال می کنند که به معنای استقبال از آن ها است.

تبلیغات خودکار

اگر برای تبلیغات در توییتر تازه وارد هستید و نمیدانید چه میزان هزینه کنید و یا زمان محدودی دارید، می توانید ازPromote Modeاستفاده کنید. با استفاده از این قابلیت این امکان را دارید تا مطابق روند همیشگی خود توییت بگذارید و در نهایت توییت ها و پروفایل برند شما به صورت خودکار تبلیغ خواهند شد. نام این نوع تبلیغات در توییتر always on advertising solution می باشد. 10 توییت اول شما به طور روزانه و به صورت خودکار به کمپین پروموشن خودکار اضافه خواهد شد و مخاطبان مشخص شده هدف گذاری می شوند. همچنین حساب کاربری شما در حالت “Promote Mode” تبلیغ می شود. بنابراین اگر از این نوع تبلیغ خودکار استفاده کنید دیگر نیازی نیست که زمان بگذارید و جداگانه روی تبلیغات خود در توییتر کار کنید و بدین ترتیب کار شما بسیار آسان خواهد شد.

تبلیغ در توییتر چیست

هزینه تبلیغات در توییتر

برای تبلیغ در توییتر هیچ حداقل بودجه ای وجود ندارد و هزینه آن کاملا بستگی به خودتان دارد، شما به میزانی که هزینه کرده اید خدمات دریافت می کنید مهم نیست این هزینه چقدر باشد. بودجه ای که تنظیم می کنید، کل مبلغی است که شما مایل به پرداخت آن هستید. شما به راحتی می توانید تبلیغات توییتری خود را به افراک سپرده و پس از رسیدن به هدف کمپینتان هزینه را پرداخت کنید.

کلام آخر – تبلیغ در توییتر چیست؟

با توجه به اینکه مطالب در توییت به سرعت در معرض دید قرار می گیرند، تبلیغ در توییتر انتخاب بسیار مناسبی است. یکی از مزیت های تبلیغات در توییتر، امکان پرداخت هزینه بعد از رسیدن به هدف است، آژانس تبلیغات آنلاین افراک به صورت رایگان پاسخگوی تمامی سوالات شما در زمینه تبلیغات در سوشال مدیا است.

تبلیغ در توییتر چیست؟
پیشرفت روز به روز دنیای تکنولوژی باعث شده که دامنه تبلیغات هم وسیع تر گردد؛ توییتر انتخاب مناسبی...
5 از 1 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید