برای مشاهده گزارش افراک ۱۴۰۱ کلیک کنید.
مشاهده

رتبه الکسا چیست و چگونه رتبه الکسا سایت من بهتر می‌شود؟

رتبه الکسا چیست و چگونه رتبه الکسا سایت من بهتر می‌شود؟

همه می‌خواهند در گوگل رتبه بهتری بگیرند. بهرحال این پارامتر، معیار مهمی در تعیین میزان موفقیت وب‌سایت‌ها است. اما پارامتری که اکثر افراد آن را به اشتباه نادیده می‌گیرند یا از آن اطلاعی ندارند، رتبه الکسا است. اگر برای شما هم این سوال پیش آمده که رتبه الکسا چیست یا چگونه رتبه الکسا سایت من بهتر می‌شود ، این مطلب را دنبال کرده و با افراک همراه باشید.

رتبه الکسا چیست ؟

آگاهی از مفهوم رتبه الکسا به شما کمک می‌کند سایت خود را بهبود دهید و ترافیک آن را افزایش دهید. رتبه الکسا در واقع یک سیستم رتبه‌بندی است که میلیون‌ها وب‌سایت را بر اساس محبوبیت آنها رتبه‌‌بندی می‌کند. این رتبه بر اساس ارزیابی تعداد بازدیدکنندگان منحصربه‌فرد در روز به صورت میانگین و تعداد بازدید از صفحات در بازه زمانی سه‌ماهه است.

هرچه رتبه الکسا سایت شما پایین‌تر باشد، به معنای محبوبیت بیشتر آن است. این رتبه همچنین برای ارزیابی وضعیت رقابت با دیگر سایت‌ها نیز مفید است و می‌تواند ابزاری کاربردی در تحلیل رقبا باشد.

رتبه الکسا چگونه محاسبه می‌شود؟

پس از پرداختن به پرسش رتبه الکسا چیست ، اکنون به بررسی نحوه محاسبه آن می‌پردازیم. بر اساس مستندات رسمی سایت الکسا، این رتبه بر اساس ارزیابی مجموعه‌ای از داده‌ها محاسبه می‌شود. از جمله این داده‌ها، میانگین تخمینی تعداد بازدیدکنندگان منحصر به فرد در روز و میزان تخمینی بازدید از صفحات است.

داده‌های این سیتسم بر اساس ترافیکی مشخص می‌شود که منشا آن کاربرانی است که یکی از اکستنشن‌های الکسا را در مرورگرهایشان نصب کرده باشند. الگوریتم‌‌های رتبه الکسا پس از تحلیلی این داده‌ها، فرکانس بازدیدها را مشخص می‌کنند. همچنین اگر یک کاربر، یک وب‌سایت را چندین بار در یک روز بازدید کند، تنها یک‌ بازدید محسوب می‌شود.

پارامترهای مهمی که سیستم رتبه‌بندی الکسا در نظر می‌گیرد عبارت‌اند از:

۱. بازدیدکنندگان روزانه منحصر به فرد: تعداد کاربران منحصر به فرد که به صورت روزانه از وب‌سایت بازدید می‌کنند.

۲. میانگین بازدید صفحات: تعداد دفعاتی که یک صفحه خاص توسط کاربران بازدید شده است.

همان‌طور که پیش از این گفتیم، وب‌سایتی که ترکیبی از بالاترین اعداد در این دو پارامتر را ارائه کند، رتبه الکسای بهتری خواهد داشت.

رتبه الکسا چیست و رتبه الکسا سایت من چگونه بهتر می‌شود؟

چگونه رتبه الکسا سایت من بهتر می‌‌شود؟

بهترین پاسخ برای این سوال ، بهبود سئو است. عملکرد بهتر در سیستم رتبه‌بندی الکسا، یک فرمول جادویی ندارد. همانطور که گفتیم به صورت کلی میزان محبوبیت و ترافیک وب‌سایت نقش مهمی در بهبود رتبه الکسا ایفا می‌کند. بنابراین بهترین روش برای ارتقا عملکرد در این پارامترها این است که اصول سئو را هرچه بیشتر در وب‌سایت خود رعایت کنید.

به صورت کلی و خلاصه، تجربه کاربران در سئوی وب‌سایت بسیار تاثیرگذار است. مهم است که کلمات کلیدی مناسب برای محتوای وب‌سایت خود انتخاب کنید. همچنین طراحی وب‌سایت شما به گونه‌ای باشد که رضایت کاربران را جلب کند. مسلما هیچ‌کس دوست ندارد یک وب‌سایت دیر بارگذاری شود یا در آن سردرگم شود. با رعایت این اصول کلی می‌توانید ترافیک بیشتری به وب‌سایت خود هدایت کنید و در نتیجه عملکرد وب‌سایتتان را در سیستم رتبه‌بندی الکسا بهبود بخشید.

در این مطلب به شما توضیح دادیم که رتبه الکسا چیست و چگونه رتبه الکسا سایت من بهتر می‌شود. اگر در این زمینه نیاز به اطلاعات بیشتر یا مشاوره دارید، یک مشاوره رایگان را مهمان افراک باشید!

امتیازی ثبت نشده است

نظر شما

ایده های عالی خود را وارد کنید