جایگزین الکسا چیست؟

جایگزین الکسا چیست؟

حتما تا به حال شنیده اید که الکسا چیست؟ و چه کاربردی دارد؟ گاهی بسیاری از افراد نگران رتبه الکسا خود هستند و به دنبال جایگزین الکسا میباشند. متاسفانه بسیاری از مواردی که جایگزین الکسا رنکینگ هستند, یا هزینه بالایی دارند یا به دلیل تحریم ها به کشور ایران سرویس نمیدهند. اما برای آشنایی بیشتر میتوانید این مطلب را مطالعه کنید. حال بهترین جایگزین الکسا چیست؟

همانطور که میدانید الکسا, ابزار سنجش ترافیک سایت است. یک سیستم رتبه بندی جهانی است که سئو کار ها و افرادی که تبلیغ در گوگل دارند, استفاده میکنند. اما سایت ها و ابزار هایی مانند الکسا در دنیا وجود دارند. موارد زیر جایگزین الکسا رنکینگ میباشند.

جایگزین الکسا چیست؟

یک ابزار فوق العاده برای آنالیز آنی وب سایت است. 4 میلیون کاربر در 140 منطقه مختلف, در حال حاضر وبسایت خود را در این سایت آنالیز میکنند.
570 هزار دامنه را تا به امروز بررسی کرده است و بیش از 10 میلیارد کلمه کلیدی را بررسی و ارائه کرده است.
درست است که سایت آنالیز SEMrush گران قیمت است, اما پس از نام نویسی میتوانید به مدت 1 هفته از سرویس دهی این سایت استفاده کنید.

نکات منفی: گران قیمت( پرداخت هزینه به صورت ماهانه و سالانه است) / سرویس دهی به ایران ندارد.
اگر میخواهید SEMrush را جایگزین الکسا کنید, بهتر است بدانید به دلیل تحریم ها نمیتواند به درستی وبسایت های ایرانی را آنالیز کند.

یکی ازشرکت های آنالیز وبسایت ها میباشد. SimilarWeb معتقد است تنها واسطه ی ارائه افزونه مرورگر ها است. این افزونه به کاربران وبسایت های مشابه وبسایتی که در حال مشاهده بودند را پیشنهاد میکند.
این وبسایت میتواند جایگزین الکسا باشد چراکه از نظر دریافت داده ها بسیار غنی تر از سایر رقبا است و دقت بالایی دارد.

نکات مثبت: ثبت نام در سایت رایگان است / سرویس دهی به ایران دارد.
از سال 2007 تا به امروز فعالیت میکند. در حال حاضر یک تیم 400 نفره در 4 کشور بزرگ دنیا هستند.
SimilarWeb شهرت موارد دیگر را ندارد و بسیاری از افراد معتقد هستند که نمیتواند جایگزین الکسا رنکینگ باشد. امتحان کنید و تجربه خود را در قسمت نظرات این پست با ما در میان بگذارید.

از دیگر موارد جایگزین الکسا رنکینگ

جایگزین الکسا

Ahrefs یک سرویس فوق العاده برای بررسی و ساخت بک لینک های سایت است. اما از قابلیت های دیگر آن میتوان, بررسی ترافیک سایت و لینک های مورد نظر را نام برد.
برای سئو کار ها و دیجیتال مارکترهایی که به دنبال استراتژی های لینک سازی و ایده های بهبود وبسایت خود هستند, مناسب است. برای شروع کار میتوانید پس از ثبت نام در سایت به مدت یک هفته با 7 دلار از آن استفاده کنید.

نکات منفی: دقت پایین/ سرویس دهی به ایران ندارد/ گران قیمت.

یکی از مواردی که برای جایگزین الکسا میتوان در نظر گرفت BuiltWith است. ابزاری مناسب برای بررسی وبسایت ها و کلمات کلیدی میباشد.

اطلاعات این سایت به صورت هفتگی به روز رسانی میشود. نسبت به الکسا قابلیت های کمتری دارد.

نکات منفی: دقت پایین / قابلیت های محدود / سرویس دهی به ایران ندارد.

جایگزین الکسا چیست؟

از دیگر ابزار هایی که میتوان برای جایگزین الکسا رنکینگ نام برد, Rankwatch است. این سرویس با بروز رسانی های سریع اطلاعاتی از وبسایت را در اختیار کاربران خود میگذارد.
در حال حاضر بیش از 25 هزار کاربر در 25کشور مختلف از رنک واچ استفاده میکنند. قابلیت رنک ترکینگ برای بررسی رتبه سایت ها در بازه های زمانی مختلف, بررسی بک لینک ها, بررسی کلمات کلیدی و … را میتوانید در این ابزار سئو ببینید.

نکات مثبت: دقت نسبتا بالا / به روز رسانی به صورت روزانه / هزینه های مناسب.
میتوانید به صورت رایگان در این سایت عضو شوید. کار خودتان را با 14 روز رایگان شروع کنید.

نتیجه

همانطور که متوجه شدید؛ الکسا, رقبای بسیاری دارد. اما هر کاربر با توجه به آنچه نیاز دارد میتواند یکی از موارد را جایگزین الکسا کند. اگر تبلیغات گوگلی انجام میدهد و برای بررسی سئو و روند تبلیغات خود از یکی از ابزار های نام برده استفاده میکنید, تجربیات خود را با ما درمیان بگذارید.

جایگزین الکسا چیست؟
حتما تا به حال شنیده اید که الکسا چیست؟ و چه کاربردی دارد؟ گاهی بسیاری از افراد نگران...
5 از 2 رای ثبت شده

نظر شما

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید