کتابچه معرفی لندینگ‌پیج مناسب برای‌ هر‌ کمپین
دانلود

تگ خرید اینستاگرام چیست؟ | نحوه فعال‌سازی Tag Product

تگ خرید اینستاگرام چیست؟ | نحوه فعال‌سازی Tag Product

زمانی که اینستاگرام فعالیتش را به عنوان یک شبکه اجتماعی آغاز کرد، هدف اصلی اشتراک‌گذاری عکس و فیلم از لحظه‌های خاطره‌انگیز با دوستان و آشنایان بود. بعد از مدتی بسیاری از افراد از این پلتفرم برای معرفی برند و کسب‌وکارشان استفاده کردند. که البته تأثیر زیادی در افزایش میزان فروش و درآمدشان داشت. چرا که بدون هیچ هزینه‌ای می‌توانستند صفحه کاربری‌شان را ایجاد کرده و محصولات خود را به فروش برسانند. همین مسئله باعث شد که اینستاگرام به قابلیت‌هایش اضافه کرده و امکان خرید مستقیم را به پست‌هایش اضافه کند. و محیط مناسبی برای تبلیغ در اینستاگرام است. بنابراین اگر شما هم می‌خواهید از ویژگی تگ خرید اینستاگرام اطلاعات لازم را کسب کنید، در این مقاله همراه ما باشید.

تگ خرید اینستاگرام چیست؟

همان طور که در ابتدای مقاله بیان کردیم، روز به روز به تعداد کسب‌وکارهای موجود در اینستاگرام اضافه می‌شود. همین مسئله موجب افزایش تقاضای کاربران شده، چرا که همراه با گوگل از این پلتفرم نیز برای خرید اینترنتی‌شان استفاده می‌کنند. به همین دلیل اینستاگرام به فکر ارائه قابلیت‌های جدید افتاد، تا با استفاده از آن خرید با اینستاگرام به‌راحتی قابل انجام باشد. بنابراین اگر شما صاحب یک کسب‌وکار بزرگ هستید، بهتر است که از این ویژگی اینستاگرام که در حال حاضر در 46 کشور دنیا، از جمله ایران قابل استفاده است، بهره‌مند شوید.

تگ خرید اینستاگرام

نحوه فعال‌سازی Tag Product تگ خرید اینستاگرام

برای این که بتوانید از این قابلیت در صفحه کاربری اینستاگرام خود استفاده کنید، باید مراحل زیر را دنبال کنید :

  • قبل از هر چیز باید اطمینان حاصل کنید که برنامه Instagram شما به روز است. (در غیر این صورت با استفاده از فروشگاه برنامه‌ای که دارید، حتماً آن را به‌روزرسانی کنید.)
  • صفحه کاربری اینستاگرامتان را به حالت تجاری یا Business تغییر دهید.
  • کشور مورد نظر را انتخاب کنید. (زمانی که این قابلیت به Instagram اضافه شد، تنها 9 کشور قادر به استفاده از آن بودند. در حالی که اکنون حدود 46 کشور در سطح جهان از مزایای آن بهره می‌برند.)
  • کالای فیزیکی‌ای را برای فروش قرار دهید که مطابق با قوانین اینستاگرام است.
  • کاتالوگ محصولاتتان را از طریق شبکه اجتماعی فیس‌بوک ایجاد کنید.
  • بین 1 الی 5 روز کاری منتظر باشید تا از سوی این شبکه مورد تائید قرار گیرید.

مزایای استفاده از تگ خرید اینستاگرام

قبل از اینکه قابلیت تگ خرید اینستاگرام فعال شود، تنها روشی که شما می‌توانستید کالایی را از طریق صفحه کاربری اینستاگرام به فروش برسانید، قرار دادن لینک آن در استوری بود. که البته شرط لازم برای استفاده از این قابلیت، داشتن بیش از 10 کا فالوور است. قطعاً می‌دانید که رسیدن به این تعداد فالوور به صورت ارگانیک زمان زیادی می‌برد. از طرف دیگر گشتن در میان استوری های مختلف برای کاربر کار چندان لذت بخشی نیست. به همین دلیل بهتر است که به دنبال قابلیت‌های جدید و بهتر رفت. مانند تگ خرید اینستاگرام.

با استفاده از این قابلیت جدید، نیازی نیست که یک کسب‌وکار بزرگ باشید، می‌توانید از این ویژگی استفاده کرده و تنها با یک کلیک کالای خود را به فروش برسانید.

با استفاده از این قابلیت می‌توانید بخشی به نام shop در صفحه کاربری‌تان ایجاد کنید. بعد از این که 9 پست با تگ خرید به صفحه‌تان اضافه کردید، همه آن‌ها را از طریق این پنجره مشاهده نمایید.

تگ خرید اینستاگرام

در حال حاضر افراد با استفاده از گزینه تگ خرید اینستاگرام به صفحه فرودی انتقال داده می‌شوند. که در آن قسمت با استفاده از گزینه‌های فراخوانی که در نظر گرفته شده است، می‌توانند مراحل خریدشان را تکمیل کنند.

در آینده اینستاگرام قابلیتی به این پست‌ها اضافه خواهد کرد، که با استفاده از آن کاربران می‌توانند بدون انتقال به لندینگ پیج و ترک اینستاگرام پرداخت و خریدشان را انجام دهند.

مهم‌ترین نکاتی که در رابطه با تگ خرید اینستاگرام باید بدانید
  • بعد از این که اکانت شما مورد تائید قرار گرفت می‌توانید به تمام پست‌های قبلی که داشتید، گزینه خرید را اضافه نمایید.
  • توجه داشته باشید که مراحل تائید هویت را به درستی طی کرده و هر آنچه که نیاز است را به درستی آپلود نمایید.
  • برای پست‌های فروشگاهی نمی‌توانید از حالت اسپانسری تبلیغات instagram استفاده کنید.

اگر شما هم کالایی برای فروش دارید، بهتر است که همین‌الان تگ خرید اینستاگرام را به پست‌هایتان اضافه کنید. اگر نمی‌دانید که فعال‌سازی آن را چگونه انجام دهید و یا در انجام این کار به مشکل خورده‌اید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود در سایت با ما در ارتباط باشید.

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید