5 روش برای کاهش رتبه الکسا در ایران

5 روش برای کاهش رتبه الکسا در ایران

یکی از معیار های شناخت میزان قدرتمندی یک سایت رتبه الکسای سایت است. کاهش رتبه الکسا در ایران از این جهت اهمیت دارد که افراد اعتبار سایت شما را با این ابزار می سنجند. بسیاری از مردم از ما سؤال می کنند: چگونه می توانم رتبه الکسا را بهبود ببخشم؟ ما می دانیم که این متریک برای شما و تجارت شما چقدر مهم است. به عنوان مثال تبلیغ کنندگان، سرمایه گذاران و شرکای مالی رتبه الکسا را بررسی می کنند و از آن به عنوان روشی برای ارزیابی ارزش تجارت شما استفاده می کنند. به همین دلیل، کاهش رنک الکسا برای بسیاری از صاحبان کسب و کار اهمیت پیدا می کند.

اگر بخواهیم توضیحی کوتاه در مورد الکسا بدهیم: این ابزار یک میزانی است که خلاصه ای سریع از عملکرد یک سایت (شما یا رقیب شما) نسبت به سایر سایت های وب ارائه می دهد. اما قبل از اینکه به این نکته توجه کنیم که چگونه می توانید رنک الکسا سایت خود را بهبود بخشید، باید یک قدم به عقب برداریم. دانستن نحوه ی ارزش گذاری الکسا باعث می شود که شما نقشه ی راهی برای ادامه  روند کاری خود داشته باشید.

رتبه الکسا چگونه محاسبه می شود

رتبه الکسا در ایران چیست؟

رتبه الکسا، تخمینی از میزان محبوبیت سایت شما نسبت به سایر سایت ها است. رنک الکسا به این سوال پاسخ می دهد: در مقایسه با تمام سایت های دیگر، سایت من چگونه کار می کند؟ توجه داشته باشید که از آنجا که رتبه یک معیار نسبی است، رتبه سایت شما نه تنها به ترافیک آن سایت بستگی دارد، بلکه به تغییر در ترافیک سایت های دیگر نیز بستگی دارد.

الکسا داده ها را از کجا تهیه می کند؟

الکسا دارای یک پنل داده ترافیک بزرگ است که از میلیون ها سایت در سراسر جهان تشکیل شده است. براساس این داده های موجود، الکسا تعداد بازدید کنندگان همه سایت های اینترنتی را تخمین می زند. رتبه الکسا در ایران نیز با دقت بالا تخمین زده می شود به همین سبب یک منبع قابل ارجاع به حساب می آید.

مقالات مرتبط:

کاهش رتبه الکسا با ۵ تکنیک تضمینی

رتبه الکسا چگونه محاسبه می شود؟

هر روز، سیستم رنک الکسا در طی 3 ماه گذشته میانگین بازدید کنندگان روزانه و بازدید از صفحه به هر سایت را تخمین می زند. سایتی که بیشترین ترکیبی از بازدید کنندگان و بازدید از صفحه را در طی 3 ماه گذشته دارد، در رده شماره یک قرار گرفته است. دیگر سایت ها با رتبه ها ی کمتر، هر کدام جایگاهی در میان 30 میلیون سایت قرار دارد. اگر در 3 ماه گذشته هیچ کس از صفحه ی شما بازدید نکرده باشد، هیچ رتبه ای برای سایت در نظر گرفته نمی شود.

چگونه رتبه الکسا بهتری کسب می کنید؟

چند تکنیک برای  کاهش رتبه الکسا در ایران به شما کمک می کند:

1.محتوای جذاب و اصلی تولید کنید

کاهش رتبه الکسا

محتوا باید مدام به روز شود، با اینکار به مخاطب خود ارزش می گذارید. محتوایی که از این انگیزه دور می شود، نمی تواند مخاطبان وفادار بسازد. هنگامی که خوانندگان منابع با ارزش و آموزنده ای را می یابند، با محتوای شما درگیر می شود و در  شبکه های اجتماعی خود به اشتراک می گذارند و نهایتا بازدیدکنندگان بالقوه به مشتری تبدیل می شوند. محتوای با کیفیت همچنین توسط موتورهای جستجوگر مانند گوگل پاداش می گیرد و رتبه ی بالاتری خواهند داشت. در نهایت به کاهش رتبه الکسا در ایران نیز کمک می کند.

مقالات مرتبط:

تولید محتوا چیست؟

لینک های بهتری ایجاد کنید

تاثیر لینک سازی در رتبه الکسا

داشتن استراتژی مناسب برای لینک گذاری به کاهش رتبه الکسا  کمک می کند. کاربر به سایت شما می آید مطلب های سایت را باز می کند و از درون آن مطلب ها به موارد مرتبط با نیازش لینک می شود. این جریان لینک سازی صحیح باعث ایجاد اعتماد و برند سازی قوی نیز خواهد شد. در کل ، هر دو لینک ورودی و داخلی به موتورهای جستجوگر کمک می کنند تا محتوای سایت های شما را بفهمند و تعیین کنند که چقدر برای بازدید کنندگان ارزش دارد. . داشتن لینک های بیش از حد می تواند اعتبار یا خوانایی سایت شما را کاهش دهد و ممکن است توسط موتورهای جستجو جریمه شود.

کلمات کلیدی مناسب پیدا کنید

انتخاب کلمات کلیدی مناسب

برای کاهش رتبه الکسا در ایران باید کلمات کلیدی مناسب داشته باشید. ببینید رقبای شما بر روی چه کلملاتی هدف گذاری کرده اند و تلاش کنید سایت خود را بر روی آن کلمات بهینه سازی کنید یا می توانید کمپین های PPC را برای آن کلمات کلیدی اجرا کنید. با انجام یک تحقیق کلمه کلیدی متوجه خواهید شد که مخاطبان شما به دنبال چه چیزی هستند و شما چگونه می توانید به نیاز آنها پاسخ دهید. در مقاله ی آشنایی با کلمات کلیدی شما می آموزید که چگونه کلمات کلیدی مناسبی برای کار خود انتخاب کنید.

مقالات مرتبط:

چه تعداد کلمات کلیدی برای سئو مناسب است؟

استراتژی بازاریابی رقبای خود را بشناسید

بهتر است بدانید که بازاریابی رقبای شما بر چه پایه ایی انجام می گیرد. برای تحلیل رقبا دلایل زیادی وجود دارد که لزوم اینکار را تایید می کند اما این مساله برای نحوه ی کاهش رتبه الکسا در ایران نیز به شما کمک خواهد کرد. اگر به استراتژی های بازاریابی رقیب پی ببرید می توانید راه های طولانی را برای خود کوتاه کنید. و قدم های بعدی رقیبتان را پیش بینی کنید.

سئو را در دستور کار خود قرار دهید

سئو یک نقشه راه دقیق و عملی برای بالا آمدن در صفحات اول گوگل است. البته تنها برای لینک اولی شدن و بالا آمدن سایت در گوگل نباید سئو انجام داد. مجموعه فعالیت هایی که منجر به بهبود سایت می شوند نهایتا برای برند سازی شما نیز مناسب است. منابع بی شماری برای یادگیری  سئو وجود دارد اما برای کاهش رتبه ی الکسا از امکانات سایت الکسا می توانید استفاده کنید. الکسا یک بسته ابزار کامل سئو ارائه می دهد که شامل تحقیق در مورد کلمات کلیدی، تجزیه و تحلیل رقبا و ابزار تجزیه و تحلیل وب سایت خودتان می شود. با الکسا دستورالعمل خاصی در مورد چگونگی بهبود رتبه بندی موتورهای جستجو ، عملکرد صفحات وب، لینک دهی و موارد دیگر دریافت خواهید کرد.

کلام آخر

همانگونه که گفته شد رتبه ی الکسا میزان اعتبار دامنه ی شما از میان دیگر سایت ها را به نمایش می گذارد. اگر می خواهید ارزش سایت شما بالا باشد و دیگران بخواهد که در سایت شما تبلیغ کنند یا از سایت شما لینک بگیرند بهتر است به این پارامتر اهمیت دهید و تمامی نکات ارائه شده در این مقاله را به خوبی رعایت کنید. اگر می خواهید رنک الکسای سایتتان را پایین بیاورید و نمی دانید باید چطور اقدام کنید.  تیم افراک این شما را در کاهش رتبه ی الکسا در ایران کمک می کند.

5 روش برای کاهش رتبه الکسا در ایران
یکی از معیار های شناخت میزان قدرتمندی یک سایت رتبه الکسای سایت است. کاهش رتبه الکسا در ایران...
5 از 1 رای ثبت شده

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید