مهمترین نکات بازاریابی شبکه اجتماعی که باید بدانید! : قسمت دوم

مهمترین نکات بازاریابی شبکه اجتماعی که باید بدانید! : قسمت دوم

در مقاله‌ای که در قسمت اول تحت عنوان مهمترین نکات بازاریابی شبکه اجتماعی برای شما عزیزان آماده کردیم، به این نکته اشاره کردیم که تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی نظیر لینکدین، یوتیوب، اینستاگرام و …. درست به اندازه تبلیغ در گوگل ادز و بینگ حائز اهیمت است. چرا که اگر به درستی انجام نشود اثر چندان مساعدی در معرفی برند و افزایش فروش شما نخواهد داشت. به همین دلیل در این مقاله به معرفی سایر نکاتی می‌پردازیم که برای موفقیت شما در رسانه‌های اجتماعی از اهمیت زیادی برخوردار هستند.

مهمترین نکات بازاریابی شبکه اجتماعی

انتخاب بهترین متن تبلیغاتی

اگر تاکنون از استراتژی بازاریابی در موتورهای جستجو نظیر گوگل و بینگ استفاده کرده باشید، قطعا متوجه این مسئله شده‌اید که برای اثربخشی تبلیغات باید پارامترهای زیادی را مدنظر داشته باشید. یکی از مهمترین فاکتورهایی که در کاهش هزینه تبلیغات و همچنین بازده آن تأثیر زیادی دارد، نمره کیفی یا Quality Score است. جالب است بدانید که در شبکه‌های اجتماعی نیز هم‌چین فاکتوری با نام امتیاز ارتباط یا Relevance Score داریم. برای بالا بردن این امتیاز و به عبارت دیگر دریافت بیشترین کلیک از طریق تبلیغ انجام شده، مهمترین چیزی که باید به خاطر داشته باشید، متن اصلی است که برای تبلیغ در نظر گرفته‌اید. بنابراین اگر متنی که برای تبلیغات کلیکی در نظر گرفته‌اید را عیناً در تبلیغ شبکه اجتماعی استفاده کنید، شانس افزایش نرخ تبدیل تبلیغ را افزایش داده‌اید.

مهمترین نکات بازاریابی شبکه اجتماعی

دسته‌بندی مخاطبین هدف

همانطور که در قسمت قبل اشاره کردیم، اثربخشی تبلیغات شما به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد که هریک از آنها به نوعی روی یکدیگر اثر دارند! بنابراین تبلیغات مؤثر را باید مانند تار عنکبوتی تنیده به هم در نظر بگیرید. اگر می خواهید تبلیغات شما منسجم و هدفمند باشد، تمام گره‌ها باید محکم و به‌جا زده شوند. قطعا زمانی که شما از بازاریابی آنلاین استفاده می کنید، می خواهید میزان ارتباط با مشتریان و کاربران را افزایش دهید. با انجام این کار می توانید مشتریان احتمالی، مشتریان بالقوه و مشتریان بالفعل را از یکدیگر جدا کرده و برای هر یک استراتژی خاصی در نظر بگیرید.

توجه : اگر تبلیغات اینستاگرام یا لینکدین را انتخاب می کنید، با استفاده از داده های وسیعی که این پلتفرم ها از کاربرانشان دارند، به راحتی می توانید مخاطبین را بر اساس الگوی رفتار و علاقه‌مندی که دارند، در دسته‌های مختلف قرار دهید.

بخش بندی کردن مخاطبین هدف

علاوه بر این که می توانید مخاطبین هدف را در دسته‌های مختلف قرار دهید،می توانید افراد هر دسته را باز بر اساس ویژگی که دارند در دسته‌های مختلف قرار دهید. به عنوان مثال تعیین کنید که مخاطب هدف شما در چه موقعیت جغرافیایی، چه سنی، چه شغلی و … قرار دارد. با در نظر داشتن این نکته به عنوان یکی از مهمترین نکات بازاریابی شبکه اجتماعی می توانید با کمترین هزینه بهترین نتیجه را دریافت کنید. (برای دستیابی به این اطلاعات علاوه بر اینکه می توانید از داده های شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید، بلکه می توانید در فرم ثبت‌نام سایت، از کاربران بخواهید برخی از اطلاعات موردنیازتان را وارد نمایند.)

بررسی نحوه عملکرد تبلیغات شبکه اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی برای اینکه کاربران فعلی خود را راضی نگهدارند و افراد بیشتری را به سمت خود جذب کنند، هرروز به قابلیت‌هایشان اضافه می‌کنند. علاوه بر این، شما در میدان راقبت تنها نیستید. به همین دلیل باید از جدیدترین تغییرات اطلاعات کافی داشته باشید تا بتوانید فاکتورهای مختلف کمپینتان را به روز نگهدارید. پس این نکته را به عنوان مهمترین نکات بازاریابی شبکه اجتماعی به خاطر داشته باشید که : در دنیای امروز، استفاده از تکنیک‌های دیروز را فراموش کنید.

مهمترین نکات بازاریابی شبکه اجتماعی

 

توجه به نیاز بازار

با وجود اینکه تبلیغات کلیکی در بسیاری از موارد و برای اکثر کسب‌وکارها مفید هستند، اما استفاده از آنها برای تبلیغ خدمت و یا محصولی که بازار به آن نیاز نداشته و یا شناخت درستی از آن ندارد توصیه نمی‌شود. در رابطه با شبکه‌های اجتماعی نیز داستان به همین قرار است. یکی از مهمترین نکات بازاریابی شبکه اجتماعی که باید به خاطر داشته باشید این است که بازار به چه خدمت و کالایی نیاز دارد. هرچقدر که کالای شما مثمر ثمر و منحصربه‌فرد باشد اگر بازار به آن نیازی نداشته باشد قطعا تبلیغات شبکه‌های اجتماعی تغییری در میزان فروش شما نخواهد داشت.

همراهان عزیز موارد زیادی را می توان به عنوان مهمترین نکات بازاریابی شبکه اجتماعی در نظر گرفت. منتهی در این 2 مقاله ما تنها به معرفی مواردی اکتفا کردیم که با در نظر داشتن آن‌ها نیز می توانید بازده تبی لغاتی‌تان را افزایش دهید. بنابراین اگر برای تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی به مشاوره نیاز دارید، از طریق شماره های موجود در سایت با ما در ارتباط باشید.

امتیازی ثبت نشده است

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید