برای مشاهده گزارش افراک ۱۴۰۱ کلیک کنید.
مشاهده

نحوه‌ی رتبه‌ بندی سایت در سیمیلاروب

نحوه‌ی رتبه‌ بندی سایت در سیمیلاروب

با پایان کار الکسا، وبمستران و صاحبان سایت‌ها به دنبال یک جایگزین مناسب برای رتبه‌بندی سایت خود می‌گردند. ابزارها و سایت‌های مختلفی برای رتبه‌‌بندی سایت وجود دارند؛ یکی از این ابزارها similarweb می‌باشد. سیمیلاروب ابزار بسیار مفیدی در حوزه بازاریابی دیجیتال است. این شرکت در زمینه تحلیل داده و اطلاعات آنلاین فعالیت می‌کند. تحلیل و تجزیه سایت با ابزار similarweb به صورت رایگان امکان پذیر است؛ اما با کمک نسخه پولی آن می‌توانید به امکانات بیشتری دسترسی پیدا کنید. در ادامه نحوه رتبه‌ بندی سایت در سیمیلاروب را بررسی می‌کنیم؛ با افراک همراه باشید.

معرفی ابزار سیمیلاروب

similarweb از سایت‌های رتبه‌دهی وبسایت است که متعلق به شرکت similargroup است. فعالیت این شرکت از ۲۰۰۷ آغاز شد. SimilarWeb داده‌ها را از اینترنت، ارائه دهندگان خدمات اینترنت (ISP) و داده‌های کلیک میلیون‌ها کاربر که ابزارهای SimilarWeb را نصب کرده‌اند، جمع آوری می‌کند. داده های ISP تنوع را بیشتر می‌کند و خطا آماری را کاهش می‌دهد. بسیاری از وبمستران و سئوکاران معتقدند که اطلاعاتی که سیمیلاروب در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد، بسیار دقیق‌تر از سایت‌های دیگر است. در نسخه رایگان سیمیلاروب رتبه و اطلاعات کلی از سایت در نسخه پولی آن به نحوه توزیع دستگاه‌های مورد استفاده کاربران، اطلاعات مخاطبان و ترافیکی که از سمت شبکه‌های اجتماعی مختلف می‌آید، دسترسی پیدا خواهید کرد.

مطلب مرتبط

الکسا بازنشسته شد: پایان کار الکسا در می ۲۰۲۲

نحوه‌ی رتبه دهی سیمیلاروب

سیمیلاروب هر ماه براساس سه موضوع، رتبه وبسایت‌ها را آپدیت می‌کند.

 • رتبه جهانی
 • رتبه کشوری
 • رتبه بر اساس موضوع سایت

این ابزار مطابق رفتار کاربران و اطلاعاتی که از نحوه رفتار آن‌ها به دست می‌آورد؛ به سایت‌ها رتبه می‌دهد. رتبه سیمیلاروب براساس ترکیب بازدید کنندگان روزانه و تعداد بازدیدهای یک صفحه در طی مدت زمان مشخص است. سایتی که بالاترین ترکیب از بازدیدکنندگان و بازدیدهای یونیک صفحه رو داشته باشد، رتبه بالاتری کسب می‌کند. هیچ کدام از ابزار های تحلیل وب‌سایت نمی‌توانند مثل اطلاعاتی که شما از طریق آنالیتیکس از وبسایتتان دریافت می‌کنید به شما آمار و ارقام دهند. اما حتی اگر داده‌های SimilarWeb صد در صد هم دقیق نباشد، به شما امکان دریافت آمارهای بازدید و ترافیک سایت رقیب را می‌دهد.

مطلب مرتبط

بررسی رتبه سایت – چگونه رتبه سایت را ببینیم؟

تحلیل سایت با ابزار سیمیلار وب

با استفاده از این ابزار شما می‌توانید میزان بازدید وب‌سایت خود را در طول بازه زمانی مشخص مشاهده کنید و با وارد کردن ۵ سایت رقیب تحلیل خوبی از میزان بازدید خود و آن‌ها به دست آورید. تحلیل بازدیدهای روزانه و هفتگی یک سایت هم از جمله مزایای این بخش است. همچنین میزان ترافیک به سایت با دستگاه موبایل و دسکتاپ خود را هم چک کنید.

میزان Engagement سایت

یکی دیگر از اطلاعاتی که رتبه‌ بندی سایت در سیمیلاروب اهمیت دارد؛ میزان نرخ پرش، تعداد صفحات دیده شده توسط هر کاربر، میانگین مدت زمان بازدید کاربر است. از طریق سیمیلار وب معیارهایی مانند میانگین مدت زمان بازدید، تعداد بازدید از صفحات و نرخ پرش یا bounce rate را مشاهده کنید. اگر می‌بینید که یک سایت رقابتی دارای bounce rate بهتری نسبت به شما است، این میزان ممکن است نشانه این باشد که برای شما جای پیشرفت وجود دارد. اما به طور کلی، نرخ پرش نشان می‌دهد شما چقدر در نگه داشتن مخاطبین در صفحات سایت خود، موفق بوده‌اید.

مطلب مرتبط

آموزش ابزارهای Moz

کانال‌های ترافیک سایت

شناخت بیشترین کانال‌های ورودی باعث می‌شود منبع اصلی ترافیک ورودی سایت را بشناسید و درک بهتری از نقاط ضعف و قوت سایتتان داشته باشید. با استفاده از اطلاعات این بخش متوجه خواهید شد در کدام بخش به نتیجه دلخواه رسیده اید و در کدام منبع مد نظرتان، مانند شبکه های اجتماعی، ضعیف عمل کرده‌اید. این آمار می‌تواند به استراتژی بازاریابی سایت شما و تحلیل رقبا کمک کند تا بهترین راه‌های بازاریابی دیجیتال را برای سایت خود انتخاب کنید.

تحقیق کلمات کلیدی در سیمیلاروب

 در ابزار تحلیل سایت سیملاروب بخش های مختلفی وجود دارد که به شما امکان می‌دهد که تحقیق کلمات کلیدی خود را جامع‌تر انجام دهید. بخش‌های تحقیق کلمات کلیدی در سیمیلاروب:

 •  بخش Find keyword: شما می‌توانید مثل تمام ابزارهای دیگر با دادن کلمه اصلی، کلمات پیشنهادی، کلمات مرتبط و ترند را دریافت کنید و میزان سرچ و ترند بودن آن‌ها را باهم مقایسه کنید.
 • بخش keyword Gap: این بخش برای آنالیز و شناسایی کلماتی که سایت شما یا رقبا روی آن کار نکرده‌اند.
 • بخش keyword Seasonality / keyword by Industry: امکان سرچ کلمات در یک حوزه خاص و رتبه‌بندی کلمات با توجه به یکسری زمان‌های خاص با کمک این بخش قابل شناسایی است.

چگونه کامنت های سایت را افزایش دهیم؟

امکانات ابزار similarweb چیست؟

سیمیلار وب آمار خود را در قالب دو نسخه عمومی و PRO ارائه می‌دهد. شما با نصب افزونه سیمیلار وب و یا مراجعه به صفحه اصلی این سایت، می‌توانید آمار عمومی از وب‌سایت‌ خود و دیگر وب‌سایت ها دریافت کنید ولی اگر قصد دارید اطلاعات دقیق‌تری از هر سرویس و یا وب‌سایت داشته باشید، می‌توانید با ثبت نام در نسخه PRO سیمیلاروب، آمار دقیق‌تری را از هر وب‌سایت مشاهده کنید.

نمایش ارجاعات (Referrals)

در بخش Referrals سایت سیمیلاروب، شما می‌توانید لیستی از وب سایت‌های ارجاع دهنده ترافیک به وب سایت مورد بررسی را مشاهده کنید، این قابلیت برای پیدا کردن وب سایت‌های خوب جهت پیدا کردن رسانه‌هایی است که رقبا در آن رپورتاژ آگهی منتشر کرده‌اند یا از آن ترافیک دریافت می‌کنند، فوق العاده است.

رتبه‌ بندی سایت در سیمیلاروب

در این وب سایت، شما می‌توانید به سادگی لیست کاملی از کلمات پرسرچ رقبا یا حتی وب سایت‌ خودتان به دست آورید، این قابلیت در قدم‌های اولیه سئو وب سایت که مشغول تحقیق کلمه کلیدی هستید به شما کمک زیادی خواهد کرد.

نمایش کلمات پر سرچ در سیمیلاروب

تحلیل شبکه‌های اجتماعی (Social)

یکی از بخش‌های مهم سئو وب سایت، فعالیت در شبکه‌های اجتماعی مختلف است، در سیمیلار وب، آمار جالبی از سطح فعالیت سوشال مدیا سایت مورد بررسی نمایش داده می‌شود.

تحلیل شبکه‌های اجتماعی در سیمیلاروب

نمایش Audience Interests

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های وبمستران در قدم‌های اول سئو وب سایت، شناخت دقیق پرسونای مخاطبین سایت است، در بخش Audience Interests سایت سیمیلار وب، لیستی از علایق کاربران وب سایت مورد آنالیز، نمایش داده می‌شود، این اطلاعات در بخش تدوین استراتژی تولید محتوای وب سایت، به وبمستر سایت کمک زیادی خواهد کرد.

نمایش Audience Interests در سیمیلاروب

نمایش رقبا و سایت‌های مشابه (Competitors & Similar Sites)

در بخش (Competitors & Similar Sites) ابزار سیمیلار وب، شما به سادگی می‌توانید لیستی از وب سایت‌های رقیب که موضوع یکسانی با سایت مورد بررسی شما دارند پیدا کنید، برای یک متخصص سئو شناخت دقیق رقبای وب سایت، جهت چیدن بهتری استراتژی سئو واجب است و حالا در این بخش از ابزار سیمیلار وب، شما می‌توانید به سادگی و بدون دردسر رقبای هر سایتی را پیدا کنید و لذت ببرید.

نمایش رقبا و سایت‌های مشابه در سیمیلاروب

روش‌های استفاده از similarweb

با توجه به شناختی که از ابزار سیمیلاروب و نحوه رتبه‌ بندی سایت در سیمیلاروب به دست آوردید. می‌توانید به دو روش از سیمیلاروب استفاده کنید:

 • استفاده از سایت به صورت مستقیم : ساده‌ترین راه برای استفاده از این ابزار، مراجعه به سایت سیمیلار وب به آدرس similarweb.com است، پس از ورود به سایت، همچون تصویر زیر، آدرس دامنه مورد نظرتان را تایپ کنید و سپس روی گزینه SEARCH کلیک کنید.
رتبه‌ بندی سایت در سیمیلاروب

پس از وارد کردن دامنه وب سایت تان، وارد صفحه‌ای مشابه تصویر زیر با اطلاعات مربوطه به وب سایتی که دامنه آن را وارد کردید می‌شوید، در سمت چپ صفحه برای شما یک منوی ستونی نمایش داده خواهد شد و با کلیک روی هر بخش، اطلاعات مرتبط سایت مورد آنالیز برای شما نمایش داده خواهد شد و می‌توانید به سادگی یک آنالیز حرفه‌ای را تجربه کنید.

رتبه‌ بندی سایت در سیمیلاروب
 • نصب اکستنشن‌های سیمیلار وب:

به غیر از مراجعه به سایت سیمیلار وب شما می‌توانید با کمک اکستنشن‌های کروم و فایر فاکس نیز از اطلاعات این ابزار حرفه‌ای استفاده کنید. برای استفاده از این ابزار، باید فیلتر شکن پرسرعت، روی مرورگر شما فعال باشد تا امکان دسترسی به اطلاعات ابزار similarweb را داشته باشید.

برای نصب افزونه‌‌های کروم یا فایر فاکس سیملار وب، به لینک‌های زیر مراجعه کنید،

لینک نصب افزونه فایرفکس

لینک نصب افزونه گوگل کروم

کلام آخر – رتبه‌ بندی سایت در سیمیلاروب

فراموش نکنید که ابزار سیمیلار وب نیز مثل تمامی ابزارهای کاربردی برای وبمستران در دنیای وب، دارای خطاها و اشتباهاتی است، بهتر است از این ابزار بیشتر برای به دست آوردن اطلاعات جهت مقایسه کردن استفاده کنید و هیچ‌گاه به صورت ۱۰۰% تصمیم گیری خودتان را برای تدوین استراتژی سئو بر اساس داده‌های دریافتی از سیمیلار وب، قرار ندهید. تجربه شما از استفاده از ابزارهای رتبه بندی سایت به چه صورت بوده است؟ نظرات و تجربیات خود را با ما و دیگر همراهان افراک به اشتراک بگذارید.

نحوه‌ی رتبه‌ بندی سایت در سیمیلاروب
با پایان کار الکسا، وبمستران و صاحبان سایت‌ها به دنبال یک جایگزین مناسب برای رتبه‌بندی سایت خود می‌گردند....
5 از 1 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید
جدیدترین مفیدترین
 1. سلام مقاله خوبی بود
  اما در مورد اتصال گوگل آنالیتیکس به سیمیلار وب حتی یک کمله هم چیزی نگفتید . در حالیکه میشه با استفاده از دکمه وریفای در فوتر این سایت گوگل آنالیتیکس رو به سیمیلار وب متصل کرد تا آمار رو تخمینی حساب نکنه و دقیق محاسبه کنه
  ضمن اینکه هیچ اشاره ای نکردید که سیمیلار وب این امار و تخمین و اطلاعات رو از کجا دریافت میکنه . مثلا الکسا از تولبار بود . این قطعا از تولبار نیست چون 1 درصد از ایرانی ها هم این تولبار سیمیلار وب رو ندارند . در هر صورت مرسی از مقاله خوبتون لطفا تکمیلش کنید و اموزش اتصال به گوگل انالیتیکس رو هم برای کاربراتون اضافه کنید . من سایت خودم رو متصل کردم . البته سه ماه باید دیتا داشته باشه انالیتیکس تا متصل بشه

  آیا مفید بود؟
  • سلام دوست عزیز
   پیشنهاد می‌کنیم که آنالیتیکس را به ابزارهای مختلف متصل نکنید. ممکن است دیگران به اطلاعات سایتتان دسترسی پیدا کنند.
   با آٰرزوی موفقیت برای شما

   آیا مفید بود؟