افزایش بازدید گوگل: چگونه ترافیک بیشتری از گوگل بگیریم؟

افزایش بازدید گوگل: چگونه ترافیک بیشتری از گوگل بگیریم؟

ترافیک وب‌سایت، سنجه مهمی در توسعه کسب‌وکارهای آنلاین است. بسیاری بر این باورند با افزایش بازدید گوگل، ترافیک وب‌سایت آنها افزایش می‌یابد. این باوری درست است؛ اما توجه به این نکته ضروری است که عکس این موضوع، اهمیت بیشتری دارد! به این معنی که افزایش ترافیک باکیفیت وب‌سایت منجر به افزایش بازدید گوگل یا به عبارتی رنک گوگل می‌شود. برای افزایش بازدید سایت می‌توان از روش‌های رایگان یا روش‌های همراه با هزینه مانند تبلیغات در گوگل استفاده کرد.

از مزیت‌های رشد ترافیک وب سایت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • بررسی عملکرد فعالیت‌های بازاریابی
  • شناخت بیشتر مخاطبان جهت تصمیم‌گیری‌های کسب‌وکار
  • بهبود سئو و جایگاه وب‌سایت در صفحه نتایج جست‌وجوی گوگل
  • افزایش مشتریان و فروش محصولات / خدمات

راهکارهای افزایش بازدید وب سایت از سوی گوگل

برای استفاده از مزیت های رشد ترافیک سایت، لازم است ترافیک وب‌سایت شما با کیفیت باشد! به این معنی که مخاطبان، به وب‌سایت شما علاقه‌مند باشند و درصد ترک کردن (بانس ریت)‌ آنها کم باشد. در ادامه به راهکارهایی می‌پردازیم که منجر به افزایش ترافیک با کیفیت و به عبارتی افزایش بازدید وب سایت از سوی گوگل خواهد شد:

بهترین افزونه وردپرس در ۲۰۲۲

۱. سئوی درون‌صفحه (On-Page SEO) را بهبود دهید

برای بالا بردن جایگاه هر صفحه از وب‌سایت شما در لیست نتایج موتورهای جست‌وجو، تکنیک‌های متعددی وجود دارد. تکنیک‌هایی که به صورت کلی در حوزه SEO و خصوصا در موردی که گفتیم، در حوزه On-Page SEO (سئوی درون‌صفحه)‌ قرار می‌گیرند.

از جمله این تکنیک‌ها می‌توان به تولید محتوای باکیفیت که مخاطبان شما در جست‌وجوی آن هستند و نگارش توضیح متای ( Meta Description ) مناسب اشاره کرد. توضیح متا، در واقع متنی است که در زیر هر نتیجه از لیست نتایج موتورهای جست‌وجو نمایش داده می‌شود و توضیح می‌دهد که آن نتیجه (صفحه)‌ درباره چیست. تکنیک‌هایی مانند این روش، ساده و رایگان هستند، اما باید برای آن‌ها وقت بگذارید و آن‌ها را جدی بگیرید!

افزایش بازدید گوگل

اگر علاقه‌مند به دانستن تکنیک‌های بیشتر سئو هستید، پیشنهاد می‌دهیم این مقاله را از دست ندهید:

بهبود سئو سایت با ترندهای برتر سئو در سال ۲۰۲۱

۲. بک‌لینک ( backlink ) ایجاد کنید

بک‌لینک، پیوندی به وب‌سایت شما از دیگر وب‌سایت‌ها است. بک‌لینک از وب‌سایت‌های مرتبط و معتبر به وب‌سایت شما، نه تنها کسب‌وکار شما را در معرض دید مخاطبان بیشتری قرار می‌دهد، بلکه باعث افزایش بازدید سایت در گوگل و هدایت ترافیک باکیفیت به آن می‌شود. علاوه بر این موضوع، در صورتی که وب‌سایت‌های معتبر به وب‌سایت شما لینک دهند، اعتبار وب‌سایت شما در گوگل نیز افزایش می‌یابد. افزایش اعتبار وب‌سایت نیز به رنکینگ بالاتر و در نتیجه باز هم به بالا بردن بازديد سايت در گوگل و ترافیک باکیفیت منجر می‌شود. در نتیجه این روش کاملا سودمند است!

افزایش ترافیک وب سایت

۳. بازاریابی شبکه‌های اجتماعی ( Social Media Marketing )

شبکه‌های اجتماعی از محبوب‌ترین ابزارهای بازاریابی هستند ونقشی کلیدی در بالا بردن بازدید وب‌سایت‌ ها ایفا می‌کنند. از تولید محتوا و تبلیغات در فیسبوک (facebook) ، توییتر (twitter) ، اینستاگرام (instagram) ، لینکدین (linkedin) و دیگر شبکه‌های اجتماعی برای هدایت کردن ترافیک باکیفیت به وب‌سایت خود استفاده کنید. در این صورت مخاطبان شبکه‌های اجتماعی خود را به بازدیدکنندگان وب‌سایت و در نهایت به مشتریان تبدیل می‌کنید.

تولید محتوای سودمند و جذاب برای شبکه‌های اجتماعی به آن سختی که فکر می‌کنید نیست! شما در حوزه فعالیت خود متخصص هستید؛ فقط کافی است محتوای جذاب مرتبط با تخصص خود را برای مخاطبان ساده‌سازی کنید.

در پست‌های شبکه‌های اجتماعی خود، هشتگ‌ها را فراموش نکنید؛ چرا که باعث می‌شود بیشتر در دسترس و معرض دید مخاطبان خود قرار بگیرید و افزایش ترافیک وب‌سایت خود را تجربه کنید.

افزایش بازدید گوگل

۴. صفحات فرود ( landing page ) مناسب طراحی کنید

صفحات فرود، از ابزارهای کارآمد برای افزایش بازدید سایت در گوگل هستند. این صفحات، صفحات خاصی هستند که منحصرا برای پیشنهادات مرتبط با محصولات و خدمات شما طراحی می‌شوند. پیشنهاداتی مانند کدهای تخفیف، دانلود یک ایبوک رایگان، معرفی یک رویداد خاص و …؛ علاوه بر این، صفحات فرود می‌توانند مقصد مناسبی برای تبلیغات آنلاین شما از جمله تبلیغات در گوگل باشند.

ویژگی شاخص صفحات فرود، تمرکز بر یک فراخوان عمل ( Call To Action ) خاص است. طراحی مناسب صفحات فرود احتمال موفق بودن این فراخوان عمل را افزایش می‌دهد که در نتیجه نرخ تبدیل وب‌سایت شما را بهبود می‌بخشد.

 افزایش ترافیک وب سایت

۵. کلمات کلیدی دنباله‌دار ( Long-Tail Keywords )‌ را هدف بگیرید

کلمات کلیدی، کلمات یا عباراتی هستند که صفحات وب‌سایت شما را با آنچه افراد جست‌وجو می‌کنند مرتبط می‌سازند. با انتخاب صحیح کلمات کلیدی در محتوای وب‌سایت خود به‌گونه‌ای که مرتبط و باکیفیت باشند، بسیار راحت‌تر به مشتریان هدفتان خواهید رسید و در نتیجه ترافیک وب‌سایت‌تان افزایش می‌یابد.

تصاویر تکراری چه تاثیری بر روی سئو سایت دارند؟

هرچه کلمات کلیدی عمومی‌تر باشند، در جست‌وجوهای بیشتری مورد استفاده قرار می‌گیرند، اما در عین حال، افزایش رنک در آنها نیز به مراتب دشوارتر است. از طرفی با هدف گرفتن کلمات کلیدی دنباله‌دار،  شانس بیشتری برای افزایش رنک و در نتیجه افزایش بازدید سایت در گوگل خواهید داشت.

برای مثال اگر کسب‌وکار شما مرتبط با فروش کفش است، شانس شما برای افزایش رنک در کلمه کلیدی «خرید کفش مردانه مجلسی» بالاتر از کلمات کلیدی عمومی مانند «کفش» است.

دقت کنید کلمات کلیدی باید کاملا مرتبط با محصولات و خدمات شما باشند. در این صورت، مخاطبان مناسب‌تر و ترافیک باکیفیت‌تری به وب‌سایت شما هدایت می‌شود. از ابزارهای متعددی که در زمینه انتخاب کلمات کلیدی مناسب به شما کمک می‌کنند استفاده کنید و از نتایج انتخاب کلمات کلیدی مناسب در افزایش ترافیک وب‌سایت ، شگفت‌زده شوید!

چگونه کامنت های سایت را افزایش دهیم؟

۶. از بازاریابی ایمیلی (email marketing) غافل نشوید

صرف نظر از مقیاس هر کسب‌وکار، شیوه اختصاص بودجه بازاریابی آن، موضوعی بسیار مهم است. این نکته خصوصا برای کسب‌وکارهای کوچک که بودجه‌ای محدود دارند حائز اهمیت است. یکی از بهترین شیوه‌ها برای افزایش بازدید سایت در گوگل برای این کسب‌وکارها، بازاریابی ایمیلی یا ایمیل مارکتینگ است.

هر مقدار پولی که در بازاریابی هزینه می‌شود، باید ارزشش را داشته باشد و کسب‌وکارهای کوچک معمولا به دنبال شیوه‌هایی از بازاریابی هستند که به وسیله آنها بتوانند با یک تیر، چند هدف را نشانه بگیرند. این کسب‌وکارها معمولا بودجه راه‌اندازی کمپین‌های بازاریابی متعدد که رسانه‌های مختلفی را پوشش دهد، در اختیار ندارند. بازگشت سرمایه برای آنها بسیار مهم است.

چگونه کلیک ارگانیک سایت را افزایش دهیم؟

بازاریابی ایمیلی، شیوه‌ای کارآمد برای کسب‌وکارهای کوچک است که به وسیله آن می‌توانند به مشتریان خود، دسترسی پیدا کنند؛ مشتری جدید جذب کنند و آوازه برند خود را گسترش دهند. علاوه بر این، مدیریت یک کمپین ایمیلی، بسیار ساده‌تر از آن است که اکثر افراد فکر می‌کنند!

افزایش بازدید گوگل

اگر مایل هستید از مزیت‌های ایمیل مارکتینگ بیشتر مطلع شوید، خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد می‌کنیم:

بازاریابی ایمیلی چگونه به کسب‌وکار شما کمک می‌کند؟

۷. تعامل آنلاین خود با مخاطبان را افزایش دهید

فعال بودن در فضای مجازی، ابزاری رایگان و بسیار کارآمد برای بالا بردن بازدید وب‌سایت شما است. در گروه‌های آنلاین و وب‌سایت‌های مرتبط با کسب‌وکارتان فعال باشید؛ به سوالات و کامنت‌های شبکه‌های اجتماعی و بلاگ‌ها پاسخ دهید و محتوای جذاب در اختیار جامعه مرتبط با خدماتتان قرار دهید. هرچه با مخاطبان خود بیشتر در تعامل باشید، بیشتر شناخته می‌شوید و ترافیک بیشتری به وب‌سایت خود هدایت می‌کنید.

البته به این نکته توجه کنید که در این زمینه افراط نکنید! به عنوان مثال، اگر در هرکامنتی که پاسخ می‌دهید لینکی از وب‌سایت‌تان قرار دهید، بیشتر باعث آزار مخاطبان‌تان خواهید شد تا افزایش ترافیک وب‌سایت! بنابراین در این زمینه، هدف اول شما تعامل با مخاطبان باشد و افزایش ترافیک وب‌سایت در اولویت‌های بعدی قرار گیرد.

کلام آخر

افزایش بازدید سایت در گوگل ، یک شبه اتفاق نمی‌افتد. این موضوع، نیازمند صرف زمان و هزینه است؛ اما نتایجی که به همراه دارد قطعا ارزشش را خواهد داشت. خدمات افراک از جمله تبلیغ در گوگل، تبلیغ در اینستاگرام و … می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند. بنابراین فرصت مشاوره رایگان با افراک را از دست ندهید.

افزایش بازدید گوگل: چگونه ترافیک بیشتری از گوگل بگیریم؟
ترافیک وب‌سایت، سنجه مهمی در توسعه کسب‌وکارهای آنلاین است. بسیاری بر این باورند با افزایش بازدید گوگل، ترافیک...
5 از 2 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید