آپدیت هسته مرکزی گوگل – می ۲۰۲۲

آپدیت هسته مرکزی گوگل – می ۲۰۲۲

آپدیت هسته گوگل در می ۲۰۲۲ منتشر و در ۹ ژوئن کامل شد. این آپدیت ۱۵ روز طول کشید، در این زمان باید توجه کنید که سایت شما دچار چه تغییراتی شده است و استراتژی خود را متناسب با آن تعیین کنید. بر اساس نتایج به دست آمده، این آپدیت به سرعت به بسیاری از پرسش‌های داده پردازان پاسخ می‌دهد. بزرگترین نوسانات در نتایج جستجو در تاریخ ۵ ژوئن رخ داد. در این مطلب به بررسی آپدیت هسته مرکزی گوگل در می ۲۰۲۲ می‌پردازیم، با افراک همراه باشید.

آپدیت هسته گوگل می ۲۰۲۲ بسیار مهم‌تر از آپدیت نوامبر ۲۰۲۱ به نظر می‌رسد. برخلاف به‌روزرسانی اصلی نوامبر ۲۰۲۱، که در آن زمان بهترین به‌روزرسانی نبود، یعنی درست در شلوغ‌ترین فصل خرید آنلاین، این به‌روزرسانی برای خرده‌فروشان بسیار بهتر برنامه‌ریزی شده بود.

با افت رتبه در آپدیت می ۲۰۲۲ چه کنیم؟

اگر سایت شما تحت تاثیرات منفی آپدیت هسته گوگل دچار افت رتبه شد؛ اقدامات خاصی برای بازیابی وجود ندارد. در واقع، تأثیر منفی رتبه‌بندی ممکن است نشان‌دهنده مشکلی در صفحات شما نباشد. با این حال، گوگل لیستی از سوالات را ارائه کرده است؛ که اگر سایت شما توسط یک به‌روزرسانی اصلی افت کرده است، باید آن‌ها را در نظر بگیرید. گوگل گفته است که می‌توانید کمی بهبودی بین به‌روزرسانی‌های اصلی مشاهده کنید، اما بزرگترین تغییری که می‌بینید بعد از یک به‌روزرسانی اصلی دیگر است.

چرا در هر آپدیت الگوریتم‌های گوگل رتبه‌ها تغییر می‌کنند؟

دانستن زمانی که Google این به‌روزرسانی‌ها را انجام می‌دهد، به ما چیزی را می‌دهد تا به آن اشاره کنیم تا بفهمیم آیا چیزی است که شما در وب‌سایت خود تغییر داده‌اید یا چیزی که Google با الگوریتم رتبه‌بندی خود تغییر داده است. گوگل به روزرسانی اصلی می ۲۰۲۲ را در ۲۵ می منتشر کرد و اکنون کامل شده است.

کار بعدی چیه آیا متوجه تغییرات مثبت شده اید؟ عالی! شما از به‌روز رسانی دیگری جان سالم به در بردید. آیا متوجه تغییرات منفی شده‌اید؟ اگر چنین است، حتماً از خود می‌پرسید که در مرحله بعد چه کاری انجام دهید. توصیه Google برای بازیابی از به‌روزرسانی‌های اصلی همیشه یکسان است؛ محتوای خود را بهبود دهید.

آپدیت هسته گوگل می ۲۰۲۲

جان مولر، مدافع جستجوی گوگل، در ماه اکتبر اعلام کرد: «با به‌روزرسانی‌های اصلی، ما آنقدر روی مسائل فردی تمرکز نمی‌کنیم، بلکه بر ارتباط کلی وب‌سایت تمرکز می‌کنیم. و این می تواند شامل مواردی مانند قابلیت استفاده و تبلیغات در یک صفحه باشد، به طور کلی تمام سایت را بررسی می‌کنند و اگر با هم هماهنگ نباشند، رتبه را کاهش می‌دهد.

مطالب مرتبط
کمپین تبلیغاتی۳۶۰ درجه چیست؟
افزایش فروش شرکت‌ های B2B با تولید محتوای مناسب

هنگام برنامه ریزی برای بازیابی از یک به‌روزرسانی اصلی، گرفتار اصلاحات فنی یا ایجاد پیشرفت‌های منحصر به فرد مانند تغییر برچسب های عنوان نشوید. برای بهبود کلی وب سایت، از محتوا شروع کنید، رویکردی جامع داشته باشید. این می تواند یک کار دلهره آور باشد، و این روزها غیر معمول نیست که از تولیدکنندگان محتوای هوش مصنوعی برای انجام کار کمک بگیریم. اگرچه ممکن است بخواهید قبل از رفتن به آن مسیر محتاط باشید.

آیا به‌روزرسانی هسته‌ای Google در ماه می ۲۰۲۲ محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی را هدف قرار داده است؟

به‌روزرسانی‌های اصلی Google تا حدی بر همه نتایج جستجو تأثیر می‌گذارد، اگرچه تأثیر آن در برخی مناطق بیشتر از موارد دیگر قابل توجه است. هنوز برای نتیجه‌گیری عملکرد این آپدیت زود است، اما علامت‌هایی وجود دارد که نشان می‌دهد وب‌سایت‌هایی با محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی ضربه شدیدی خورده‌اند. در اینجا یک نمونه از مالک سایت است که کاهش شدید ترافیک را برای وب سایتی که با تولید کننده محتوای AI نوشته شده است نشان می دهد؛ در طرف مقابل، در اینجا یک SEO وجود دارد که نشان دهنده افزایش ترافیک پس از به‌روزرسانی اصلی است. او می‌گوید که سایتش در جایگاهی قرار دارد که “آلوده از محتوای AI زباله” است و در نهایت توانست از رقبا پیشی بگیرد.

برای این منظور، توصیه می‌شود تا حدی به تولیدکننده محتوای هوش مصنوعی وابسته نباشید که جایگزین نویسندگان انسانی شود.

گوگل درباره محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی چه می‌گوید؟

گوگل می‌گوید محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی تنها زمانی برخلاف دستورالعمل های آن است که با هدف دستکاری نتایج جستجو استفاده شود. اگر روند قابل توجهی در پایین آمدن محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی پس از به‌روزرسانی اصلی می ۲۰۲۲ وجود داشته باشد، احتمالاً از آن به گونه‌ای استفاده نشده است، که با دستورالعمل‌های Google مطابقت داشته باشد. شاید گوگل در تشخیص اینکه چه زمانی از محتوای هوش مصنوعی برای دستکاری رتبه‌بندی‌ها استفاده می‌شود و چه زمانی برای افزودن ارزش استفاده می‌شود، بهتر شده است. ما اخیراً نتایج آزمایشی را منتشر کردیم که در آن مشخص شد محتوای تولید شده توسط هوش مصنوعی زمانی که برای تکمیل محتوای نوشته شده توسط انسان استفاده شود، عموماً بهترین عملکرد را دارد.

کلام آخر ـ آپدیت هسته گوگل می ۲۰۲۲

آپدیت هسته گوگل در می ۲۰۲۲، بسیار بزرگ‌تر و تاثیرگذار تر از آپدیت نوامبر ۲۰۲۱ بوده است. حال باید منتظر تاثیرات این آپدیت بمانیم. تا به الان شما دچار چه تغییراتی در سایت خود شدید؟ نظرات و تجربیات خود را با ما و دیگر همراهان افراک به اشتراک بگذارید.

امتیازی ثبت نشده است

نظر شما

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید