کتابچه معرفی لندینگ‌پیج مناسب برای‌ هر‌ کمپین
دانلود

روش های تبلیغات موثر در اینستاگرام

روش های تبلیغات موثر در اینستاگرام

حدود 10 سال پیش، محبوب‌ترین شبکه اجتماعی در میان ایرانیان، با وجود فیلتر بودنش فیس‌بوک بود. اما این روزها این شبکه جای خود را به اینستاگرام داده است. هرچند که ساختارهای اصلی اینستاگرام شباهت زیادی به فیس‌بوک دارد، اما برای بسیاری از افراد تبلیغ در اینستاگرام ساده‌تر به نظر می‌رسد. با وجود رقابتی که در شیوه‌های مختلف بازاریابی آنلاین وجود دارد، جلب اعتماد و نظر کاربر کار مشکلی به نظر می‌رسد. در ادامه به معرفی تکنیک‌هایی می‌پردازیم که با استفاده از آن‌ها می‌توانید تبلیغات موثر در اینستاگرام داشته باشید.

اینستاگرام در ابتدا تنها با هدف اشتراک‌گذاری عکس‌های خانوادگی با دوستان ایجاد شد. اما کمی بعد شیوه استفاده از این پلتفرم کمی تغییر کرد به‌گونه‌ای که بسیاری از افراد از آن برای معرفی برند و راه‌اندازی کسب‌وکار استفاده کردند. همین مسئله باعث شد که الگوریتم‌های نمایش پست این شبکه اجتماعی پیشرفت کنند و در نتیجه شرایط را برای رقابت برندهای مختلف مشکل‌تر کند. با این وجود جایی برای نگرانی نیست چرا که در ادامه به معرفی روش های تبلیغات در اینستاگرام می‌پردازیم که پیاده‌سازی آن‌ها موجب می‌شوند.

چگونه می‌توان تبلیغات موثر در اینستاگرام داشت؟

برقراری ارتباط با کاربر از طریق استیکرهای استوری اینستاگرام

برخلاف بسیاری از افرادی که در حوزه دیجیتال مارکتینگ کار می‌کنند، برقراری ارتباط با کاربر در اینستاگرام چیزی فراتر از دریافت لایک و کامنت بیشمار است. شما می‌توانید با استفاده از سایر قابلیت‌های اینستاگرام مانند استوری ، IGTV ، هشتک و … ارتباط مؤثری با کاربران و فالوورهایتان ایجاد کنید. بنابراین به جای اینکه فقط به دنبال افزایش و خرید فالوور باشید، سعی کنید با همان تعدادی که هستند بهترین ارتباط را برقرار کنید.

استوری اینستاگرام یکی از بهترین قابلیت‌های این شبکه اجتماعی است چراکه روزانه بیش از 400 میلیون استوری توسط کاربران در این شبکه

پست می‌شود. بنابراین با استفاده از استوری می‌توانید تبلیغات موثر در اینستاگرام داشته باشید چراکه می‌توانید ارتباط بهتری با کاربران برقرار کنید. سعی کنید از استیکرهایی استفاده کنید که کاربران را به چت کردن با شما تشویق می‌کنند. به این ترتیب می‌توانید از نیاز و نظرشان آگاهی پیدا کرده و دقیقاً چیزی را در اختیارشان قرار دهید که نیاز دارند. برخی از مهم‌ترین این استیکرها عبارت هستند از :

استیکر سؤال

یکی از بهترین استیکی‌های Instagram، استیکر Ask Me Anything است. چرا که با استفاده از این استیکر این احساس را در کاربر ایجاد می‌کنید که بدون محدودیت می‌تواند با شما در ارتباط باشد. بنابراین اگر به دنبال معرفی برند و شناساندن ویژگی‌های خود به کاربرانتان هستید، حتماً از این استیکر استفاده کنید. علاوه بر این اگر به دنبال راه‌اندازی بخش یا محصول جدیدی هستید با استفاده از این استیکر نظر کاربرانتان را جویا شوید. در این صورت شانس موفقیتتان را بیشتر کرده‌اید.

روش های تبلیغات موثر در اینستاگرام

استیکر نظرسنجی و رأی‌گیری

برای داشتن تبلیغات موثر در اینستاگرام بهتر است که ابتدا نیاز کاربر را بشناسید بعد محصول و یا خدمتتان را که رفع کننده نیازش است را از طریق تبلیغ به وی معرفی کنید. پس اگر نظر کاربرانتان برای شما اهمیت دارد، با استفاده از این استیکر، نظرشان را در مورد موضوعات مختلف مانند رنگ مورد علاقه‌شان جویا شوید.

استفاده از کپشن های طولانی برای داشتن تبلیغات موثر در اینستاگرام

فراموش نکنید که تبلیغ شما چه به صورت استوری، چه ویدئویی و چه عکس باشد، نمی‌تواند پاسخ تمام سؤالات کاربران را بدهد. علاوه بر این، در تبلیغات اینستاگرام از صفحه فرود یا لندینگ پیج برای ارائه اطلاعات بیشتر استفاده نمی‌شود. پس تنها بخشی که می‌توانید از طریق آن به سؤالات کاربر پاسخ دهید، کپشن یا قسمت توضیحات پست است.

بنابراین با استفاده از 2200 کاراکتری که در اختیار دارید، سعی کنید زمان استقرار کاربر در پستتان را زیاد کنید. در این حالت است که می‌توانید برای الگوریتم‌های اینستاگرام سیگنال مثبت ارسال کرده و ارزشمندی پست یا تبلیغاتتان را به آن ثابت کنید. پس از نگارشی جذاب و گویا برای کپشن هایتان استفاده نمایید.

بهینه‌سازی پست ساده‌ترین روش جهت تبلیغات موثر در اینستاگرام

تبلیغ در اینستاگرام مشابه با تبلیغات گوگلی امکانات متنوعی دارد که به کارگیری درست از همه آن‌ها منجر به کاهش هزینه‌ها و افزایش تأثیر تبلیغ می‌شود. به عنوان مثال استفاده از استیکر های مختلف، تعیین موقعیت جغرافیایی و اضافه نمودن هشتک‌های مرتبط از جمله کارهایی است که می‌توانید برای داشتن تبلیغات موثر در اینستاگرام می‌توانید انجام دهید. با استفاده از موقعیت جغرافیایی و هشتک می‌توانید اطمینان حاصل کنید که تبلیغ شما انحصاراً در اختیار افرادی قرار می‌گیرد که به نوعی مخاطب هدف شما هستند. بنابراین با استفاده از این المان‌ها، عمر ماندگاری تبلیغتان را در صفحه فید بیشتر و بیشتر کنید.

همراهان عزیز، در این مقاله به معرفی برخی از روش های تبلیغات موثر در اینستاگرام پرداختیم. برای آگاهی از سایر نکات، در مقالات بعدی همراه ما باشید.

امتیازی ثبت نشده است

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید