تاثیر تبلیغات گوگل بر سئو seo چیست؟

تاثیر تبلیغات گوگل بر سئو seo چیست؟

برای افزایش ترافیک سایت، افزایش میزان فروش و معرفی برند از طریق گوگل، روش‌های مختلفی وجود دارد. که مهم‌ترینشان سئو و تبلیغات آنلاین است. علاوه بر این دو روش، ثابت شده است که شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، لینکدین، یوتیوب، pintrest و … به صورت غیر مستقیم موجب بهبود رتبه سایت می‌شود. اما کدام یک از این روش‌ها نتیجه بهتری دارند؟ تاثیر تبلیغات گوگل بر سئو SEO چیست؟ به عبارت دیگر استفاده از ابزاری نظیر گوگل ادز  موجب افزایش ترافیک ارگانیک سایت نیز می‌شود؟ اگر شما هم به دنبال پاسخ این سؤالات هستید، در این مقاله همراه ما باشید.

تأثیر تبلیغات گوگل بر سئو SEO چگونه است؟

یکی از سوا لاتی که بسیاری از مشتریان عزیزان از ما دارند، این است که آیا تبلیغات گوگل بر سئو SEO تأثیرگذار هستند؟ اگر بخواهیم خیلی کوتاه به این سؤال پاسخ دهیم، باید بگوییم که استفاده از گوگل ادوردز هیچ تأثیر مستقیمی بر نحوه نمایش پست‌های شما و رتبه‌بندی مطالب سایت شما به صورت ارگانیک و طبیعی ندارد. بنابراین می‌توان گفت AdWords تأثیر مستقیمی بر عملکرد و رتبه‌بندی SEO سایت شما ندارد.

آیا ارتباطی بین تبلیغات گوگل و سئو SEO وجود دارد؟

با وجود این که گفتیم تاثیر تبلیغات گوگل بر سئو SEO به وضوح قابل مشاهده نیست، اما باید بگوییم که در دراز مدت استفاده درست و بدون خطا از گوگل ادوردز بر رتبه‌بندی سایت شما تأثیرگذار است. میزان محبوبیت برند شما در موتورهای جستجوی مختلف مانند گوگل و بینگ بسته به برآوردی است که الگوریتم‌های هوشمند از سایت شما دارند. هرچه که برند شما در گوگل توسط کاربران بیشتر دیده شود، مسلماً رتبه‌ای که گوگل به سایت شما اختصاص می‌دهد، بهتر است. چرا که گوگل همیشه به دنبال کسب رضایت کاربران است.

تاثیر تبلیغات گوگل بر سئو seo

بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که استفاده از ادوردز، یکی از بهترین روش‌ها جهت افزایش آگاهی کاربران در رابطه با برند شما است. بنابراین اگر از گوگل ادز به درستی استفاده شود و تمامی پارامترهای آن به درستی تعیین گردند، علاوه بر اینکه شاهد افزایش نرخ تبدیل، افزایش بازگشت هزینه، افزایش سهم نمایش و … خواهید بود، می‌توانید جایگاه بهتری در صفحه نتایج گوگل برای خود دست و پل کنید. بنابراین می‌توان گفت که شما با استفاده درست از هر آنچه که در اختیار دارید، می‌توانید شاهد تاثیر تبلیغات گوگل بر سئو SEO سایت باشید.

مزایای استفاده هم‌زمان تبلیغات گوگل و سئو seo چیست؟

  • مزیت اصلی استفاده هم‌زمان از این دو ابزار در این است که شما می‌توانید ترافیک کلی سایتتان را چه به صورت ارگانیک و چه به صورت کلیکی و پرداخت هزینه افزایش دهید.
  • علاوه بر این با استفاده از این روش می‌توانید خیلی سریع‌تر در کلمه کلیدی که مد نظر دارید، نمایش داده شوید. بدون آنکه معطل خزنده‌های گوگل بمانید تا مطالب سایت شما را ایندکس کنند، با یک استراتژی بازاریابی آنلاین درست، می‌توانید با همان کلمه‌ای که مد نظر دارید، به کاربر نمایش داده شوید.

بنابراین با استفاده هم‌زمان این دو ابزار شانس خود را برای نمایش بیشتر در نتایج مختلف گوگل بیشتر کرده‌اید. بنابراین اگر می‌خواهید در میدان رقابت نسبت به رقبایتان برتری داشته باشید بهتر است که از تاثیر تبلیغات گوگل بر سئو SEO در دراز مدت استفاده کنید. اگر شما هم به دنبال بهره بردن از مزایای این تکنیک هستید، با ما در ارتباط باشید.

امتیازی ثبت نشده است

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید