اصول طراحی صفحه فرود یا لندینگ پیج

اصول طراحی صفحه فرود یا لندینگ پیج

صفحه فرود یا لندینگ پیج یکی از قسمت های اساسی برای داشتن یک کمپین بازاریابی موفق است. با استفاده از این صفحات شما می توانید نرخ تبدیل کاربر به مشتری و در نتیجه فروش خود را افزایش دهید و به جامعه مشتریان خود اضافه کنید. با این وجود بسیاری از افراد اصول طراحی صفحه فرود یا لندینگ پیج را به درستی انجام نداده و آن را برای رسیدن به اهداف مد نظرشان بهینه سازی نمی کنند. در ادامه اصول طراحی لندینگ پیج و صفحه فرود چیست را بررسی خواهیم کرد.

 صفحه فرود یا لندینگ پیج چیست؟

صفحه فرود یا لندینگ پیج یکی از بخش های اختصاصی سایت است، که هدف اصلی استفاده از آن، افزایش نرخ تبدیل کاربر به مشتری است. به همین دلیل است که طراحی صفحه فرود یا لندینگ پیج باید به طور اختصاصی و هدفمند انجام شود. معمولا از لینک این صفحات برای جلب نظر بازدیدکنندگان در شبکه های اجتماعی استفاده می شود. بنابراین اگر شما می خواهید از تبلیغ اسپانسری اینستاگرام برای معرفی برند و کسب و کار خود استفاده کنید، برای کسب نتیجه بهتر حتما استفاده از صفحه فرود یا لندینگ پیج را نیز در برنامه خود قرار دهید.

این نوع صفحات معمولا مستقل از سایر قسمت های سایت شما هستند، به این معنا که به هیچ کدام از قسمت های صفحه اصلی سایت شما لینک نمی شود. بنابراین اگر کاربران از این طریق وارد سایت شما شوند، یعنی در حال حاضر به خدمات و محصولات شما علاقه مند هستند. بنابراین تنها کاری که شما باید انجام دهید :

  • ارائه لینکی برای ثبت نام در سایت شما
  • ارائه لینکی برای فروش محصول خاصی (استفاده از گزینه های Call to Action)

اصول طراحی صفحه فرود

تفاوت بین صفحه فرود یا لندینگ پیج با صفحه اصلی چیست؟

هنگامی که شما در یکی از شبکه های اجتماعی یا گوگل تبلیغی مشاهده می کنید، معمولا با کلیک کردن روی آن، به صفحه اصلی سایت مورد نظر انتقال پیدا می کنید، که یک اشتباه بزرگ در تبلیغات آنلاین است. صفحه اصلی یا خانه در یک سایت، معمولا بسیار کلی است چرا که هدف شما را که تبدیل کاربر به مشتری بالفعل است را برآورده نمی سازد. در صفحه اصلی سایت شما، گزینه های مختلفی وجود دارد، که برای کاربر مشخص نمی کند هدف شما از تبلیغ چیست؟ پس در نظر داشته باشید که هنگام طراحی صفحه فرود یا لندینگ پیج تنها باید یک هدف مد نظر داشته باشید و تنها یک گزینه خدماتی را به کاربر پیشنهاد دهید.

طراحی صفحه فرود یا لندینگ پیج چگونه انجام می شود؟

استفاده از افزونه وردپرس برای طراحی صفحه فرود یا لندینگ پیج

اگر شما از وردپرس برای طراحی سایت خود استفاده می کنید، معمولا از محدودیت های زیادی که قالب های این سیستم مدیریت محتوا برای شما دارد، آگاهی دارید. با این وجود روش های دیگری مانند کدنویسی و استفاده از افزونه یا پلاگین های وردپرس این فرصت را به شما می دهد که از انعطاف پذیری بیشتری هنگام طراحی برخوردار شوید.

برای طراحی صفحه فرود یا لندینگ پیج شما می توانید از یکی از افزونه های وردپرس به نام WordPress Landing Pages استفاده کنید که به شما امکان استفاده از طرح های خاص را می دهد و با استفاده از تست A/B به شما کمک می کند تا طراحی مناسب را برای دست یابی به بالاترین نرخ تبدیل انتخاب کنید.

نصب تم وردپرس درگ اند دراپ

هنگامی که شما قصد استفاده از تم های وردپرس را دارید، قطعا استفاده از قالب های درگ اند دراپ در اولویت است. یکی از بهترین قالب هایی که به شما امکان طراحی صفحه فرود یا لندینگ پیج اختصاصی را می دهد، Divi است چرا که به سرعت یک طرح سفارشی برای شما آماده می کند.

اصول طراحی صفحه فرود

استفاده از طرح های سفارشی

اگر بودجه مالی در نظر گرفته برای طراحی صفحه فرود یا لندینگ پیج به اندازه کافی است، می توانید از Lander یا Leadpages برای طراحی صفحه فرود یا لندینگ پیج استفاده کنید. استفاده از این روش برای شما هزینه بر است اما با دستور العمل های گام به گامی که در اختیارتان قرار می دهد، شما را در این طراحی راهنمایی می کند. انجام این کار نیاز به دانش کدنویسی بالایی ندارد و تنها 30 دقیقه زمان می برد.

آیا می‌دانستید بهترین سایت برای تبلیغ کسب و کارتان، گوگل است. برای انجام تبلیغات در گوگل به لینک زیر مراجعه فرمایید.

تبلیغات در گوگل

همراهان عزیز اگر شما می خواهید از سرمایه و زمانی که برای اصول طراحی صفحه فرود یا لندینگ پیج در نظر گرفته اید، بیشترین بهره را ببرید، بهتر است که انجام این امر مهم را جهت داشتن تبلیغات موفق به افراد متخصص بسپارید. شما می توانید از طریق شماره های موجود در سایت با افراک در ارتباط باشید تا از راهنمایی های ما در این زمینه بهره مند شوید.

اصول طراحی صفحه فرود یا لندینگ پیج
صفحه فرود یا لندینگ پیج یکی از قسمت های اساسی برای داشتن یک کمپین بازاریابی موفق است. با استفاده...
5 از 3 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید