کتابچه معرفی لندینگ‌پیج مناسب برای‌ هر‌ کمپین
دانلود

چگونه با تبلیغ کلیکی اینستاگرام کار کنیم ؟

چگونه با تبلیغ کلیکی اینستاگرام کار کنیم ؟

بر اساس آمار نسبی که توسط اینستاگرام منتشر شده است، چیزی حدود 71 درصد از کسب و کارهای مختلف از این پلتفرم برای معرفی برند خود استفاده می کنند. 65 درصد از پست هایی که روزانه در این شبکه اجتماعی به اشتراک گذاشته می شوند حول مباحث تجاری هستند. 80 درصد از کاربران این صفحات تجاری را دنبال می کنند. اما با وجود بیش از 800 میلیون کاربر فعال در این شبکه اجتماعی، 70 درصد از پست ها توسط آنها دیده نمی شوند. پس اگر شما هم نمی خواهید جزء این 70 درصد باشید بهتر است که در این مقاله همراه آژانس تبلیغات آنلاین افراک باشید تا اطلاعات لازم برای کار با تبلیغ کلیکی اینستاگرام را بدست آورید.

بیشتر بخوانید :

چگونه پست های تبلیغاتی در اینستاگرام را حذف کنیم؟

حذف ads اینستاگرام چگونه انجام می شود؟

برای موفقیت در کار با تبلیغ کلیکی اینستاگرام شما به اولین چیزی که نیاز دارید یک استراتژی هدفمند است که با استفاده از آن بتوانید ارتباط بهتری با مخاطبین هدف خود برقرار کنید. اما سوالی که برای بسیاری از شما عزیزان مطرح می شود این است که آیا کار با تبلیغ کلیکی اینستاگرام ارزش سرمایه گذاری را دارد یا نه!؟ اگر شما هم جزء این دسته از افراد هستید، بهتر است که از طریق لینک زیر با مشاورین ما تماس گرفته و مبلغی که برای سرمایه گذاری در این زمینه در نظر گرفته اید را اعلام کنید. به این ترتیب ما با راهنمایی هایی که در اختیار شما قرار می دهیم، به شما کمک می کنیم تا این هزینه ها را به حداقل برسانید.

تبلیغ کلیکی اینستاگرام

الگوریتم تبلیغ کلیکی اینستاگرام چگونه کار می کند؟

کار با تبلیغ کلیکی اینستاگرام زمان زیادی از شما نمی گیرد چرا که نیازی نیست شما با اپراتور ارتباط باشید و مدام سر قیمت با او کلنجار روید. با استفاده از سیستم آنلاینی که اینستاگرام در اختیار شما قرار می دهد، تنها چیزی که باید تعیین کنید این است که چه مقدار سرمایه برای انجام این کار در نظر گرفته اید.

البته توجه داشته باشید که شما در این مرحله تنها نیستید و احتمالا رقابایتان نیز در حال استفاده از تبلیغ کلیکی اینستاگرام هستند. اما چگونه تعیین می شود که کدام یک از شما نسبت به دیگری برتری دارد؟

زمانی که شما بودجه مورد نظرتان را تعیین می کنید، الگوریتم های اینستاگرام شروع به مقایسه نرخ شما با سایرین می کند. بنابراین اگر این نرخ از مابقی بالاتر باشد، شانس شما برای قرار گرفتن در بهترین موقعیت تبلیغاتی افزایش پیدا می کند. اما فرامش نکنید که دستیابی به برترین جایگاه تبلیغاتی همیشه به معنای زیاد خرج کردن نیست.

تبلیغ کلیکی اینستاگرام و چگونه کار می کند؟

سیستم مزایده و رتبه بندی در تبلیغ کلیکی اینستاگرام چگونه کار می کند؟

سیستم مزایده و رتبه دهی تبلیغات در اینستاگرام در واقع همان مدیر تبلیغات فیسبوک است. بنابراین تمامی تبلیغاتی که در این شبکه انجام می شوند، با استفاده از پلتفرم تبلیغاتی اینستاگرام توسعه و تطبیق داده می شوند. بنابراین زمانی که شما در حال تنظیم کردن ویژگی های تبلیغ خود هستید، به نوعی در حال تعیین کردن موقعیت و رتبه آن نیز هستید.

پس احتمالا تبلیغ مد نظر شما در یکی از شبکه های زیر نمایش داده می شود :

  • فیسبوک (در چندین موقعیت مختلف)
  • شبکه مخاطبان فیسبوک (وب سایت های وابسته که موافقت کرده اند تبلیغات فیسبوک را در صفحه خود نشان دهند.)
  • اینستاگرام

پس مبلغی که تعیین می کنید، نشان دهنده جایگاه و میزان برتری آن نسبت به سایر تبلیغ هاست. بنابراین اگر در یک فضای رقابتی شدیدی هستید بهتر است که از بودجه کافیی برای انجام این کار در نظر بگیرید.

هزینه تبلیغ کلیکی اینستاگرام چگونه تعیین می شود؟

خبر خوب برای شما عزیزانی که قصد استفاده از تبلیغ کلیکی اینستاگرام دارید این است که برای نشان دادن برتری خود به کاربران حتما نیازی به استفاده از سرمایه زیاد ندارید. سایر فاکتورهایی که در تعیین این قیمت موثر هستند عبارتند از :

ارتباط یا Relevance  :

این فاکتور نشان دهنده نوع برقراری ارتباط کاربران با تبلیغ شماست. خوشبختانه با توجه به این که فیسبوک از کاربران خود اطلاعات زیادی جمع آوری کرده است، زمانی که شما از سرویس تبلیغات فیسبوک و یا اینستاگرام استفاده می کنید، می توانید به این داده ها برای برقراری ارتباط بهتر با کاربر دسترسی داشته باشید. بنابراین شما می توانید از طریق معیار های زیر، کاربران خود را تعیین نمایید :

  • موقعیت جغرافیایی
  • شغل
  • علاقه مندی و …

به عنوان مثال با توجه به این که حجم زیادی از کاربران در منطقه مورد نظر شما قرار ندارند، با تعیین کردن این ویژگی می توانید تبلیغ خود را تنها به کسانی نشان دهید که می توانند از خدمات شما استفاده کنند. پس نرخ کلیک هایی که روی تبلیغ شما زده می شود، افزایش پیدا می کند.

تبلیغ کلیکی اینستاگرام و چگونه کار می کند؟

نرخ عملكرد برآورد شده یاEstimated Action Rate :

زمانی که شما قصد تبلیغ کلیکی اینستاگرام را دارید، خود این شبکه تخمینی از بازخورد احتمالی شما ارائه می دهد. اگر این بازخورد کمتر از آنچه که پیش بینی شده است باشد، نرخ ارتباط کاهش پیدا می کند و اگر بیشتر باشد، نرخ ارتباط شما افزایش می یابد.

پیشنهاد واقعی شما :

همان مقداری است که شما دقیقا می خواهید صرف تبلیغ کلیکی اینستاگرام کنید.

همراهان عزیز، اگر در رابطه با تبلیغ کلیکی اینستاگرام سوالات دیگری دارید، می توانید از طریق بخش نظرات با ما در ارتباط باشید. هدف ما ارائه راهنمایی های مفید برای حل مشکلات تبلیغاتی شما در فضای آنلاین است.

 

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید