برای مشاهده گزارش افراک ۱۴۰۱ کلیک کنید.
مشاهده

الکسا چیست؟

الکسا چیست؟

الکسا چیست؟ الکسا چگونه به سئو سایت کمک میکند؟ تعیین رتبه سایت در الکسا چگونه است؟رتبه الکسا چیست؟ سوالاتی که هر سئو کار ممکن است برایش پش آید. اگر وبسایتی برای کسب و کار خود دارید, بی شک برای افزایش رتبه در گوگل در حال رقابت هستید. سایت الکسا میتواند جایگاه شما را در صفحه جستجوی گوگل نشان دهد.همچنین به بهبود سئو سایت کمک میکند.
برای اطلاعات بیشتر در مورد الکسا رنکینگ مطلب زیر را بخوانید.

الکسا چیست؟

الکسا رنکینگ توسط بوروس جیلیان و بروستر کاهله در سال 1996 بوجود آمده است. اما الکسا چیست؟ الکسا یک سرویس رتبه بندی سایت در جهان است. الکسا بر اساس میزان بازدید و مدت زمان حضور کاربران سایت, اطلاعات دقیقی را ارائه میکند.
Alexa با داشتن ابزار های قوی در آنالیز وبسایت ها, میتواند رتبه جهانی وبسایت شما را نشان دهد. اگر ربات های گوگل سایت شما را معتبر تر شناسایی کند, رتبه شما بالاتر میرود.
سایت الکسا, اطلاعاتی در مورد رفتار جستجوی کاربران برای بیش از 300 میلیون صفحه را در خود ذخیره کرده است. با استفاده از پارامتر های خود این اطلاعات را از کاربران دریافت میکند.

الکسا چیست؟

 

 

تعیین رتبه سایت در الکسا

حال برای شما سوال پیش می آید که الکسا چگونه کار میکند؟ الکسا رنکینگ, به صورت مداوم در حال جمع آوری اطلاعات است.
به گفته سایت الکسا, محاسبه این رتبه بندی ها, با ترکیبی از میانگین بازدیدکنندگان به صورت روزانه و میانگین بازدید صفحات در 3 ماه گذشته است.
تمامی اطلاعاتی که Alexa دریافت میکند, از پنل اطلاعات جهانی است.

این اطلاعات از کاربرانی جمع آوری میشوند که در حال جستجو در یکی از جستجوگر های اینترنت مانند: گوگل کروم و فایرفاکس و موارد دیگر هستند.
الگوریتم رتبه بندی الکسا چیست؟ الگوریتم هایی که یک سایت را بررسی میکنند و میزان بازدید آن را محاسبه میکنند.
فراموش نکنید؛ اگر یک کاربر چندین بار از یک صفحه بازدید کند, به عنوان یک بازدید محاسبه میشود.

اما همه چیز به این ها ختم نمیشود؛ سایت الکسا با استفاده از کلمات کلیدی و رقبای شما اطلاعاتی را کسب میکند که میتوانید استراتژی های خود را بررسی کنید و در صورت نیاز تغییر دهید.

پارامتر های رتبه بندی الکسا چست؟

  • بازدید های غیر تکراری در روز: ترافیک و تعداد کاربران را در یک روز محاسبه میکند.
  • میانگین بازدید های صفحه: تعداد دفعاتی که یک صفحه یا یک URL توسط کاربران بازدید میشود.

اهمیت الکسا چیست؟

در حال حاضر شما متوجه شده اید که الکسا چیست و چگونه کار میکند؟ اما چرا باید حتما در سایت الکسا عضو شوید؟
Alexa ابزار فوق العاده و دقیقی است که میتوانید عملکرد وبسایت ها را بررسی کنید. چه چیزی بهتر از آنکه رتبه سایت خود و رقبای خود را مقایسه و بررسی کنید؟ این ویژگی میتواند باعث بهبود عملکرد شما شود.
از طرفی با یک کلیک تمام اطلاعات سایت خود را خواهید دید.

alexa چست؟

کلمات کلیدی مناسب سئو: شامل کلماتی که ترافیک بالایی دارند و رقابت بالایی دارند. ممکن است کلماتی باشد که شما هنوز استفاده نکرده اید.
بنابراین برای ایجاد استراتژی جدید, عبارات و کلمات جدیدی را پیدا میکنید.
معیار های رقابتی: ترافیک سایت, کلمات کلیدی و بک لینک های سایت شما را نشان میدهد. همچنین تمامی این ویژگی ها را با رقبای شما مقایسه میکند.
آمار ترافیک سایت: میتوانید رتبه الکسا, معیار های engagement, منابع ارجاعی سایت و اطالاعات دیگر را برای هر سایتی مشاهده کنید.
دیدگاه کاربران: وبسایت هایی که کاربران شما به آنها مراجعه کردند. کلمات کلیدی و مضوعاتی که کاربران جستجو کرده اند را نمایش میدهد.

چگونه رتبه سایت را در الکسا بررسی کنیم؟

بررسی رتبه سایت در الکسا بسیار راحت است.

  •  وارد سایت الکسا alexa.com شوید.
  •  آدرس URL خود را وارد کنید. سپس گزینه Find را کلیک کنید.
  •  صفحه جدیدی باز میشود که اطلاعات کامل و دقیقی از وبسایت شما را نشان میدهد.
  •  اگر بخواهید رتبه چندین سایت را باهم مشاهده کنید, از قسمت bulk rank checker استفاده کنید.
    نکته: در این قسمت میتوانید بیش از 5 وبسایت را به صورت همزان بررسی کنید.

نتیجه

امیدواریم در این مطلب متوجه شده باشید که الکسا چیست؟ چرا که برای افرادی که میخواهند سئو قوی داشته باشند بسیار ابزار مناسب و کمکی است. الکسا رنکینگ میان دیگر ابزار های بررسی سئو یکی از دقیق ترین عملکرد ها را دارد. خصوصا الکسا در ایران برای شما محدودیتی ندارد و به راحتی میتوانید از آن استفاده کنید. اگر در رابطه با سایت Alexa سوالی دارید, ما در قسمت نظرات این پست همراه شما خواهیم بود. فراموش نکنید که تیم افراک برای افزایش بازدید سایت به شما کمک خواهد کرد.

امتیازی ثبت نشده است

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید